Traktör yenileyeceğim

Arkadaşlar biz hep saman atıp sılaj yapan bir kişiyiz bizim köyde ama son zamanlarda Newholland 54C var bizde şaft kutusunda habire dişli kırılmaları oluyor geçen sene sılaj yaparkande olmuştu şimdi onu satıp başka traktör almak istiyoruz önerileriniz nelerdir(Newholland alacağız) bilm-*s ??*-s

Ynt: Traktör yenileyeceğim

newholland8000 link=topic=46268.msg437882#msg437882 date=1314351831' Alıntı:
Aynen melesa kuyruk milinde jondereyi tanımam.Ama yakıtı bıtıyor adamı.Same alıcan alman harikası.Adamlar burda 90 lıga bagimsiz takıorlar.
jd ufak serileri yaramaz ben 6430de premıum alman üretimi var daha ufak serilerini tavsiye etmiyorum benim modelin yakıtı olarakta bence yakmıyor traktör ufak traktörlere göre fazla yakabilir ama 130 hp arkasına büyük ekipman taktığın zaman yaptığı işle birlikte acayip kurtarıyor yakıtı

slaj da an başlarında daha rahat dönebilmek ve ıslak tarlada rahat slaj yapmak için 4x4 bi traktör daha avantajlı olur.iş görmeye gelince 54c de iş görür 60-56 da ama bence 70-66 dt temizinden bulursan senin işini rahatlıkla karşılayacağını düşünüyorum .sen benm bütçem iyi dersen td90 plus almanı tavsiye ederim.bu devirde ayağını yorganına göre uzatmak lazım.

çok büyük motora ihtiyacım yok alırsan 70 66 veya erkunt 70t al.okadar para vermem diyosan steyr 8073 var hem az yakar hemde kuyruk mili çift devirli oldugu için başın agrımaz.