...TOYOTA D4 LPG.... BENZİNE YENİLDİK LPG İLE ÇORUMDA TANIŞTIK

Ynt: ...TOYOTA D4 LPG.... BENZİNE YENİLDİK LPG İLE ÇORUMDA TANIŞTIK

Benzin çok pahalı abi ne yapacan.. Amcamlarda da 1997 Kartal SLX 1.6 ie var. Garajda yatmış 10 sene. Şimdi amcamlar aldı. Benzini içiyor. LPG taktırmıyorlar..

D4 sisteminin özelliği gereği enjökterler silindirin içinde gömülü olmasından kaynaklı olmasından dolayı çoğu 1.4 araçtan az yakmaktadır....

2009 yılından beri kullanmaktayım ancak benzin 3300 iken şuan 4400 ve yılbaşında 4700 olur çünkü hersene o zam yapıldı 4700 den 6litre yaksa 300 bin yakar oda gerçekten büyük mevla....ama 1500 kg bir arç için ve 2.0 bir araba için mükemmel bir rakam şu an için 19 kr yakmakta klima açık ....

buradan baylayacağım sonuç sağlamlık ve kalitede kendini kanıtlamış Toyota ve Japon grubu ile bunların yakıt ekonomisi sağlayan wvt-i -- d4--i,vtec motorları gibi Kubotanın ivtc motoruda öyle ise insanın gözü kapalı alması lazım.........

gezegen link=topic=46270.msg437781#msg437781 date=1314306111' Alıntı:
1300lira zavoli sıralı sen ne marka taktın kaç paraya maloldu
benden 3.000 isteseler taktıracaktım sadece brc takabiliyolar oda sadece Çorum ve İzmirde takılıyor yeni yeni Antalyada takıyor ama Çorum bu işte bir numara sistem farklı brc takılabiliyor sADECE

mustafagursacli link=topic=46270.msg437806#msg437806 date=1314308204' Alıntı:
benden 3.000 isteseler taktıracaktım sadece brc takabiliyolar oda sadece Çorum ve İzmirde takılıyor yeni yeni Antalyada takıyor ama Çorum bu işte bir numara sistem farklı brc takılabiliyor sADECE
ee hadi hayırlı olsun

yapma be usta sendemi lpg taktırdın kalkışı hızlanması bir nebzede olsa ileri doğru düşer daha bu akşam yaşadım ışılarda aynı benimki gibi honda vtec 1,6 lpgliymiş dolum için tamponda filan delik var kalktık biz ışıllarda benimki benzinli lpg harbi tıkanıyor araba 140 ' tan sonra dahada anlaşılıyor kesildiği hemen hemen 130-140 ' a kadar fazla fark yoktu ama 140 ' tan sonra uçtum gittim ben yanından yedikçe yiyor gazı ama benzinde gerçekten azıttı nereye kadar gidicek acaba böyle bu işler

mustafa sonununda sende yenik düştün benzine demek ,en sonunda taktırdın tüpü,hadi hayırlı olsun ,performansta fazla farklılık omuyor değilmi.

Hayırlı olsun mustafa kardeşim.
İzmire taktırmaya gelmeni umuyordum bu sayede seni misafir ederim düşüncesi ile ama memleketinde bunun takılması elbette daha iyi olmuş.
Aracın performansında değişiklik olup olmadığını bizimle paylaşırsan sevinirm.Biliyorsun bende de 2010 model honda civic var daha ben kıyamıyorum şu an tüp taktırmaya.haliyle benim arabanın 6 sene garantisi var ve daha dolmasına 5 sene var tüp taktırdığımda garantiye bir şey olmasın :)
Netice itibarı ile japon kalitesi tartışılmaz senin 2000 motor avensisin 6 lt yakıtını 1400 motor araçlar yakıyor :)

djzeus link=topic=46270.msg437819#msg437819 date=1314311093' Alıntı:
yapma be usta sendemi lpg taktırdın kalkışı hızlanması bir nebzede olsa ileri doğru düşer daha bu akşam yaşadım ışılarda aynı benimki gibi honda vtec 1,6 lpgliymiş dolum için tamponda filan delik var kalktık biz ışıllarda benimki benzinli lpg harbi tıkanıyor araba 140 ' tan sonra dahada anlaşılıyor kesildiği hemen hemen 130-140 ' a kadar fazla fark yoktu ama 140 ' tan sonra uçtum gittim ben yanından yedikçe yiyor gazı ama benzinde gerçekten azıttı nereye kadar gidicek acaba böyle bu işler
hepsinin farkındayım ama son çare idi ..4300 lt benzinin fiyatı artık güç yetmez odu 4300 lede binerdim ancak yılbaşında kronik zamla en az 4600 olur o zaman binmek mümkün olmayacak....

chooyu link=topic=46270.msg437898#msg437898 date=1314356762' Alıntı:
Hayırlı olsun mustafa kardeşim.
İzmire taktırmaya gelmeni umuyordum bu sayede seni misafir ederim düşüncesi ile ama memleketinde bunun takılması elbette daha iyi olmuş.
Aracın performansında değişiklik olup olmadığını bizimle paylaşırsan sevinirm.Biliyorsun bende de 2010 model honda civic var daha ben kıyamıyorum şu an tüp taktırmaya.haliyle benim arabanın 6 sene garantisi var ve daha dolmasına 5 sene var tüp taktırdığımda garantiye bir şey olmasın :)
Netice itibarı ile japon kalitesi tartışılmaz senin 2000 motor avensisin 6 lt yakıtını 1400 motor araçlar yakıyor :)
abi zaten bi İzmirde bide Çorumda takılabiliyor memlekette hallettik yakın oldu ancak seni ziyarete gelcem.....