TL 100 A İLE NADAS KEYFİ....

Ynt: TL 100 A İLE NADAS KEYFİ....

kardeş ellerine sağlık güzel videolar sizin oralarda toprak baya bi ağır herhalde 100 hp lik motora 4 lü takmışsınız ama toprak verimli herhalde çünkü rengi kırmızı bizim buralardaki topraklarda böyle.

Traktör çok mükemmel tarlada tavında olduğundan herk iyi ancak traktör ağacın altını istenilen seviyede aldığı görülememekte olup; bu durumda operatörün acemi olduğu izlenimi vermekteir.

hararet fazla yükselmiş kardeşim, bende de tl90a var 13 inç 5 li pulluk takıyorum nadasta olsun başka işlerde olsun hiç o seviyeye çıktığını görmedim...
tl a ların hararet konusunda burdada söylentiiler oldu çok çıkıyor diye hatta bu olay new holland müdürüne kadar duyuldu müdür yakabiliyorsanız yakın demiş ve yakmaya çalışanlar oldu sıkıştırdılar motoru yani kırmızıya gelince sinyal veriyor o şekilde tarla sürdüler ama bişey olmadı :)
ayrıca john deere ile tl 100 a aynı tarlada tarla sürdü su sıcaklığını ölçtüler ikiside aynı derece çıktı

abı tla serısndekı motor 4500cm sılındır hacmı var holset turbo sarj sıstemı burdada hıc hareret duymadım ya nerden cıkarıyorlarsa!!! sanırım mudur derken elı bey den bahsedıyosun oda soylemıstı bana en cok tla hakınnda kostuklarını;!!!
o motor oraya gelmeden ne testlerden gecıyor oyle kolaymı yakmak=))) yanlıs anlamayın yakabılen varsa yaksın =)zuhahah

vay adam motora güveniyomuş... yakabiliyorsanız yakın he .... HELAL OLSUN
bizim tl100 lerde hiç böle hararet sorunu olmadı
hararet sorunu olmadı zaten ama yeşilin ortayı geçince çıkıyor dediler
fiat motorlardan herkes bilir hararetini yeşilin başinda kalır ortaya bile gelmez ama tl a lar da yeşilin ortaya gelince veya geçince öyle söylentisi olmuştu

ramazanpullu link=topic=5245.msg153674#msg153674 date=1234374831' Alıntı:
hararet sorunu olmadı zaten ama yeşilin ortayı geçince çıkıyor dediler
fiat motorlardan herkes bilir hararetini yeşilin başinda kalır ortaya bile gelmez ama tl a lar da yeşilin ortaya gelince veya geçince öyle söylentisi olmuştu
evet abi haklısın