Arkadaşlar Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

Cuma günü benim çerezlik ayçiçeklerini köyde bulunan patoslardan birine atıyorduk.yani saati 50 tl ye kiraladım .Tümosan 55-50 klasik seri,arkasında sms gezerli ayçiçeği patosu.en arkadada telli saman arabası.yığınların kenarında duruyorsun işçiler içine atıyorlar patosa.buraya kadar herşey güzeldi.

sabah 5 te başladık şoför (hemde sahibi)kahvaltı yapmamış.Saat öğlen 12 ye doğru traktörün sahibi 10-15 dk kullan yemek yiyeyim dedi.bindim 3 yığın falan attık.yığının kenarında durdum.işçiler atmaya başladı.vitesi boşa aldım.debriyajdan ayağımı çektim. traktör ileri atıldı.işçiler bağrıştı.tekrar boşa aldım.yine ileri atıldı.işçiler geri gel dedi.geri vitese taktım.traktör stop etti. traktör vites karıştırmış.2010 model olduğu için halen garantisi devam ediyor.traktör yandan vitesli.sahibi söktü.hilal kırılmış dedi.servisi aradı servis traktörü kımıldatma dedi.Ama işim çok 1,2 saat sonra gelirim dedi.bizimki üst kapağı açtı.vites kutusuna küçük bir yay düşürdü.traktör yolda servise giderken şanzıman dağıtmış.belkide düşen o küçük yay dişlilerin birine kıstı.bilemiyorum.3 000 tl masraf çıkmış.garantinin ödeyeceği belirsiz.

Size soracağım konu bu arızdan ben mi sorumluyum.hasar küçüktü sahibinin yaptığı hatalar yüzünden büyüdü.şimdi suçlu biz olduk.
kendinizi traktörün sahibi ve benim yerime koyarak yorumlarınızı bekliyorum.

Ynt: Arkadaşlar Bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

geçenlerde amanet bir remok aldım biçerden 2ton civarı buğday getiriken şase kırldı 150 tl yaptıdım yine td 90d 4*4 sıfır traktör aldım dedimki kaç pulluk çeker acabna ona göre alıyım . taktım koşunun pulluğu 1 dönüm bile sürmedenoda kırıldı koş yogata yaptır ver 200 tl. artık tamirci beni görünce gözünün içi gülüyo abi neyi kıdın diye. yani demem oki amanetin bağrı gerçekten ince oluyo keşke binmeydin diyeceğim ama bende olsa binerdim . yanıdaki işçiler olaya vakısa hiç korkma. senini sorunlu oldugun sadece hlal gerisi adamın hatası. sen işçilerin şahidliğine bak

hareket edince o arza büyüyosa o ayrı bir konu ancak senin suçun yok bizde köylerde bulgur değirmeni ile bulgur çekeriz içinden taş çıkar piki ezer ama arzayı biz yaptırırz vatandaşın yapacağı bir şey yok....

Ben nacizane fikrimi söyleyeyim kardeşim

Sen o traktörü emanet alsaydın kullanmaya o zaman masraf kırık dökük senindi
fakat
sen parayla kiralamışsın adamında traktöründe işi bu adam sana yemek yemek için kendisi bin demiş buna göre eğer durum bundan ibaretse
arızada masrafta hepsi tamamı patosçunun senin hiç birşeye karışmaman lazım

birincisi sen ondan traktörü zorla almadın
ikincis traktör vitesi karıştırdı .sen ona kurcala demedin .yani burada senlik birşey yok,tamamen kendisi suçlu garantili traktör çağır servisi yapsın ,isterse 1 gün sonra yapsın

Tüm yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.Traktör yapılıyor.bayram sonu çıkacak.son durumu ilerleyen günlerde iletirim. Akıl tokmağı oldu.birdaha ne olursa olsun binmem.15 dakika traktörü stop eder bizde dinleniriz.

servis tlf.nda traktörün sahibine cuma vakti çalışırsan böyle olur dedi.bende kulak misafiri oldum.ne diyelim oldu bir kere.