Pulluk ile sürümden sonra mibzerle buğdayı ekimini nasıl yapıyorsunuz?

Ynt: Pulluk ile sürümden sonra mibzerle buğdayı ekimini nasıl yapıyorsunuz?

herk edince ekime kadar 4-5 sefer kazayağı çekiyoruz tohumdan öncede kazayağı veya dızgara çkiyorz işte :) pancar yerinede tazırlayıp ektikten sonra üzerine dızgara çekiyoz :D

kRnbL_59 link=topic=46337.msg439031#msg439031 date=1314688307' Alıntı:
pullukla sürüldükten sonra temizz bi hidrolik ızgara çektim mi çarşaf gibi oluyo :D ve sadece ekmesi kalıyo :D
sin anızmı ekiyosunz nezaman sürüyosnzda 1 seferde jazırlayıp ekiyosnz biz nisanda sürüyoz ekimde ekiyoz :) ozamana kadar haliyle otlanıyo devamlı kazayağı çekiyorz :)

anayurtlu 3105d link=topic=46337.msg439001#msg439001 date=1314657107' Alıntı:
herk edince ekime kadar 4-5 sefer kazayağı çekiyoruz tohumdan öncede kazayağı veya dızgara çkiyorz işte :) pancar yerinede tazırlayıp ektikten sonra üzerine dızgara çekiyoz :D

Ne yapiyon anayurtlu bi tarlaya 4 5 kere girilirmi kac donum araziniz uar sizin tarlada yatip kalkmaniz lazim

öncelikle her tarlaya 4 senede bir sıra gelicek sekilde dipkazan cekerek taban tasını kırarız....
sürüm: harmandan snra pullukla aktarırız, kobra(rototiller) cekeriz.... güze kdr durur...
daha snra ekmeden önce aysan cekerek cıkan otalrı öldürerek hemde tarlayı düzlemiş olaraktan ekereiz :)

baharlık ekim işlemi daha bi farklı olyo...

güze dogru pullukla deviriyorum, en son işler bittiginde 13 lü patlatan cekiyorum...
baharın ot cok cıkmıssa goble cekiyorum, cıkmamıssa kazayagı :)
daha snra ekmeden önce aysan ve merdane cekiyorum, snra ekiyorum...

anayurtlu 3105d link=topic=46337.msg439001#msg439001 date=1314657107' Alıntı:

aynen aga sn naptın bi tarla ile yazdan güze kdr 3 ay içinde 4-5 defa ugrasırsan battın :)

pullukla surum yaparız güzelce kabartırız. toprak güzel olursa başka bişey yapmadan mibzerle ekeriz :) toprak kesekli veya tarla otlu ise rotavotor çekip mibzerle ekeriz :)

omerfarukkoc link=topic=46337.msg439070#msg439070 date=1314714329' Alıntı:
öncelikle her tarlaya 4 senede bir sıra gelicek sekilde dipkazan cekerek taban tasını kırarız....
sürüm: harmandan snra pullukla aktarırız, kobra(rototiller) cekeriz.... güze kdr durur...
daha snra ekmeden önce aysan cekerek cıkan otalrı öldürerek hemde tarlayı düzlemiş olaraktan ekereiz :)

baharlık ekim işlemi daha bi farklı olyo...

güze dogru pullukla deviriyorum, en son işler bittiginde 13 lü patlatan cekiyorum...
baharın ot cok cıkmıssa goble cekiyorum, cıkmamıssa kazayagı :)
daha snra ekmeden önce aysan ve merdane cekiyorum, snra ekiyorum...
baharlık ürün ekimini kısa ve öz şekilde anlatmış harikasın ömerim anız üzerine anız ekim 1 veya 2 ekipmanla iş bitiyor ama çeşitli baharlık ürünlerde farklı ekipmanlar kullanıyoruz dip kazan tizel rototiller dik mikser vs ekipman hassas nokta tohum ekimi icin

baharlık ürün ekimini kısa ve öz şekilde anlatmış harikasın ömerin anız üzerine anız ekim 1 veya 2 ekipmanla iş bitiyor ama çeşitli baharlık ürünlerde farklı ekipmanlar kullanıyoruz dip kazan tizel rototiller dik mikser vs ekipman hassas nokta tohum ekimi icin
aynen seyit hele birde havuç yeri hazırlerken daha fazla mazota iytiyacımız var 2 defa tizel 2 defa kopra çektim bu seneki ektiğim havuç yerlerine 3 defa sürdüğüm hariç :D

Nisan ayında tarlayı sürdükten sonra otun durumuna göre 1 dızgara 1 kazayak veya 2-3 kazayaktan sonra ekiyoruz,üstüne de dişsiz merdane çekiyoruz tamamdır :)

ramazanpullu link=topic=46337.msg439122#msg439122 date=1314727703' Alıntı:
aynen seyit hele birde havuç yeri hazırlerken daha fazla mazota iytiyacımız var 2 defa tizel 2 defa kopra çektim bu seneki ektiğim havuç yerlerine 3 defa sürdüğüm hariç :D
camurda hasat edilmiş havuc yerine pancar ektim vallahi 2 kere tizel cektim 2 kere sürdüm 3 seferde rototiller cektim ancak öyle pancarı ekebildim 45 dk yere 6 depo 80 litreden mazot yaktım pürüzsüz yüzey oldu cok güzelde pancarın cıkışı oldu şimdi bir numara pancarım var

http://www.trakkulup.net/videolar-(cekimler)-360/nh-ler-havuc-cekiyor-tumosanda-havuc-yerine-patlatma-cekemye-calisiyor-pancar-ek/msg373093/#msg373093

Mayıs sonlarına doğru nadas, Eylül de 1 kazayağı ve dayan mibzeri..:) Doğrusu ottan süremediğim hala nadaslarım var, onlara ne yapacaz bilemiyorum, daha doğrusu 265 bişey yapamıyo..:(