2011 agustos Sivas Karakaya köyü(SATOCAN58)

Gittik geldik sonunda. Cogu gitme sen yapamazsin orda diyoda aslinda ben orayi hic unutmamisim. Buraya hic alisamamisim. Cumartesi indim pazar sabah 6 da kalkip solugu ahirda aldim.))) Hersey cok gözelde su b*k kokusu yokmu.))) Neyse, onunda cözümü var sonucta. Catida alet 24 saat sicak su üretiyor. Sabah aksam dusa girdik ama olsun....Resimler asagida. Yorumlarinizi bekliyorum....
Bizim ahirdan bir görüntü. 3 4 seneye iyi bir yer yapacaz insallah ama simdilik bunla idare ediyoruz......

Vardigimin ertesi günü hayvanlari sigira cikarirken....

Gencler hosgelmisine geldiler.....

Bizim arpa tarlasi..))) Böyle yatik tarla görmedim. 7 dekardi, millet biceri sokma, verdigin paraya degmez dedi. Bicerci ahmet dedi abi ben burayi kazirim. Kendisi daha 17 yasinda. dekara 300 kilonun üzerinde cikardi kerata....

Bizim maviler. Römorkun ilavesi aslinda pancar ilavesi ama babam icine karton carsaf ne bulduysa cakmis, dökülmez hale getirmis. 7 ton aliyor bu haliyle......

Tc5070 ve bizim oralarin vazgecilmezi mf240. Yeniler iyide eskiler adamin canini cikariyor.)))

Ufak bi su kanali vardi, bi kac kere bos gecip yol yaptim, ama doluya gelince öyle bi gömüldüki tek basina cikaramadim. Peder bi ton laf etti, case jx70 cikarirken ben resim yada video cekmeye cesaret edemedim.)))

Yan köyün bicercilerinin TM120 si. Süper bi motor. Resmen güc kokuyor.....

Bizim arkadas 277 4x4 le yapiyordu 2 3 senedir. Bu sene gitti casejx90 aldi. Arkadaki makina paksan...2 haftadir yaptihi balye 10000 ni gecti.

Elevetörü kurdum kamyon bekliyom....

Dedemin 266 G si. Yakitta cekiste süper. Babam bunun 4x4 ünden almadigina cok pisman, ama ben bizimkinden gayet memnunum.

Evin yeni bekcileri. 3 ayliklar ama oyunu direk kavgaya ceviriyorlar. Insallah ilerdede devam etmez, yoksa birini baska yere vermek zorunda kalacam...

Akdagmagdenine tohum eletmeye gittim. Elek altinida hayvanlara kirdirip geri getirdim. Köyde hala kadinlar kalburla eliyor, kocalarinin kuru inadinin ceremesini onlar cekiyor. Elesende ayni elemesendeymis...

Buda esofmanli, spor ayakkabili modern türk ciftcisi örnegi.)))

JX90 is basinda.....

Buda babamin bir arkadasinini. FOTON, bizim ilcede epey var. Hatta kasabada servisi bile var. Adamlar memnun ama sanki biraz dandik duruyor...

Resimdekileri önceden video olarak atmistim. Model mf135 ve mf 240. 135 kasnakla patoz bile ceviriyor. Tirmigindan puluguna diskarosundan bicerine herseyin minyatürü var. Gitmisken gidip resimleyeyeim dedim..

Bu senelik bu kadar.....Levent abi, 3 kere baliga gittim ama yenilebilece büyüklükde bisey tutamadigimiz icin resim cekemedim. Gelsede su sazanlara bi firca atsan. Koca koca sazanlar suda takla atiyor ama ne burdan götürdügüm yemlere ne ordaki hazirladigimiz yemlere bakmiyor bile...

Ynt: 2011 agustos Sivas Karakaya köyü(SATOCAN58)

Özgür Gülbaş link=topic=46345.msg439097#msg439097 date=1314722072' Alıntı:
Gerçekten güzel bir köy abi bu konuda çok şanslısın.Bizim buralarda yazın koyun hepsı dolu kışın ise sadece 6-7 hane oluyor. : ' (
saol kardes, bizim köyde bi kac yila o hale gelir galiba...
enter link=topic=46345.msg439099#msg439099 date=1314722778' Alıntı:
emeğine sağlık gerçekten çok güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler... :)
tesekürler...
Ally TOKMAKCI link=topic=46345.msg439098#msg439098 date=1314722720' Alıntı:
paylaşım için tşkler abi Sizin köyde de büyük traktörler varmış hee :D
2 case 1 nh bide dedemin mf var iste. hee bide 54c var. digerleri hep mf 240 be alim.
doganbey1 link=topic=46345.msg439103#msg439103 date=1314723100' Alıntı:
Satılmış abi köpekler hoşuma gitti :D anladın onu
it senin köpaaan olsun dogan. seneye 4 tane yavru trakkulup üylerine gidecek zaten.))) varsa isteyen siraya girsin....

O toprağım bi hayli alışmışsın köye seneyede bide pancar ektimi tam olacak sığırları katma işini tam üstlwnmişsin hemen balyacı her hal bizim Şahin abi ziraaat odasında çalışan bu arada fotolarda güzel hani... eline sağlık

yavuz selim link=topic=46345.msg439139#msg439139 date=1314731461' Alıntı:
O toprağım bi hayli alışmışsın köye seneyede bide pancar ektimi tam olacak sığırları katma işini tam üstlwnmişsin hemen balyacı her hal bizim Şahin abi ziraaat odasında çalışan bu arada fotolarda güzel hani... eline sağlık
Heee topraaam bizim sahin abi o. Yakin köylüdür ama bizim köyde eker bicer. Balye isinde biraz dertlendiriyo bizi ama iste netcen, atsan atamiyon satsan satamiyon...Sen nerelisin....

topraam bizim köy Altınoluk kars muhaciri bize karslı derler amca iyi biliyodur bizim buraları bu sene balyaları Banazda bi çiftlik kuruluyo hep oraya vrdiler benim se kendi hayvanlarıma yediriyorum ha unutmadan bizim köyün göletinde bolca balık vardır o tutamadığın sazanları buradan tutabilirsin bekliyoz.

yavuz selim link=topic=46345.msg439148#msg439148 date=1314733345' Alıntı:
topraam bizim köy Altınoluk kars muhaciri bize karslı derler amca iyi biliyodur bizim buraları bu sene balyaları Banazda bi çiftlik kuruluyo hep oraya vrdiler benim se kendi hayvanlarıma yediriyorum ha unutmadan bizim köyün göletinde bolca balık vardır o tutamadığın sazanları buradan tutabilirsin bekliyoz.
cok niyetlendimde kafama göre adam bulamadim be gardas. amcamlar gidip tutmus temmuzda ben gidince is gücten pek gezmeye firsat bulamadim. artik seneye senle gideriz....

Paylaşım için teşekkürler Satılmış, köy hayatına hemen adapte olmuşsun, harika kareler, yada bana öyle geliyor. İnan Döven ile harman sürülen bir kare görsem o bile beni etkiler..
Köpek bnada lazım, babam hala bi kangal köpeği yavrusu edinemedi hala ona yanar, oldukça eğitimli bi rod var ama illaki kangal olacak diyor..:)

yavuz selim link=topic=46345.msg439151#msg439151 date=1314733873' Alıntı:
olur topraam birde mal pazarına gidek şu işleri bi toparlayım da cuma günleri bizim köy hep tüccar
bu ara hic sirasi degil gardas. cevre köylerde sap var. sigiri bile susuz kalacagini bile bile irmaga yaklastirmiyoz. köye elimizden geldigi kadar tüccar sokmamaya calisiyoz. bu arada ben almanyaya döndüm bile.))) artik seneye gideriz gardas...

nailyetek link=topic=46345.msg439153#msg439153 date=1314734182' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Satılmış, köy hayatına hemen adapte olmuşsun, harika kareler, yada bana öyle geliyor. İnan Döven ile harman sürülen bir kare görsem o bile beni etkiler..
Köpek bnada lazım, babam hala bi kangal köpeği yavrusu edinemedi hala ona yanar, oldukça eğitimli bi rod var ama illaki kangal olacak diyor..:)
abi eger su enikleri büyütürde yavrusunu alirsam bi tanede sana ayiririm amcaminda isi görülür gider iste.))) 5. nr yi sana ayirdim. köye adapte olmayacka bisey yok hemde. 17 yasima kadar orda yasadim, hersene izinleri is güc zamanina getirdim. ama köy bana adapte olamadi oda baska bisey.))) komsu kadin gördü' neydiyon satilmis' dedi, neydiyim yenge inek yayiyom dedim' olsun gardas, neydecaaan' demezmi üzgün üzgün.)))

Güzel kareler alamancı köylü oldun öylemi insanın memleketi özellikle toprağı gibisi yoktur herhalde,harika kareler havhavlarda güzelmiş,paylaşım için tşk.

Nediyelim allah kolaylık versin artık oralardaysan kışın trakkulup buluşmalarınada katılırsın :D unutmadan yoncalardan bir kare olsun göremedim hala büyümedilermi ))) birde balya arabası istifini göreydik :)