leasing ile claas traktör alsak artıları eksileri ne olur

s.a arkadaşlar bu leasing ile alma olayı nedir mesela ben bi arion 510 düşünüyorum fiyatı 70.000 euro heralde tam bilmiyorum bunu leasingle alırsam nasıl olur ne kadar faizi olur vadesinin 3 veya 4 yıl olması yeterlidir yorumlarınız için şimdiden teşekkürler hayırlı bayramlar
:)

Ynt: leasing ile claas traktör alsak artıları eksileri ne olur

' ' leasingle ' ' sistemi aslında Sözleşme/karalamaktır. Şirket belli bir süre içerisinde ürününü anlaşmalar gereği/şartlarda ürününü kiracıya vermekte, süre sonunda da bedelsiz yada göstermelik/küçük bir ücret karşılığında haklarından feragat ederek ürününü kullanıcıya devretmektedir. Mal sahibi malı üzerine alıncaya kadar makine üzerinde amortisman giderleri vergi ve malını kefil/ipotek veremez/gösteremez, Malını satamaz, Sakıncası bu, Traktör ' de zaten amortisman giderleri vergi gibi durum yoktur, Bunlar genellikle İş makineleri veya Ticari Kullanım olanlar için geçerlidir. Ödeyim Çevirebilirsen Çok iyi bir bir şey, Çeviremeyecek sende Peşin paran olsa dahi uzak durmalısın.

fsmehmetozhan link=topic=46355.msg439310#msg439310 date=1314807571' Alıntı:
' ' leasingle ' ' sistemi aslında Sözleşme/karalamaktır. Şirket belli bir süre içerisinde ürününü anlaşmalar gereği/şartlarda ürününü kiracıya vermekte, süre sonunda da bedelsiz yada göstermelik/küçük bir ücret karşılığında haklarından feragat ederek ürününü kullanıcıya devretmektedir. Mal sahibi malı üzerine alıncaya kadar makine üzerinde amortisman giderleri vergi ve malını kefil/ipotek veremez/gösteremez, Malını satamaz, Sakıncası bu, Traktör ' de zaten amortisman giderleri vergi gibi durum yoktur, Bunlar genellikle İş makineleri veya Ticari Kullanım olanlar için geçerlidir. Ödeyim Çevirebilirsen Çok iyi bir bir şey, Çeviremeyecek sende Peşin paran olsa dahi uzak durmalısın.
tam olarak anlayamadım sakıncası ney oluyo tam olarak çevirebilirsen demişsinya nası yani biraz karışık bir işmiş bu

Leasing olayı aslında ilk başlarda mantıklıydı.Çünkü ozaman Leasing kullanımında KDV indirimi vardı. Tarım makinlerinde %18 olan KDV oranı Leasing kullanınca %1 olarak hesaplanıyordu, buda ciddi bir indirim sağlıyordu. En azından Leasing firmanın uyguladığı faizi vergi indiriminden geri alabiliyor buda peşin para ile traktör almak veya leasingli almak arasında okadar fark olmamasına neden oluyordu. Şimdi ise işler daha farklı herşeyden önce Tarım makinelerindeki KDV oranı %8 ' e indirildi ama bunun yanında Leasing ' e olan vergi indirimi kaldırıldı. Buda demek oluyor ki Leasing firmasının uyguladığı faizi vergi indirimden geri alamamak ve faizi kendi cebinden ödemek anlamına geliyor...

Benim kendi fikrim bütcenin uygun olduğu traktörü sıkı pazarlık ile satın almak.İllakide Leasing kullanıcaksan taksit tutarını mümkün olduğunca az ve vade süresini kısa tutmak gerekir...

Bundan 2 yıl önce JD5820 için leasing ödeme planı çıkartmıştım.
Trakör fiyatı 100,000TL.
Peşin para ile alınca kendi traktörümü 30,000TL tutup 70,000TL para ödeyecektim.
Leasingli almak istediğimde 5 yıllık bi ödeme planı oluşturmuştum. 30,000TL kendi traktörüm peşinat sayılacak üzerine 70,000TLtraktör bedeli ve daha bir 30,000TL faiz ödeyecektim, toplam 130,000Tl para cebinden çıkıcaktım...Sonuç olurak 5, yıl sonunda leasing ödemelerim bittiğinde kendi traktörümü faize ödemiş olacaktım.Bence buna degmezdi...Karar sizin...

o kadar faizli olduğumu öğrenmem iyi oldu arionun fiyatı 140 bin civarı 30 bin versem bayiyle anlaşsak mesela yapılcan otomotiv senet falan kabul ederlermi 2 veya 3 yıl vadeli.. faiz ödemekten iidir sonuçta ama olmaz heralde yoksa 3 sene peşin parayı bekleyecez

mal onların oluyor sen kiralamış oluyorsun sonra ödemezsen senden alıyorlar fln bence tehlikeli,,
zati ister kredi ister farklı şekil ne alırsanız %70ini fln ayarlayın sonra alın derim o kadar emeğiniz bosa gitmesin.

al al iyi olur alk-*s kazık yemek türkün hoşuna gider alk-*s sonra pişman olma kız-*sw banka kredili 266 4*4 gold alındı 2005 te peşin 48000 tl o zaman faizi 60- 62000 tl yi buldu 2 sene kullandı 30000 bine sattı güçç*-*daha niceleri var ödeyemeyen ödesen bile boş kız-*sw bildiğim kadarıyla 5 yaşına kadar traktöre kredi veriyorlar yanılmıyorsam %60 ını hemde 25000 motora 15000 kredi kulanıp aldık 3 yıl ödemeli
al bi jd 6420 -6320 sana döke saça yeter 80000 tl civarı 2.eli uyrra*-*-

al al sonra görüyorsun galerideki motorları uyanık arkadaşlarda ucuza motor aldım diye seviniyorlar bilmiyorlarmı komşularının arkadaşlarının haklarını gasp ediyorlar

yorumlar için saolun ..
pişman olacan diyen arkadaşlar borç nedir çok iyi bilirim ve fırsatçılara traktör kaptırmam sadece merak etmiştim.. bu faizlerle kesinlikle almam ya 3 sene bekleyim peşin alacam yada senet işi falan olabilirse onla alırım. onunda olabileceğini zannetmiyom ama bankaya veya leasinge kesinlikle yaklaşmam

ÖZzGÜR link=topic=46355.msg439420#msg439420 date=1314828389' Alıntı:
Leasing olayı aslında ilk başlarda mantıklıydı.Çünkü ozaman Leasing kullanımında KDV indirimi vardı. Tarım makinlerinde %18 olan KDV oranı Leasing kullanınca %1 olarak hesaplanıyordu, buda ciddi bir indirim sağlıyordu. En azından Leasing firmanın uyguladığı faizi vergi indiriminden geri alabiliyor buda peşin para ile traktör almak veya leasingli almak arasında okadar fark olmamasına neden oluyordu. Şimdi ise işler daha farklı herşeyden önce Tarım makinelerindeki KDV oranı %8 ' e indirildi ama bunun yanında Leasing ' e olan vergi indirimi kaldırıldı. Buda demek oluyor ki Leasing firmasının uyguladığı faizi vergi indirimden geri alamamak ve faizi kendi cebinden ödemek anlamına geliyor...

Benim kendi fikrim bütcenin uygun olduğu traktörü sıkı pazarlık ile satın almak.İllakide Leasing kullanıcaksan taksit tutarını mümkün olduğunca az ve vade süresini kısa tutmak gerekir...

Bundan 2 yıl önce JD5820 için leasing ödeme planı çıkartmıştım.
Trakör fiyatı 100,000TL.
Peşin para ile alınca kendi traktörümü 30,000TL tutup 70,000TL para ödeyecektim.
Leasingli almak istediğimde 5 yıllık bi ödeme planı oluşturmuştum. 30,000TL kendi traktörüm peşinat sayılacak üzerine 70,000TLtraktör bedeli ve daha bir 30,000TL faiz ödeyecektim, toplam 130,000Tl para cebinden çıkıcaktım...Sonuç olurak 5, yıl sonunda leasing ödemelerim bittiğinde kendi traktörümü faize ödemiş olacaktım.Bence buna degmezdi...Karar sizin...
Eğer 5 yılda bukadar ödeyeceksen çok değil enflasyon %10 zaten bunada %40 vercen 5 yıla %8 e geliyor yıllık aslında karın bile var ama olmadığını düşün. bankadan para çeksen 1 yıl için yüzde 20 lere yaklaşıyor 2 yıllık faize 5 yıl faiz ödüyorsun.

erken borç kapat ma yoktıur.
borcun bittimi devir işleri 1000-2500 dolar veye eru dan artık borçlenma paran ne ise para alıyorlar.yok 100- 300 dolar eru alan diyenlere inan ma.bunlar yaşnmış olya.şuan hala devir işlmleri sürüncede olona birçok insan var.lesıng eskiden avantajlı idi kdv yükseldi iş bozuldu.onlarda uyandı.fazla öde ödeycegin parayı bil.

Biz Medion ' u leasingle almıştık.Geçen sene bitti daha.4 sene ödemeliydi.Euro yükseldi alçaldı diye diye kafayı yemiştik her sene.Babam şöyle bi hesap yapmıştı.Euro 1.4 Tl civarına kadar TL ile Leasing ' den daha avantajlı oluyordu.Ama şimdi Euro da 2.5 ' u geçti.O yüzden dövizle leasing sakat biraz.Arkadaşların dediği gibi de kdv indirmi de yok..

komşunun hakkı falan yok kardeşim kıçın yemiyorsa almayacaksın öyle desinler diye alırsan görürsün anan a.... tersten 101 sene önce çifkeker mi vardı bu kadar millet yine işini yapıyordu tek çekerde olsa bi arkadaş nh td 75 sattı aynı modelin kupalı kılimalısını 4 yaş modellisini aldı ödediği para boşa gitti en az 20000 tl zarar kendiside pişman şimdi yanına yanaşmıyor ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ??*-s ??*-s ??*-s

EFE YUSUF link=topic=46355.msg440548#msg440548 date=1315213603' Alıntı:
komşunun hakkı falan yok kardeşim kıçın yemiyorsa almayacaksın öyle desinler diye alırsan görürsün anan a.... tersten 101 sene önce çifkeker mi vardı bu kadar millet yine işini yapıyordu tek çekerde olsa bi arkadaş nh td 75 sattı aynı modelin kupalı kılimalısını 4 yaş modellisini aldı ödediği para boşa gitti en az 20000 tl zarar kendiside pişman şimdi yanına yanaşmıyor ;D zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s ??*-s ??*-s ??*-s
konuşmalarına dikkat et ve konuyu dağıtma banane onun td75inden ya konuya göre cevap ver yada cevap yazma senin gibilerin fikrine muhtaç değilim

EFE YUSUF link=topic=46355.msg440548#msg440548 date=1315213603' Alıntı:
burda komşu diyen kim? alakasız alakasız konuşma kendine gel ananın a...da tersten sen görürsün bu kafayla