eski 8 tonluk römorkmu yeni 5 tonluk römorkmu.

arkadaşlar bi akrabamda 4 tekerli 35 yıllk tahta 5.80cm uzunlugunda 1.95cm genişliginde saglam iş marka kamyon şase kamyon aks kamyon makaslı römork var ve ayrıca 4 tekerden frenli ama biraz dökük alıp güzelce yaptırıp damper filan taksak kaç tl ye maal olur.yada onu yaptıracagıma sıfır 7 8 milyara 5 tonluk sevindi çankırı 4 tekerli römorkmu alıyım.

Ynt: eski 8 tonluk römorkmu yeni 5 tonluk römorkmu.

aksoylar link=topic=46370.msg439469#msg439469 date=1314885699' Alıntı:
arkadaşlar bi akrabamda 4 tekerli 35 yıllk tahta 5.80cm uzunlugunda 1.95cm genişliginde saglam iş marka kamyon şase kamyon aks kamyon makaslı römork var ve ayrıca 4 tekerden frenli ama biraz dökük alıp güzelce yaptırıp damper filan taksak kaç tl ye maal olur.yada onu yaptıracagıma sıfır 7 8 milyara 5 tonluk sevindi çankırı 4 tekerli römorkmu alıyım.
sen uğraşma eskiyle abi yeni her zaman yenidir sürekli 7-8 ton yük taşıyacak değilsinya :D dediğin gibi çankırı SEVİNDİ veya çankırı FİLİZ veya çankırı AKYAZILILAR bu üç markadan birisini tercih edersen çok memnun kalırsın çünkü çok kaliteli ve kemikli römork üretiyolar görüp inceleyip kulandığım için biliyorum :)

aksoylar link=topic=46370.msg439469#msg439469 date=1314885699' Alıntı:
kasımdaki tarım fuarından alman lehine olacaktır abi...

bende 1991 den beri sevindi kullanıyorum turuncu 4 tonluk küçük tekerli modellerinden. 2 defa taş yüklü devirdim en ufak egilme bile yok.ama traktörü büyüttük romörk erkuntun arkasına fayton gibi oldu :D alırsam sıfır romörk kesin sevindinin 4 tekerlisini alacagım sen fiyatlarını biliyomusun.bide şimdi o romörk 9 ton ilavesiz bugday alıyor.şimdi ben 300 dönüm senelik ayçiçegi ekiyorum 5 tonluk bi römorkun lacagı 2.5 ton ayçiçegi.obenim dedegim romörk ilavesiz 4 ton ayçiçegi alıyor. kamyon gibi ve makasları filan sevindinin 2 katı bi akslar var bi görsen.sahibi akraba alırsan 1 milyara veriyim diyor.

aksoylar link=topic=46370.msg439478#msg439478 date=1314887497' Alıntı:
bende 1991 den beri sevindi kullanıyorum turuncu 4 tonluk küçük tekerli modellerinden. 2 defa taş yüklü devirdim en ufak egilme bile yok.ama traktörü büyüttük romörk erkuntun arkasına fayton gibi oldu :D alırsam sıfır romörk kesin sevindinin 4 tekerlisini alacagım sen fiyatlarını biliyomusun.bide şimdi o romörk 9 ton ilavesiz bugday alıyor.şimdi ben 300 dönüm senelik ayçiçegi ekiyorum 5 tonluk bi römorkun lacagı 2.5 ton ayçiçegi.obenim dedegim romörk ilavesiz 4 ton ayçiçegi alıyor. kamyon gibi ve makasları filan sevindinin 2 katı bi akslar var bi görsen.sahibi akraba alırsan 1 milyara veriyim diyor.
valla ben sana bişey deyimmi eğer öyle bisey varsa işime yarar diyosan 4-5 milyara ancak yaptırırsın o römorku ben yeni almandan taraftarım ama sevindinin yeni römorklarının fiyatlarını bilmiyorum

ufak bi hesap çıkardım

4 tane özka marka 9.00 20 lastik çambiyelli 1500tl.
3 kat açlır damper 700tl
damper yarsası 300tl
taban sacı ve alt tahtaları 1200tl
kapakların tahtası 1000tl
boya 800tl
1000tlde romörk 6500tl.sıfırını almaya kalksan 12000tl.bide yeni romörklerde bunun gibi aks şase yok.unutmadam benim traktörde hava takviyeli romörk freni var.ama romörk normal frenli.römorkada hava freni taktırsak kaça maal olur?

eski romörk 1000 tl fiyatı ise bu romörku böyle kullanıp maddi imkanın varsa eskiyi satmadan kışın yenileye bilirsen daha iyidir bence eskiye branda serip lastik durumuna göre daha fazla ürün yükleye bilirsin

FEHİM link=topic=46370.msg439504#msg439504 date=1314891835' Alıntı:
eski romörk 1000 tl fiyatı ise bu romörku böyle kullanıp maddi imkanın varsa eskiyi satmadan kışın yenileye bilirsen daha iyidir bence eskiye branda serip lastik durumuna göre daha fazla ürün yükleye bilirsin
zaten benim 2 tekerliyi satmam çünkü deger romörk çok büyük.dik yerlerde onu kullanmaya gerek yok.bide çok kırık dökük ayçiçegi biçerken emanet alıp öyle bıranda serip kullanıcam ama eger satın alrısam kışın her tarafının bakımını yaptıracam.