Anız yakmanın. acı sonu.....

Ynt: Anız yakmanın. acı sonu.....

3 gün öncede bizim köyde arazinin icindeki bir direkden cikan kivilci sonucu aniz yangini cikmis, eskiden olsa gider basinda beklerlerdi bizim tarlada yansin diye, ama artik akillandilar, hemen gidip söndürmüsler..

edirnede 2000 yılından beri yasak . kimse yakamıyor. tek tük yakanlarıda jandarma görürse yada ihbar olursa alıp götürüyor. 2000 yılından beri verim tam 1,5 kat arttı buğdayda

bizim köyum 10 km ilerisindeki köydede yakmışlar anızı evlere giderken nh 75 56 s DT de pulluk takılıydı hemen cızı çektik ama arazi mah voldu tabi içindeki canlılarda bizim burda rotille sapları kırıyorlar artık yakmıyorlar

biçerdöverlere kıyıcıyı zorunlu hale getirse hiçbi kanuna gerek kalmadan anız yangınları engellenmiş olur bence..ayrıca ben bu motoru sanki geçensenede görmüştüm ya. yeni yazmışlarda.

anayurtlu 3105d link=topic=46373.msg439606#msg439606 date=1314915311' Alıntı:
biçerdöverlere kıyıcıyı zorunlu hale getirse hiçbi kanuna gerek kalmadan anız yangınları engellenmiş olur bence..ayrıca ben bu motoru sanki geçensenede görmüştüm ya. yeni yazmışlarda.
her yerde kıyıcı olmaz balya ve samanda lazım sonuçta...

DÜnya kadar saman arayan var, cüzzi miktara verince tarlalar tertemiz oluyor. Biz köyün arazisini kople verdik. Dönümü 2 lira. Tabi kendi ihtiyacimizi istifledikden sonra.