hormon (bitki gelişim düzenliyiciler)

Ynt: hormon (bitki gelişim düzenliyiciler)

seredes link=topic=46376.msg439546#msg439546 date=1314901275' Alıntı:
buğday da hormon kullanan arkadaşlar ismiyle birlikte uygulama şeklini anlatabilir mi acaba?
siz hangi hormonu kullanıyorsunuz yaprak gübresi yosun hümik asit vs ayrıdır horman ayrı bişeydir hangi hormon ?

dolcevita link=topic=46376.msg439593#msg439593 date=1314913339' Alıntı:
siz hangi hormonu kullanıyorsunuz yaprak gübresi yosun hümik asit vs ayrıdır horman ayrı bişeydir hangi hormon ?
ben hormon kullanmıyorum.araziyi ilaçlarken çeşitli takviye gübreler kullanıyorum .ancak kulak dolma bir bilgi edindim.doğruluğunu teyit etmek için ise buraya yazdım.yaşadığım bölgede bildiğim kadarıyla hormon kullanan yok.ancak buğdaya da hormon uygulanabildiğini söylediler ; yüksek verim artışı, vs....acaba sitemizde bu tür uygulamaya giden var mı onu merak ettim...

vale link=topic=46376.msg439605#msg439605 date=1314915007' Alıntı:
bu işler boş ,kökten olması lazım bunlara kanmayın .bir ziraatçı arkadaşın dediği gibi iğnemi daha etkili yoksa kremmi
o ziraatçi arkadaşın ve onun gibiler olmasaydı nasıl bir çiftçilik yapıyor olacağını düşünemeyen birisin.kökten olacakmışmış peh....kullandığın ilaçları,ziraai ekipmanları,yüksek verimli tohumları, ekim metodlarını vs... kimler sayesinde kullanıyor ve biliyorsun bi düşün.

toprak tv ye inanmayın.o reklamlara iki firma var var.biri istanbul biri adana. bu işin içindeyim usa-italya polonya ispanya şili almanya hepsi yalan.bub iki firma sizi sevindirir.

seredes link=topic=46376.msg439931#msg439931 date=1315045498' Alıntı:
o ziraatçi arkadaşın ve onun gibiler olmasaydı nasıl bir çiftçilik yapıyor olacağını düşünemeyen birisin.kökten olacakmışmış peh....kullandığın ilaçları,ziraai ekipmanları,yüksek verimli tohumları, ekim metodlarını vs... kimler sayesinde kullanıyor ve biliyorsun bi düşün.
bak seredes senin anlama kabiliyetin zayıf herhalde, uyy-*s ben o ziraatçilerı kötülemedim ve ben her kullandığım ilac ve gübre vs yi ziraatçime sormadan kullanmam.ve ben bu güne kadar bu hormon ve bitki gelişim düzenleyicilere bir dünya para verdim ,madem çok faydalı o zaman taban gübresi atma o hormonlardan kullan sen tamammı ,, benim bildiğim bana yeter

vale link=topic=46376.msg440423#msg440423 date=1315167610' Alıntı:
bak seredes senin anlama kabiliyetin zayıf herhalde, uyy-*s ben o ziraatçilerı kötülemedim ve ben her kullandığım ilac ve gübre vs yi ziraatçime sormadan kullanmam.ve ben bu güne kadar bu hormon ve bitki gelişim düzenleyicilere bir dünya para verdim ,madem çok faydalı o zaman taban gübresi atma o hormonlardan kullan sen tamammı ,, benim bildiğim bana yeter
katılıyorum abi ona vereceğin paraya gübreyi 3-5 kilo fazla at..haa gübresiz direk ilaçla yetiştircez deniliyorsa ona hiç inanmam zaten.