Demostrasyon Kabak Deneme ürünlerim Sungurlu....!

Ynt: Demostrasyon Kabak Deneme ürünlerim Sungurlu....!

chooyu link=topic=46386.msg439824#msg439824 date=1314995473' Alıntı:
Hayatta çok şeyi planlıyoruz ve istiyoruz ama bazen zaman alabiliyor.İnşallah senin planların tez zamanda olur.Bu kabaklardan bir tane isterim.Kabak yemeğini sevmem ama tatlısına bayılırım :)
bu kabaklar abi çekirdek kabağı.........

chooyu link=topic=46386.msg439824#msg439824 date=1314995473' Alıntı:
Hayatta çok şeyi planlıyoruz ve istiyoruz ama bazen zaman alabiliyor.İnşallah senin planların tez zamanda olur.Bu kabaklardan bir tane isterim.Kabak yemeğini sevmem ama tatlısına bayılırım :)
abi arsa kanayan bi yara kadastro çok eski mülkiyetler çok kalabalık yer bulup alamıyoruz bilmiyorum ne yapacaz bildiğim tek bir şey var o evle bu işin olmayacağı....

mustafagursacli link=topic=46386.msg439835#msg439835 date=1314996000' Alıntı:
abi arsa kanayan bi yara kadastro çok eski mülkiyetler çok kalabalık yer bulup alamıyoruz bilmiyorum ne yapacaz bildiğim tek bir şey var o evle bu işin olmayacağı....

Hissesini satıp çıkan olmuyormu?

mustafagursacli link=topic=46386.msg439678#msg439678 date=1314964530' Alıntı:
Toprak.... kumlu geçirgen ....iklim Karasal....ekim yeri Sungurlu Bahşılı Köyü ...

sürekli eken Çankırı Ilgaz ilçesinde üreticilerden tam not aldı kabağım ziraat mühendisi Ömer bey ve ziraat teknikerleri Ali beyler ürünümü çok beğendiler ve yetiştirmemi tavsiye ettiler bakalım sürekli eken arkadaşlar sizler beğenecekmisiniz....
pylşm için tşkrler mustafa kardeşim kabaklar ebatına ve rengine göre fena değil verimi güzel olur biz yıllardır ekeriz bizide ayakta tutan kabak yoksa ekin pek verimli olmaz bizim burda sulu arazimiz yok kıraça ekeriz toprağımız kumlu geneli zatan kabak suyu pek sevmez

bizimkiler 2 kere ekmişler ilk ektiklerinde sulamışlar çok iyi mahsul almışlar, ikncisinde sulamamışlar fazla alamamışlar ama getirisi yine buğdaydan yüksekti diyor babm. sadece toplaması, çapası filan olduğu için bir daha ekmemişler. ayrıca bizim dere boyundaki bir tarlamızın alt tarafı tamamen kum ekin veya ayçiçeği olmuyor dere boyu kavaklık oraya kabak ekti dedem birazda gölge kalıyor çok iyi mahsul almış.

fatih381985 link=topic=46386.msg439841#msg439841 date=1314996856' Alıntı:
pylşm için tşkrler mustafa kardeşim kabaklar ebatına ve rengine göre fena değil verimi güzel olur biz yıllardır ekeriz bizide ayakta tutan kabak yoksa ekin pek verimli olmaz bizim burda sulu arazimiz yok kıraça ekeriz toprağımız kumlu geneli zatan kabak suyu pek sevmez
vallaha bizde en azından bi 50 dönüm ekelim her yıl diyoruz ama ne olur nasıl biter ne yaparız bilmiyoruz....bakalım çok sağoasın verdiğin bilgiler için

insertend link=topic=46386.msg439843#msg439843 date=1314996934' Alıntı:
bizimkiler 2 kere ekmişler ilk ektiklerinde sulamışlar çok iyi mahsul almışlar, ikncisinde sulamamışlar fazla alamamışlar ama getirisi yine buğdaydan yüksekti diyor babm. sadece toplaması, çapası filan olduğu için bir daha ekmemişler. ayrıca bizim dere boyundaki bir tarlamızın alt tarafı tamamen kum ekin veya ayçiçeği olmuyor dere boyu kavaklık oraya kabak ekti dedem birazda gölge kalıyor çok iyi mahsul almış.
benim tek korkum var pazarlamak....

mustafagursacli link=topic=46386.msg439846#msg439846 date=1314997015' Alıntı:
benim tek korkum var pazarlamak....

bizim köyde belki 5 yılda bir kişi eker oda çok olsun 5-10 dönümdür ama hersene tüccarlar geliyor çekirdek aramaya. sen il veya ilçedeki tohum gübre satanlarla bir konuş onlar seni tüccarlara direk yönlendirir bu işleri kimlerin yaptığını bilir

insertend link=topic=46386.msg439855#msg439855 date=1314997712' Alıntı:
bizim köyde belki 5 yılda bir kişi eker oda çok olsun 5-10 dönümdür ama hersene tüccarlar geliyor çekirdek aramaya. sen il veya ilçedeki tohum gübre satanlarla bir konuş onlar seni tüccarlara direk yönlendirir bu işleri kimlerin yaptığını bilir
işte sezona kadar inceleyecez ve zaman gösterecek inşallah zarar etmeyiz....

Ben de bunu deneme aşamasındayım, ilk etapta hiç gübre ve hayvan gübresi olmayan yerde deniyorum, 2 su verdiğim mısır içerisinde olanlar çok büyük oldular, sulamadıklarım hayal kırıklığı. İçine bakmadık ne çıkar onu bilemiyorum..

mustafagursacli link=topic=46386.msg439844#msg439844 date=1314996972' Alıntı:
vallaha bizde en azından bi 50 dönüm ekelim her yıl diyoruz ama ne olur nasıl biter ne yaparız bilmiyoruz....bakalım çok sağoasın verdiğin bilgiler için
nedemek takıldığın konu olursa herzaman yardımcı olurum dert etme

nailyetek link=topic=46386.msg439869#msg439869 date=1314999620' Alıntı:
Ben de bunu deneme aşamasındayım, ilk etapta hiç gübre ve hayvan gübresi olmayan yerde deniyorum, 2 su verdiğim mısır içerisinde olanlar çok büyük oldular, sulamadıklarım hayal kırıklığı. İçine bakmadık ne çıkar onu bilemiyorum..
bizim bunun böyle kuvvetli yetişmesinin sebebi toprağı abi

mustafagursacli link=topic=46386.msg440484#msg440484 date=1315172949' Alıntı:
kabağı ne ile ekiyosunuz ....

Bizim buralarda, ayçiçeğini ekmiş olduğumuz havalı ekiciler ile ekiyoruz. Ot mücadelesi için de aynı ara sürücüleri falan kullanarak başka bir alet aramaya gerek kalmıyor. :)