Otomobiliniz Dizel mi? Benzinli mi?

Dizel mi? Benzinli mi?

• Kullanılan toplam oy
    69
Ynt: Otomobiliniz Dizel mi? Benzinli mi?

benimki dizel aslında 2 tane dizel bir tüplü var benzinli arac hakkında bilgim kısıtlı dizellerde oldukca memnunum arıza cok yaparmış derler aslında tam tersi tüplü arac cok arıza yapıyor

dolcevita link=topic=46388.msg439681#msg439681 date=1314964801' Alıntı:
benimki dizel aslında 2 tane dizel bir tüplü var benzinli arac hakkında bilgim kısıtlı dizellerde oldukca memnunum arıza cok yaparmış derler aslında tam tersi tüplü arac cok arıza yapıyor
0 alırken dizeller daha pahalı sanki ve bizim aileden bi suru araba war hepsi benzinli.. bi doblo war dizel..
şimni fiesta alabiliriz yada punto evo dizel mi alsak diyorm..
buraya diğer sitelerden daha çok guvencem war diğerlarinde herkes bişeyler demi ondan dedim..

SmhGwz link=topic=46388.msg439685#msg439685 date=1314965109' Alıntı:
0 alırken dizeller daha pahalı sanki ve bizim aileden bi suru araba war hepsi benzinli.. bi doblo war dizel..
şimni fiesta alabiliriz yada punto evo dizel mi alsak diyorm..
buraya diğer sitelerden daha çok guvencem war diğerlarinde herkes bişeyler demi ondan dedim..
bendede var duplo 1.3 dizel yakıtda sınıfının en az yakanı yol bilgisayarı ve hesaplar cok iyi tutuyor fiesta hakkında iyi şeyler duyuyorum saglam ve yakıtı iyi oldugunu söylüyolar

aslında pekbir fark kalmadı benzinle dizel arasında litre fiyatı olarak ama kamyon değil otobüs değil dizel olsun çok ses yapıyor gidişi her ne olursa olsun dizel kötü bana göre ben benzinli kullanıyorum çok çok memnunum üstelik çokta yakmıyor dizel bir araba olsa bu kadar memnun kalmam hiçte şikayetçi değilim dizel az yakıyor diyorlar enjektörlü benzinli al yine aynı herkesi kendi görüşü hız performans istiyorsan benzin al dizelde çokbir performans bekleme

Benim arabam benzinli ama yeni nesil dizeller harika makinalar.O eskidendi dizeller çok ses yapar seri değildir falan deniyordu.
Ama yeni dizeller hem sessiz hemde atak. Eger yeni araba alacaksan ve ben çok arabaya biniyorum diyosan dizel al..
Ama az biniyosan hiç gerek yok .Çünkü dizele an az istedikleri motor farkı 6.000 tl...

djzeus link=topic=46388.msg439693#msg439693 date=1314966058' Alıntı:
aslında pekbir fark kalmadı benzinle dizel arasında litre fiyatı olarak ama kamyon değil otobüs değil dizel olsun çok ses yapıyor gidişi her ne olursa olsun dizel kötü bana göre ben benzinli kullanıyorum çok çok memnunum üstelik çokta yakmıyor dizel bir araba olsa bu kadar memnun kalmam hiçte şikayetçi değilim dizel az yakıyor diyorlar enjektörlü benzinli al yine aynı herkesi kendi görüşü hız performans istiyorsan benzin al dizelde çokbir performans bekleme
Zeus söylediklerin mantıklı fakat son cümlendede, bahsettiğin gibi Hız performans istiyorsan benzinli bu bahsettklerinin hepsi , ekonomik özgürlüklerde Saklı, ekonomik Olarak bakarsan diesel Almalısın.. Yeni nesil diesellerin performansları, hiçte küçümsencek değiller aslında Fiestaa, ve puntoların bayaği dinamik oldugunu duymuştum.

wan7ed link=topic=46388.msg439700#msg439700 date=1314966924' Alıntı:
Zeus söylediklerin mantıklı fakat son cümlendede, bahsettiğin gibi Hız performans istiyorsan benzinli bu bahsettklerinin hepsi , ekonomik özgürlüklerde Saklı, ekonomik Olarak bakarsan diesel Almalısın.. Yeni nesil diesellerin performansları, hiçte küçümsencek değiller aslında Fiestaa, ve puntoların bayaği dinamik oldugunu duymuştum.
wan7ed dizelin bakımı maliyetli sıralı lpg li benzinli almak avantajlı

mustafagursacli link=topic=46388.msg439703#msg439703 date=1314967536' Alıntı:
wan7ed dizelin bakımı maliyetli sıralı lpg li benzinli almak avantajlı
Tamam bende kendım gazlı kullanıyorum fakat Sıfır performans :D Sıralıların daha atak olduğu dogrumu peki?

wan7ed link=topic=46388.msg439700#msg439700 date=1314966924' Alıntı:
benim 8 tane çok yakın arkadaşım yeni 2011 model araba aldı 5 tanesi dizel aldı duymak değil hepsini kullandım test ettim yeniler eskilere nazaran biraz daha atak ama yeni benzinlilerde olduğu yerde durmuyorki onalarda yenileniyor dizeller benzin hiçbir zaman kıyaslanamaz hele birtane arkadaş 1.3 multijet linea aldı o denedik 100 km ' ye çıkana dakar ben 140 ' I gördüm tabi herkesin kendi görüşü biz arabada performansa bakıyoruz bu kişiden kişeye değişebilir

djzeus link=topic=46388.msg439711#msg439711 date=1314968488' Alıntı:
benim 8 tane çok yakın arkadaşım yeni 2011 model araba aldı 5 tanesi dizel aldı duymak değil hepsini kullandım test ettim yeniler eskilere nazaran biraz daha atak ama yeni benzinlilerde olduğu yerde durmuyorki onalarda yenileniyor dizeller benzin hiçbir zaman kıyaslanamaz hele birtane arkadaş 1.3 multijet linea aldı o denedik 100 km ' ye çıkana dakar ben 140 ' I gördüm tabi herkesin kendi görüşü biz arabada performansa bakıyoruz bu kişiden kişeye değişebilir
perfordmans olarak katılyorm araba dediğin benzinli olr..
bz genç adamız kartalımız doganımzla çok 2010ları geçiyoz walla adamlar o arabalarla sağ şeritten çıkamıyor ben o arabalrın icinde öyle giderken kağrımdan ölürüm :)

SmhGwz link=topic=46388.msg439713#msg439713 date=1314968784' Alıntı:
bz genç adamız kartalımız doganımzla çok 2010ları geçiyoz walla adamlar o arabalarla sağ şeritten çıkamıyor ben o arabalrın icinde öyle giderken kağrımdan ölürüm :)
evet,yenı benzınlılerr Cadır kurmuyorkiii, otomotiv Sektörü bu :))

SmhGwz link=topic=46388.msg439713#msg439713 date=1314968784' Alıntı:
aynı benim babam 130 ' dan yukarı çıktığını görmedim 2008 megane var onda benim yanıma oturduğu zaman koltuğa yapışıyor resmen :) 2 eliyle koltuğa nasıl tutunuyor ki onun yanındada fazla basmıyorum öyel alıştırmış kendini fazla basmaz

wan7ed link=topic=46388.msg439714#msg439714 date=1314968946' Alıntı:
evet,yenı benzınlılerr Cadır kurmuyorkiii, otomotiv Sektörü bu :))
:) eewet..güzel arabalar..
mesela
1,3 accent war 65km gidip geliyor 20 lira gaz yakıyor (gazda2,250fln)
djzeus link=topic=46388.msg439716#msg439716 date=1314969094' Alıntı:
aynı benim babam 130 ' dan yukarı çıktığını görmedim 2008 megane var onda benim yanıma oturduğu zaman koltuğa yapışıyor resmen :) 2 eliyle koltuğa nasıl tutunuyor ki onun yanındada fazla basmıyorum öyel alıştırmış kendini fazla basmaz
oyle otursa ii benımki 100 gç yavaş git der durur polisler o kadar karişmıyor adam yanımda yıvaş git yavaş git der durur..
bayramda akrabalara gittik 3 araba babam bizden yarım saat sonra geldi :)))