CLAAS LEXION 760 TERRA TRAC : MISIR HASATI DÜNYA REKORU

Ynt: CLAAS LEXION 760 TERRA TRAC : MISIR HASATI DÜNYA REKORU

doganbey1 link=topic=46419.msg440240#msg440240 date=1315143201' Alıntı:
Lale sen hala 265 le uğraş dur :D adamlar aşmış ya. Özellikle tırlardaki sistemi çok beğendim.
Hadi tır neyse adamlar bizim gibi el ile uğraşmamak için yerden siloya aktarma yeri yapmışlar. Biz hala daha tenekeler ile buğdayı kilerlere taşımaya çalışıyoruz.

anayurtlu 3105d link=topic=46419.msg440328#msg440328 date=1315159536' Alıntı:
köpekte gerizekalı gibi mısır yiyo.. :D napıyım başka kusur bulamadım ;D ;D

Yumurtta bulamadı herhalde oralarda... :D Bu iş tarlanın sahibine yaramıştır,rekor denemesi falan derken tarlayı beleşe biçtirip taşıtmıştır. Ama claas ta nasıl hızlı gidiyor,hem 16 sıra falan götürüyor gibi saydım. Paylaşım için teşekkürler. :)

maşallah ne tarlalar var dümdüz , geniş geniş adamın çiftçilik yapazı geliyo bizim bayırlarda insan çiftçilikten soğuyo :) paylaşım için teşekkürler

gerçekten adamların teknolojisi türkiyeden çok çok farklı biçerci çok usta davranıyor... bizim burda adam öğle yemeğinde tarlanın başında sigara yakmıştı saplar bir alev aldı zor söndürdük :D

Mısırın depoya gelişine bak yaw. Adamlardaki teknoloji, muazzam. Tamam bu reklam için yapılmış falan ama tarlalar falan harika. Ne denilebilir ki başka. :)

Yorumlar için teşekkürler :)
ALİ DURMUŞŞŞŞŞ link=topic=46419.msg511894#msg511894 date=1326576334' Alıntı:
gerçekten adamların teknolojisi türkiyeden çok çok farklı biçerci çok usta davranıyor... bizim burda adam öğle yemeğinde tarlanın başında sigara yakmıştı saplar bir alev aldı zor söndürdük :D
Allahtan daha fazlası olmamış dikkatsiz insan çok...

ALİ DURMUŞŞŞŞŞ link=topic=46419.msg511894#msg511894 date=1326576334' Alıntı:

2002 yılında biçerci sigarası yüzünden 800 dönüme yakın buğday yanmıştı bizim köye yakın bi köyde.

ALİ DURMUŞŞŞŞŞ link=topic=46419.msg511906#msg511906 date=1326577083' Alıntı:
doğrudur bence kendi köyünden olmıyacak biçerciler başka şehirden gelenler daha efendi davranıyor bence...

Valla abi kimse alınmasın gücenmesin ama ben kendi malıymış gibi çalışan, hakkıyla biçen biçerci görmedim. Ne zaman arkanı dönsen, uyarmasan ya utanmadan 50 cm yükseklikten biçiyor ya da çakıyor levyeyi, süratli biçiyor. Sonra olan çiftçiye oluyor.

Ahmed Gülsu link=topic=46419.msg511908#msg511908 date=1326577338' Alıntı:
Valla abi kimse alınmasın gücenmesin ama ben kendi malıymış gibi çalışan, hakkıyla biçen biçerci görmedim. Ne zaman arkanı dönsen, uyarmasan ya utanmadan 50 cm yükseklikten biçiyor ya da çakıyor levyeyi, süratli biçiyor. Sonra olan çiftçiye oluyor.
abi o konuda haklısın geçen sene pamuğu topluyan adamda çok hızlı gitti yerlere döktü pamuk havayla çekiliyor biraz hızlı gittin mi tarlada kalıyor adam çok bıraktı akşam oldu hatları şaşırmış biraz öyle kaldı hep kaldı adam mısırdan farksız topladı... bizde buğday vardı geçen sene adam gerçekten çok güzel biçti bitane bile koymadı başkada yok öyle doğru düzgün.