Tumosanlardaki LDA nedir?ne ise yarar?

Lda nedir ne ise yarar nhde var mi?Birde tumo 8195 rolantideyken ani gaz verince cok gec son devri buluyor new holland tdlerde hemen ibre donuyor tepki hizli acaba neden?

Ynt: Tumosanlardaki LDA nedir?ne ise yarar?

lda bildigim kadarıyla mazot pompasına mı ne takılıyor mazot vermesini ayarlıyor . düzenliyor. ibreninde geç donup yavaş donmesi motorun valf ine bakıyo sanırım. kubota traktorler 16 valf gaza dokanınca çok çabuk donuyo ama tam olarak bilmiyorum bilen birisi daha iyi bi açıklama yaparsa daha iyi olur.

Görevi manifoldun basıncına göre yani turbonun bastığı basınca göre yakıt basmasıdır.Turbonun daha az veya daha çok bastığı anlarda LDA ' da ona göre yakıt basıyor. Eğer LDA olmasaydı araç direkt bir yakıt basacak ve hava yakıt oranı biraz orantısız olacak.(alıntı)

ben size bildiğimi aktarayım.
motor yüke bindiği ve zorlandığı anda LDA gazı açar fazla yakıt besler ve zorlanma anında tork artmış olur lda bu işe yarar turboyla havayla alakası yok.

aynn bizim buraya deneme 71 serisi ve 81 serisi gelmişti 8195 e binmiştim rampa yukarı 1,2,3,4 yaptım traktör çokgeç tepki veriyo ve duman var toplamasıda o kadar güzel değil