KUBOTA SERVİSLERİ VE ÖNEMLİ NOTLAR

ARKADAŞLAR BURDAN KUBOTA KULLANAN ARKADAŞLARA BİR BİLGİ VEREYİM EĞER SERVİS BAKIMI YAPAN ARKADAŞLAR YANLIŞ YAĞ KULLANIYORLARSA TRAKTÖRÜNÜZ ÇEKİDEN DÜŞÜYOR BU GİBİ ŞİKAYETİ OLAN ARKADAŞLAR BİLGİ VERSİNLER YARDIMCI OLALIM JAPONLARIN EN DİKKAT ETTİĞİ ŞEY YAĞ KONUSU BU SEKİLDE BİR KAÇ MÜŞTERİMİZ ÇIKTI SİZİN TANIDIĞINIZ DA VARSA BİLDİRSİN...!

Ynt: KUBOTA SERVİSLERİ VE ÖNEMLİ NOTLAR

alikinaci link=topic=46464.msg441023#msg441023 date=1315319995' Alıntı:
ARKADAŞLAR BURDAN KUBOTA KULLANAN ARKADAŞLARA BİR BİLGİ VEREYİM EĞER SERVİS BAKIMI YAPAN ARKADAŞLAR YANLIŞ YAĞ KULLANIYORLARSA TRAKTÖRÜNÜZ ÇEKİDEN DÜŞÜYOR BU GİBİ ŞİKAYETİ OLAN ARKADAŞLAR BİLGİ VERSİNLER YARDIMCI OLALIM JAPONLARIN EN DİKKAT ETTİĞİ ŞEY YAĞ KONUSU BU SEKİLDE BİR KAÇ MÜŞTERİMİZ ÇIKTI SİZİN TANIDIĞINIZ DA VARSA BİLDİRSİN...!
ne yağı kullanmak lazımmış...

mustafagursacli link=topic=46464.msg441054#msg441054 date=1315327168' Alıntı:
bilgi sitesimi komedi sitesi mi belli değil sabah şekerlerine baksana zeytinyaıymış....
yağlar kullanıldıkları yere göre isimlendirilirler şanzımana sanzıman yağı,frene fren yağı ,tabiki motora da motor yağı, kusura bakma arkadaş ama şimdi burada motora konulacak bir yağ dan bahsederken ' ' ne yağı konulmalı ' ' diye sorarsan böyle cevap alırsın trip yapmaya gerek yok

nabolant link=topic=46464.msg441190#msg441190 date=1315335390' Alıntı:
yağlar kullanıldıkları yere göre isimlendirilirler şanzımana sanzıman yağı,frene fren yağı ,tabiki motora da motor yağı, kusura bakma arkadaş ama şimdi burada motora konulacak bir yağ dan bahsederken ' ' ne yağı konulmalı ' ' diye sorarsan böyle cevap alırsın trip yapmaya gerek yok

yağ markası , türü gibi sormuş arkadaş. sizde hemen kafa yapmışsınız.

Motor Yağına 15*40 BP
Şanzumana da TMS500 PETROL OFİSİ
Bu yağları kullanırsa Kubota traktörleri kullanan arkadaşlar madur olmazlar bakıma gelen servise de özellikle belirtin bu yağları kullansınlar.Yoksa sıkıntı yaşarsınız müşterimizin başına geldiği için burdan duyuruyorum.

doganbey1 link=topic=46464.msg441360#msg441360 date=1315388834' Alıntı:
Sağol abicim. Bu müdürlerden ses seda çıkmadı :S

Kardeşim hiç birini göremedim daha onlar gelecekti gelmedi bu ayın14 te bursa fuarına geleceğiz dediler.Telefonda da anlatmak pek sonuç getirmez yüz yüze konusmakta fayda var bursa fuarında 4-5 gün birlikteyiz o zaman konusmak daha iyi her anlamda.

nabolant link=topic=46464.msg441190#msg441190 date=1315335390' Alıntı:
haklısınız biz çözemedik siz çözmüşsünüz....ne marka ne özellikli yağ konulması lazım diye sordum.....
siz....ne cevap vermişsiniz peki?

benim şu an 590 sata kubota ilk geldinde daha iyidi malatya servisi motor ve şanzumanda petrol ofisi kullandılar yakıta euro kullanıyorum boş ve bolu rampada vites düşüyor ilk geldiği motorun tadını alamıyorum acaba yağdan olurmu doğruysa neden kubota kendi yağını satmıyor

yahya link=topic=46464.msg442509#msg442509 date=1315676487' Alıntı:
benim şu an 590 sata kubota ilk geldinde daha iyidi malatya servisi motor ve şanzumanda petrol ofisi kullandılar yakıta euro kullanıyorum boş ve bolu rampada vites düşüyor ilk geldiği motorun tadını alamıyorum acaba yağdan olurmu doğruysa neden kubota kendi yağını satmıyor
Kubota yetkilileri servislere kullanılması gerekilen yağı söylüyor Yahya Bey ama servis kullanmadığı zaman yada daha ucuz bir yağ tercih edildiğinde sıkıntı oluyor.Bizim kendi bünyemizde servis te olduğu için normalde kullanılması gerekilen yağ motor için 15*40 BP nin yağı.Şanzuman içinde TMS500 Petrol ofisinin yağı bu yağları kullanmalarına dikkat edin gelen servislere.İsterseniz servisle ilgilenen arkadaşıda görüştürebilirim eğer aklınıza takılan bir sorun varsa Yahya Bey.

ali bey ilginize teşekkürler benim servisim malatyadaydı adamın elinde kubotayla beraber 4 markanın servisliği var adam aynı zamanda servisinin karşısında kendisine ait petrol ofisi yağ bayiliği var adam otamatik olarak hem yağını satıyor hemde adama fiyat soramıyoruz ama şimdik elazığ servisiyle çalışıyoruz ama şuç adamda değil kubota firmasında newholland firması mesale opetin haricinde mazot alırsanız malınız garanti dışı kalır diyor müşterilerine kubotada garanti dışı kalır demesi lazım servisle ilgilenen istanbulda servis müdürü memet bey var değerli bir kişi ama kubotanın servisleri bilgi cağili servisler adamı motordan soğutuyor