PART4 CLAAS MEDION 340, ARES 557 ATX VE FIAT 70-66 DT BUĞDAY HASATINDA 2011...!!

PART4 CLAAS MEDION 340, ARES 557 ATX VE FIAT 70-66 DT BİZİM BUĞDAY HASATINDA 2011...!!!

01/07/2011

Arkadaşlar bu fotoğraflarda ve vidyoda bizim CLAAS Medion 340' ı bizim buğday tarlasını hasat ederken göreceksiniz. CLAAS Ares 557 ATX ve Fiat 70-66 DT' de taşıma görevindeydi. Bu tarlaya Negev cinsi buğdayı tohumluk olarak ektikti. Verimi 550 Kg civarı oldu. Şuan tohumluk olarak satıyoruz. Trakya tarafından yüklü bir miktarda isteyen arkadaşlar varsa tohumluk olarak verebiliriz. Geçen sene sertifikalı sıfır tohum olarak ektikti. 11 ton civarı elimizde şuan mevcut. Ayrıca püsküllü yulaf tohumuda verebiliriz. Sitemiz üyelerinden ynkgl nickli arkadaşımız Yiğit' e bayramdan önce bir miktar tohumluk yulaf verdik. Kendisinede sorabilirsiniz....;)

alipasalierkan...........;)

Vidyo HD...!!!

CLAAS MEDION 340 IS HARVESTING THE WHEAT 2011 PART4 HD -BUĞDAY HASATI...!!!

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: PART4 CLAAS MEDION 340, ARES 557 ATX VE FIAT 70-66 DT BUĞDAY HASATINDA 2011...!!

motorcu link=topic=46510.msg441562#msg441562 date=1315424536' Alıntı:
Güzel paylaşım Erkan abi.Arese yakışan römork bu.Bu çeşitten yine ekmeyi düşünüyormusunuz?

Yorum için teşekkürler. Şuan için dört farklı buğday ekiyoruz. Esperia, Colifiorito, Negev ve Flamura 85. Negev ' de güzel bir buğday ekmeyi düşünüyoruz. Negev ve Flamura 85 ' ten tohumluk olarak satma imkanımız var. Colifiorito anca bize yeter. Negev ve Flamura 85 geçen sene sıfır ekildi. İkisinden de tohumluk verebiliriz.

Ynt: PART4 CLAAS MEDION 340, ARES 557 ATX VE FIAT 70-66 DT BUĞDAY HASATINDA 2011...!!

kolay gelsin erkan abi.Biz bu sene Odeska ekmeyi düşünyoruz ama Son söz patron da bittiği için ne olur bilemem. :)

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

ŞEVKİ TINMAZ link=topic=46510.msg441594#msg441594 date=1315429688' Alıntı:
esperia da verimler nasıldı? Biz tohumluk olarak esperia arıyoruz. 5500kg bulabilir miyiz?

Esperia ' da bizim bölgede genele göre verimler iyiydi. 500 Kg civarı biçtik. 150 Ton kadar elimizde Esperia var. Fakat zahireci bir arkadaşımıza daha önceden söz verdik. Tohumluk olarak paketleyip satacaklar.

Ally TOKMAKCI link=topic=46510.msg441595#msg441595 date=1315429761' Alıntı:
kolay gelsin erkan abi.Biz bu sene Odeska ekmeyi düşünyoruz ama Son söz patron da bittiği için ne olur bilemem. :)

Hayırlısı olsun. Bende zaten tohumlukları Trakya tarafındaki arkadaşlar için yazdım. Tekirdağ ve civarında belki arayanlar vardır. Öbür bölgelere satmak biraz zahmetli olur. Hem tohumun bölge farkıda var. Belki uymayan bölgelerden isteyenler olur. Sonra çıkmaz veya verim düşük olur.

tavaslı_okan link=topic=46510.msg441648#msg441648 date=1315470979' Alıntı:
paylaşım için teşekürler erkan abi negevin tohumluğun fiyatı ne olur

Fiyatı 0.75 Kuruş. Yüklü miktarda satmayı düşünüyoruz. Biçildiğinden beri kamyon üzerinde duruyor. Tüm depolarımızda şuan buğday, arpa, yulaf dolu. Ayçiçek biçimi başladığı için kamyona ve römorklara ayçiçekleri yükleyeceğiz. Yer açmak için Negev ' in hepsini satacağız.

erkan abi biz devamlı kamyonla bursaya ve istanbula kumaş yolluyoruz eğer ortak bulursak kamyon dönüşte alabiliriz hiç denemedik bu çeşidi babama söyledim o da 3,,4 ortak olup alalım deneyelim bir dedi bende ondan yazdım

tavaslı_okan link=topic=46510.msg441807#msg441807 date=1315504941' Alıntı:
erkan abi biz devamlı kamyonla bursaya ve istanbula kumaş yolluyoruz eğer ortak bulursak kamyon dönüşte alabiliriz hiç denemedik bu çeşidi babama söyledim o da 3,,4 ortak olup alalım deneyelim bir dedi bende ondan yazdım

Buğdayın özellikleri aşağıda veriyorum. Bölgenize uyarsa karar verirseniz mesajlaşırız. Ama pek uzun süre elimizde tutamayız. Gelecek hafta içinde vermemiz lâzım. Ayçiçeklere başlayacağız yakın zamanda.

NEGEV

Genel Özellikleri
Kullanım Alanı: Ekmeklik
Erkencilik: Erken
Dane Rengi: Açık Kahverengi
Gelişme Tabiatı: Yazlık
Başak Tipi :Beyaz, Sık Kılçıklı
Hektolitre (kg/hl): 80-82
Bin Dane Ağırlığı (gr): 40-44
Verim (kg/da): 700-1.000
Bitki Boyu (cm): 85-95
Pişirme Kalitesi: Çok İyi
Dayanıklılık
Yatma: Dayanıklı
Soğuk: Dayanıklı
Kuraklık: Dayanıklı
Kahverengi Pas: Dayanıklı
Septoria: Dayanıklı
Yetiştirme
Tavsiye Edilen Bölge: Sahil ve Geçit Bölgeleri
Ekim Tarihi Aralığı: 15 Kasım-15 Aralık
Ekim Miktarı (kg/da): 20-22
Gübreleme: Toprak Analizine Göre Karar Veriniz

vale link=topic=46510.msg441817#msg441817 date=1315506366' Alıntı:
güzel paylaşım erkan ,römork falan kitap gibi ,.sizde malzemeyi titiz kullanıyorsunuz belli .

Yorum için teşekkürler. Takımlarımızı elimizden geldiğince temiz kullanmaya ve garajda tutmaya çalışıyoruz. Şuan için dışarda 4-5 adet önemli takımımız var. Depolarda yer olmadığı için içeri koyamadık. Gördükçe canım sıkılıyor...:D

güzel paylaşım erkan abi siz bu sene süper verimler aldınız yağmurlar çok denk düştü sizin oraya birde ilacını gübresini düzgün atnca verimler uçtu gitti bizim burda nasıl işse saray ve çevre birkaç köyüne hiç yağmur yağmadı desem yeri var buğdaylarda pek uygun değildi ayçiçekleride iyi durmuyor buğdayları kesin olmamakla beraber 400 kg gibi bi ortalaması var satınca kesin miktarı söylerim ama 400 pek geçeceğini sanmıyorum :(

_ÖzGüR_ link=topic=46510.msg441897#msg441897 date=1315512110' Alıntı:
güzel paylaşım erkan abi siz bu sene süper verimler aldınız yağmurlar çok denk düştü sizin oraya birde ilacını gübresini düzgün atnca verimler uçtu gitti bizim burda nasıl işse saray ve çevre birkaç köyüne hiç yağmur yağmadı desem yeri var buğdaylarda pek uygun değildi ayçiçekleride iyi durmuyor buğdayları kesin olmamakla beraber 400 kg gibi bi ortalaması var satınca kesin miktarı söylerim ama 400 pek geçeceğini sanmıyorum :(

Bizim bölge genelinde de öyle çok süper verimler alınmadı. Maksimum 600 Kg ile Guadulupe biçtik. Ondan fazlada veren olduğunu pek sanmıyorum. Bizim bölge ortalamasıda gene 400 Kg civarıdır. Biraz kök boğaz ve parazit etkili oldu. Bizim kendimizin genele göre fazla verim almamız. Biraz ilaca dikkat etmekten kaynaklanıyor. Ayrıca humik asit ve organik gübre takviyesinde de bulunduktu. Ondan bizim buğdaylar biraz verimde ve kalitede fark etti. Yoksa bizde 400 Kg biçerdik. Tekirdağ ve civarındaki köylerde çok güzel verimler vardı. Asıl o bölgeler bu sene çok iyiydi. Biz bu sene Tekirdağ ' ın köylerine birkaç sefer farklı zamanlarda gittik. Ekinler çok güzeldi. Çoğu yer 600 Kg ' dan aşağı düşmemiştir diye düşünüyorum. Ama oralarda ilaca çok dikkat etmişler. Kökboğazı 3 sefer filan atmışlar. Pası yine fazla fazla atmışlar. Havalarda uygun olunca güzel verimler aldılar. Bizde de biraz daha dikkat edilseydi. O verimler olurdu sanırsam. Bizim bölge genelinde de biraz yeni tohum az. Ondan da hastalıklar etkili oluyor. Bu sene sıfır ekilen tohumlarda hastalıklardan az etkilendi ve verimleride fark etti.

Aga eline koluna sağlık. Yapın şu bahçeye bi sarkıtma tarzı bir şey beya. Edirnedeki arkadaşın gbi bişey yapmanızın zamanı geldi :)

doganbey1 link=topic=46510.msg441985#msg441985 date=1315526753' Alıntı:
Aga eline koluna sağlık. Yapın şu bahçeye bi sarkıtma tarzı bir şey beya. Edirnedeki arkadaşın gbi bişey yapmanızın zamanı geldi :)

Bir tane sarkıtma var. Ama ufak. Arabaları altına çekiyoruz. Başkada yapmaya bahçede yer yok...:D Takımlar büyüdü alan küçüldü...:D Normalde depoya koyuyoruz takımları. Ama depoda da buğday var. Artık ileriki tarihlerde bir yer ayarlamaya çalışacağız...:D

<<B.Özyurt>> link=topic=46510.msg442750#msg442750 date=1315756805' Alıntı:
Erkan abi size bi garaj şart oldu.Sallamayın bence :D

Birgün yolun düşerse bizim bahçeyi sana gezdiririm. Beraber bir yer bakalım. Biz bulamıyoruz boş yer...:D Ayrıyetten bir de kiralık garaj var...:D

negev i tarla komşum ekmişti..700 kg biçti..ben çok şaşırmıştım..sıfır tohum sipariş verdim..1.400 den..bildiğim kadarıyla tohum israil den geliyor..