John Deere Alman Malı Yedek Parçaları Hakkında

Arkadaşlar merhaba. Biz John Deerenin 2009 alman modellerinden almak istiyoruz. Peki biz bunu alırsak, ilerde mesela bir parçası (ön istavroz, keçe, motor aksamı vs..) arıza yapıp parça lazım olduğu zaman, bu parçanın tedarik edilebilme süreci nasıl? Bir de yedek parçası new holland, ferguson gibi markalara göre pahalı mı ucuz mu? John Deere kullanan arkadaşlar bir yorum yazarsa sevinirim.

Ynt: John Deere Alman Malı Yedek Parçaları Hakkında

bulamazsın...bulsanda pahalıdır...bu ülkede new hollandın yerli serilerini,uzeli,erkuntu ya da tümosanı tercih ediceksin.diğerleri üzer seni....

hiç birşey olmaz korkma bende alman üretim 6430 premıum modelini kullanıyorum şimdiye kadar allaha şükür en ufak bir şey olmadı 2009 ' da sıfır almıştım birkez bile en ufak yerinden arıza vermedi bir yeri kırılıp bozulmadı boş mal değil alman malı acayip sağlam çok yakıyor diyorlar hiçte yaktığı yok senayiye gitmektense benzinliğe gitmeyi her zaman tercih ederim bizim tümosan yerli malı alanlar noldu bizim burda sanayide ustalarla akraba çıkıcaklar artık her gün bir tarafı arıza veriyordu kimseyide takma çok kötüleyen olur yok parçası gelmez çok yakar filan bizim milletimizde zaten çekememezlik çok var senin kafana yatıyorsa kimseyi dinleme bir kullanıcı olarak söyleyim sana

Valla şöyle diyeyim. Bulunduğun yerde servisi ve yedek parça stoğu varsa al. Eğer bunlar olmazsa 2. el makina alıyon bir sorun çıktı mı zorlanırsın. Artık parça sıkıntısı yaşamazsın. Nedeni ise internet çağı. Ayrıca paran varsa 1 saat içinde alırsın yani :)

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar. çevremdeki herkes yok parçası yok, yok parçası pahalı diye sürekli gözümü korkutuyor.

arkadaşım alman modeli john deere alırsan 350 saatte bir servise gigersin o da yağ bakımı için başka kolay kolay servise gitmezsin parça işine gelince öteki motorlardan biraz pahalıdır ama bir parçayı sen 5 sene de bir değiştirisen aynı parçayı öteki motorlarda 5 senede 5 defa değiştirilsin.(böyle hesap yaparsan parçası ucuz)her türlü parçayı türkiyede bulmak mümkün serviste yoksa 1 günde elinde

djzeus link=topic=46539.msg441973#msg441973 date=1315520039' Alıntı:
hiç birşey olmaz korkma bende alman üretim 6430 premıum modelini kullanıyorum şimdiye kadar allaha şükür en ufak bir şey olmadı 2009 ' da sıfır almıştım birkez bile en ufak yerinden arıza vermedi bir yeri kırılıp bozulmadı boş mal değil alman malı acayip sağlam çok yakıyor diyorlar hiçte yaktığı yok senayiye gitmektense benzinliğe gitmeyi her zaman tercih ederim bizim tümosan yerli malı alanlar noldu bizim burda sanayide ustalarla akraba çıkıcaklar artık her gün bir tarafı arıza veriyordu kimseyide takma çok kötüleyen olur yok parçası gelmez çok yakar filan bizim milletimizde zaten çekememezlik çok var senin kafana yatıyorsa kimseyi dinleme bir kullanıcı olarak söyleyim sana

helal sana beee alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s doğru söylemişsin.

djzeus link=topic=46539.msg441973#msg441973 date=1315520039' Alıntı:

tamamına katılıyorum.yorumunuz için teşekkürler. ben bayi olarak asılsız karalamalarla çok karşılaşıyorum.çiftçi arkadaşlarımız arasından karalamalara inanda oluyor, araştırıp inanmayanda oluyor.

jd ile kolay kolay yedek parca ihtiyacı duymazsın.2006 dan beri 6420 kullanıcısıyım cok memnunum.parcası yurt dışından temin edildiği için biraz pahalı tek sıkıntısı bu.yakıt konusunda,yaktığı yakıt yaptığı işe ve arkasındaki takıma bağlı ufak tefek işler yapmadığı sürece yakıt gayet iyi

JOHN DEERE 5303 5403 5615 5715 5725 6215 6220 6320 6420 6550 işbora bmc nuffield yedek parça traktör alım satımı 0362 544 06 25 ustaotobafra@hotmail.com -------------------------------------------Kenan TOPAL =0554 883 33 81 ------------------------------------------Atakan TOPAL =0532 258 13 79

birkaç yıldır 5615 5083 aldım sattım aynı zamnda kullandım 5 aydır da 5715 kullanıyorum traktör mekanik anlamda arıza vermiyor ancak parçası pahalı aynı zamanda yağlarıda john Deere’ye kendi yağının dışında yağ koyamassın

Alman serileri daha pahalı ona göre yani kapına bir usta geldiğinde cebinde 1000tl olsun yoksa yaptıramassın mazot filtre ve pompasına 350 tl verdim piyasad en fazla 200 tl ye alırsın kısaca John Deere alacaksan büyük çiftci olacaksın ben keşkede başak alsaydım diyoru