55 iş başında yonca çevirmede

Ynt: 55 iş başında yonca çevirmede

SmhGwz link=topic=46547.msg442147#msg442147 date=1315576481' Alıntı:
makınayı açsanız daha fazla yer gotürür sanırım ve ersan bey konuyu benım bölume taşırsanız..

dostum yonca toplarken makına bu pozısyondayken toplanır genelde....cunku 3 tane namluyu tek namlu yaparsın onun ıcınde bır tur duz dıger turuda ters donersın yan 2 sıra orta sıranın ustune gelmıs olur kapaklarsn 2 sırayı orta sıraya...

Makınanın acık calıstı zamanlar cok yer goturur ama oda dagınık sapları toplarken yada yayılarak bıcılmıs ot vs nın namlusnun hazırlanısında yapılır Bunun dısında makınanın capraz ayarı budur...

coyote26 link=topic=46547.msg442149#msg442149 date=1315577750' Alıntı:
dostum yonca toplarken makına bu pozısyondayken toplanır genelde....cunku 3 tane namluyu tek namlu yaparsın onun ıcınde bır tur duz dıger turuda ters donersın yan 2 sıra orta sıranın ustune gelmıs olur kapaklarsn 2 sırayı orta sıraya...

Makınanın acık calıstı zamanlar cok yer goturur ama oda dagınık sapları toplarken yada yayılarak bıcılmıs ot vs nın namlusnun hazırlanısında yapılır Bunun dısında makınanın capraz ayarı budur...
ben yıllardır açarak yapıyorum ve bu biçim sıraları benım için o kadar önemli değil biçerken kıvrımlı olabiliriyor onu düzeltmek toplayıncının işi onu toplayan duzltmezse balyacı zorlluk çeker.. ve tavlar şekilde yapılmış tarlalarım ondan dolayı tava göre hareket ediyorum her tava 1 tane namlu yaparak balyamakinasıda arada daha rahat geziyor ;)
hani bişey wardır temelci temeli kıvrık yapar hadi duvarcı onu görür düzeltir der oda sonra farkeder hadi sıvacı yapar derken ev yamuk biter :)
tabi her imam bildiğini okurmuş..

SmhGwz link=topic=46547.msg442235#msg442235 date=1315594648' Alıntı:
ben yıllardır açarak yapıyorum ve bu biçim sıraları benım için o kadar önemli değil biçerken kıvrımlı olabiliriyor onu düzeltmek toplayıncının işi onu toplayan duzltmezse balyacı zorlluk çeker.. ve tavlar şekilde yapılmış tarlalarım ondan dolayı tava göre hareket ediyorum her tava 1 tane namlu yaparak balyamakinasıda arada daha rahat geziyor ;)
hani bişey wardır temelci temeli kıvrık yapar hadi duvarcı onu görür düzeltir der oda sonra farkeder hadi sıvacı yapar derken ev yamuk biter :)
tabi her imam bildiğini okurmuş..

tav varsa yada karıklı sulama yapıyorsan dedıgın olabılır Ama adamın vıdeoda tarlası bellı acarak yapmanın anlamı yok bu tarlada Namlularda duzgun Cok duzgun olmasa bıle capraz olsa bıle bu sekılde duz namlular elde edebılırsın acmadan.... bndekı akrobat 35 yıllık alman yapımı ot yonca sap saman bıcme baglama temın uzerıne 50 yıla yakın bır gecmısız var Nelerle karsılastıgımı bır bılsen Karıgın ıcıne namlu yapan daha sonra makına bır kısmını almaynca makınaya pslık atan mı ararsn :D kendı hatasını bıze yıkmaya calısan mı ararsın Sıfır akrobat alıp Tarla ayarında yayların altındakı mandalı cıkarmayıp tırmıgın celık tellerını namluya dusuren mı ararsın yoksa sıfır tırmıgı bırkac toplamada o mandaldan dolayı mahveden mı ararsın Dedıgın gbı her ımam bıldıgını okurmus dostum....

coyote26 link=topic=46547.msg442324#msg442324 date=1315609281' Alıntı:
tav varsa yada karıklı sulama yapıyorsan dedıgın olabılır Ama adamın vıdeoda tarlası bellı acarak yapmanın anlamı yok bu tarlada Namlularda duzgun Cok duzgun olmasa bıle capraz olsa bıle bu sekılde duz namlular elde edebılırsın acmadan.... bndekı akrobat 35 yıllık alman yapımı ot yonca sap saman bıcme baglama temın uzerıne 50 yıla yakın bır gecmısız var Nelerle karsılastıgımı bır bılsen Karıgın ıcıne namlu yapan daha sonra makına bır kısmını almaynca makınaya pslık atan mı ararsn :D kendı hatasını bıze yıkmaya calısan mı ararsın Sıfır akrobat alıp Tarla ayarında yayların altındakı mandalı cıkarmayıp tırmıgın celık tellerını namluya dusuren mı ararsın yoksa sıfır tırmıgı bırkac toplamada o mandaldan dolayı mahveden mı ararsın Dedıgın gbı her ımam bıldıgını okurmus dostum....
anlş-*s cok haklısın neler war neler 2004 te bıçme makınası aldık tanburlu işte tolayıcısı sonra balya derken ışe başladık şımdı adamın tarlayı bıçıyorz toplamsınıda yapacaz ama ış çok hadı başkasına topla derken bızım makınayı vermeye başladık mıllete taşlı toplayanmı makınanın telını kıranmı ıstersın sırak bıde bız bağlıyorz bağlarken çıkan sorunlar bıde balya makınasının acemısıyız derken bı sezonda bızım aletı dağıttı millet sonra 1 tane daha aldık enıste wer ona bıle vermedık walla suan bıçmesıymış toplamasıymış kendımızden başka kımseye yaptırmıyoırz ne ınsanlar war dedığın gıbı o kadar işini yaparsın sonra demediğini bırakmaz maknacılık zor ış cok..

öncelikle teşekkür ederim arkadaşlar dışarı verilen maldan hayır gelmiyo katılıyorum çünkü adam nası olsa el mali dio hor kullanio bizde geçen sne çelmak tanburlu aldık %50 hibele benden başkası kullanmaz vermemde zaten bu çevirmede benm dayınn onu kullniorum makina kendinin olursa kimse boyun bükmüosn ii oluyo

Paylaşım için tşk. Dere boyunda bunun gibi 10 dönüm bir yoncam olsa hayvanlar için başka birşey istemem. Hayvanlara hem yem hem de saman niyetine ver, hem de en besleyicisinden. Ama ne yazık ki bizde ne dere, nede dereboyu bir tarlamız var. Bu şekildeki 10 dönüm yeri 50 dönüm kurak araziye değişmem. :)

:S güzel paylaşım olmuş arkadaş eline emeğine sağlık,ancak ben de bu tarz bir makina alacaktım eylül başında kısmetse ekeceğim yonca için ama bu tarz makinalar topraktan tırmalayarak döndüğü için yeni fidelere zarar veriyormuş sokma tarlana dediler ben de vazgeçtim şimdi tırpanla çeviricez eleman tutup şu helikopter tipi olanlar çok daha iyiymiş ama daha da pahalı tabiki.. :S uyy-*s