412 fendt ayrıntılı resımler mehmet abının motoru

fendt

sekıl traktor :D :D

oynamaya baslıoz acılırkenkı slayt

ayar cek evladım zuha-*-s zuha-*-s

17 lı yaylı pıstonlu kazaya pıston kaldırırken kırılmıs kazayada tıırmıkta var cok agır ama fendt e dokunmuyr normalde bızım burda 17 lıyı 6920 ve emsalı traktorlere takarlar

fendt ın arka takım baya kuvvetlı dıkkatlı bakarsanız arka ve on kabın calısma lambalarında ıcınde ıkı ayrı laamba var yanı2 lambada 4 lambamı yoksa 4 lambada 8 lamba ??*-s ??*-s

enlı makına

sase

arka havada bu hıdrolık adamı dusunduruyor anlş-*s

her yerınde detay var yaw

ıste vıtes :S zuha-*-s

ne ıstıosan bu yazıon kaydedıon sonrasıda tek tusl yapmak gereklı

her motorda aynı ıscılık super

ankaralı oldugumuz tespıh ten bellı yaw :D zuha-*-s

hem varıo sanzıman yap ayrıyeten 4 tanede kademe koy akılmı mantıkmı ben soruyom sıteden herkese sız bole bısı yapsanız varıo yu falan tasarlasanız yanına boyle extradan 4 kademe koyarmısınız pes walahı helal olsun fendt e

kabın ıcınden her yana gorunum cok ergonoımık

kabın ıcı lambalarda ankara motoru oldugu bellı mavı ve kırmızı kabın ıcı lambaları

teyıp

klıma ve yukseklık ayar kademelerı

baya bı ıse yaradıgı malum

ayna

allah tekerını hep bastırsın kooc

on suspansıon

lastıkler super

onu

sonradan eklenen ek agırlıklar

:D

on camurlugu

fendt

yaksıklı cıkmıs

gostergeler

fendt cı mehmet yıgıt buda kazayanın pıstonu yorumlarınızı beklıyorum

kazaya

Ynt: 412 fendt ayrıntılı resımler mehmet abının motoru

teşekkürler salih fotoğraflar hepsi birbirinden güzeli soruyorum aynı hp sınıfında bukadar donanım varmıdır eğer varsada bilmek isterim FENDT VARIO şanzımanın teknolojisi zaten apayrı hem kademesiz sürüş hemde 4 ayrı kademe üstelik arıza yapma ihtimali 10000 de 1 süspansiyon sistemi ve kabin içi tüm proses ekipman elemanları ben cevabı vereyim böylesi yok rakibi kendisi

teşekkürler salih kazayağı pistonuna gelince yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyor FENDT

güzel paylaşım , şasesi ve süspansiyonu yeter, ön ağırlıklar artırılmış , demekki ağır ekipmanlar kullanılıyor...mehmet beyi tebrik ederim ...

gaggoş link=topic=5275.msg54334#msg54334 date=1214935503' Alıntı:
süper fotolar eline sağlık fotoğraf makinen dert görmesin... kademeyide yaşlı amcalar için yapmışlardır yada teknolojiye ayak uyduramayanlar için...

ARKADAŞLAR:

kademe diye yorumladığınız olay kademe değildir..doğrusu şudur....
bu düğme hiçbirzaman makinanın hızını etkilemez.görevi makinanın hızlanma yeteneğini değiştirmek.
bu düğme 1 e alındığında traktör 240 saniye yani yaklaşık 4 dakikada 50 km/h hıza ulaşır.....
bu düğme 2 ye alındığında makina 45 saniyede yani bir dakikaya yakın zamanda 50 km hıza ulaşır..
bu düğme 3 e alındığında makina 23 saniye yani yarım dakikada 50 km/h hıza ulaşır...
bu düğme 4 e alındığında makina 10 saniyede 50 km/h hıza ulaşır....
tarla çalışmasında makinanın hızını kontrol etmek için bu kontrol ünitesi düşünülmüştür.yoksa bu birde bukadar km/h ikide bukadar,üçte bukadar hız yapar diye birşey yoktur.veya başka bir deyişle
her konumda makinanın hızını artırması değiştirilir....
1 de 10 saniyede 2 km/h hıza ulaşır
2 de 10 saniyede 11 km/h hıza ulaşır
3 de 10 saniyede 21 km/h hıza ulaşır
4 de 10 saniyede 50 km/h hıza ulaşır.....

tablodanda anlaşılacağı üzere değişen hız değil,hızlanma zamanıdır.eğer konum 1 de dahi makinaya hızlan derseniz yine 50 km/h lik hıza ulaşır...halbuki kademe diye adlandırdığınız olay diğer makinelerde limitlenmiş hız değerleridir.işte fark buradaaa...
ümid ederim konuyu anlatabilmişimdir.......selamlarr...

atilla link=topic=5275.msg54351#msg54351 date=1214939119' Alıntı:
mustafa kardeşim . nerelerdesin ..kendini fazla özletme....

Abi bilindiği gibi benim kota her ayın 22 ' sinde mutlaka doluyor. :) Ne yapalım bizde fazla giremiyoruz, yorum yazamasamda takip etmeye çalışıyorum. Bu aralar işlerde başladı artık, 2 ay falan böyle idare edeceğiz. Sözde dersler bitsin siteden çıkmayacağım diyordum ama hiçte öyle olmuyor. Keşke dersler olsaymış sadece...

önder çifçi link=topic=5275.msg54352#msg54352 date=1214939532' Alıntı:
ARKADAŞLAR:

bu düğme hiçbirzaman makinanın hızını etkilemez.görevi makinanın hızlanma yeteneğini değiştirmek.
bu düğme 1 e alındığında traktör 240 saniye yani yaklaşık 4 dakikada 50 km/h hıza ulaşır.....
bu düğme 2 ye alındığında makina 45 saniyede yani bir dakikaya yakın zamanda 50 km hıza ulaşır..
bu düğme 3 e alındığında makina 23 saniye yani yarım dakikada 50 km/h hıza ulaşır...
tarla çalışmasında makinanın hızını kontrol etmek için bu kontrol ünitesi düşünülmüştür.yoksa bu birde bukadar km/h ikide bukadar,üçte bukadar hız yapar diye birşey yoktur.veya başka bir deyişle

tablodanda anlaşılacağı üzere değişen hız değil,hızlanma zamanıdır.eğer konum 1 de dahi makinaya hızlan derseniz yine 50 km/h lik hıza ulaşır...halbuki kademe diye adlandırdığınız olay diğer makinelerde limitlenmiş hız değerleridir.işte fark buradaaa...

Verdiğin bilgiler için sağolasın abi, gayet anlaşılır bir dille anlatmışsın.

önder çifçi link=topic=5275.msg54352#msg54352 date=1214939532' Alıntı:
ARKADAŞLAR:

teşekkürler ferruh abi.....

emeğine sağlık salih kardeşim;
bazı ufak tefek te olsa farklı anlatımlar var düzeltilmeli diye düşündüm,kademe olayını anlattım ancak radyonun yanındaki lamba düğmeleri alçak yüksek değil üst ve yan kollarda veya kabin arkası üst ve çamurluk lambaları gibi fonksiyonlara haizdir.opsiyonel olduğundan bu makinalarda görülmüyor..birde son resimdeki variotronik monitötörde
pulluk ayarı görülüyor sanırım. oysa bir başka konumda kazayağı yazılıp örneğin 4 mt seçilmiş olsaydı ve man modundan otomatik moda geçip hidrolik seçilerek çalışma süresi,yürünen yol ve yapılan işide görmek mümkün olurdu..
belkide henüz işe gitmedi,dolayısıyle ayarlamamış olabilirler..buda yapılan işin muhasebesi açısından tamamlayıcı bir unsurdur..yinede emeğine teşekkürler......... sevgilerimle

[/quote
atilla link=topic=5275.msg54354#msg54354 date=1214939996' Alıntı:
teşekkürler ferruh abi.....

saygılar,sevgiler..atilla bey
ümid ederim yazdıklarımı okur arkadaşlar....mekanik ve manuel şanzıman arıyan arkadaşlarımıza belki biraz feyz olur anlattıklarım.ancak bunlar bugünün değil,çok eskiden üretilmiş şeyler(bazı arkadaşların yorumu)eee zaten bizde eski teknolojileri yeni diyerek kandırmıyormuyuz milleti...?

bir iki tablo ile anlatamadıklarımı belki daha iyi ifade edebilirim...bunları gezdiğim tarım müzelerinde öğrendim..selamlar

dogrudur ferruh abı motor daha yenı geldı bende hevesle gıttım daha kendıde pek bılmıyo acıkcası yanı bazı seylerde zamanla ogrenılır motor kazaya da cokcalıstı ama kayıt yok =)))

abı sagol aydınlattıgın ıcın buna 4 lambasını vermedıler ama su andakılerde full gelıyo bıde arka sılecek yok abı bu lambalarda 2 ampulmu var ya bı anlatırmısın

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=5275.msg54353#msg54353 date=1214939702' Alıntı:
Abi bilindiği gibi benim kota her ayın 22 ' sinde mutlaka doluyor. :) Ne yapalım bizde fazla giremiyoruz, yorum yazamasamda takip etmeye çalışıyorum. Bu aralar işlerde başladı artık, 2 ay falan böyle idare edeceğiz. Sözde dersler bitsin siteden çıkmayacağım diyordum ama hiçte öyle olmuyor. Keşke dersler olsaymış sadece...

Verdiğin bilgiler için sağolasın abi, gayet anlaşılır bir dille anlatmışsın.

sende soğolasın mustafa kardeşim..gölgen yeter.....selam ve sevgilerimle

ferruh abi , teknik kişi belgelerle , grafiklerle, istatisiklerle ve deneyimlerinle yorum yapar ....sizin gibi ...selamlar...

salih link=topic=5275.msg54365#msg54365 date=1214941769' Alıntı:
dogrudur ferruh abı motor daha yenı geldı bende hevesle gıttım daha kendıde pek bılmıyo acıkcası yanı bazı seylerde zamanla ogrenılır motor kazaya da cokcalıstı ama kayıt yok =)))

abı sagol aydınlattıgın ıcın buna 4 lambasını vermedıler ama su andakılerde full gelıyo bıde arka sılecek yok abı bu lambalarda 2 ampulmu var ya bı anlatırmısın

hayır salih...öyle bişey olamaz..bu makinelerin üzerinden tozu bile alınmaz.yani nasıl geliyorsa öyle teslim edilir kullanıcıya.lamba vermediler denilemez...çünkü bu bölgedeki makinelere bu uygulamaları kullanıcının isteği doğrultusunda bizzat ben bedel karşılığında yaptım...bu konuda ' ' KUTLUCAN ' ' hiçbir surette zan altında bırakılamaz.istanbuldaki hella ithalatçısından temin ettim lambaları.sipariş edildiği takdirde fendt ' tende istenebilir..ama malum gümrük mevzuatıı...arka sileceğe gelince....ben dahi bu işin içinde olduğum halde bedeli karşılığında aldım sileceği..isteyen herkesede takılabilir...biliyormusun üretimde hala bunların takılmadığı makineler görülmekte..bütün bu yardımcı ekipmanlar(lambalar,silecek,reflektör,kamera,radyo vs.) ekstra bedel karşılığında takılmakta...düşünki klıma dahi ekstra..ama gelen makinaların hepsi klımalı..birde
elektronik kontrollu...fendt in sitesine gir..configüratör ' e tıkla.model seç ve standart ekipmanları gör.yeşil ve imleçlidir.comple prıce list,accesuar a tıkla bak bakalım lamba,radyo,klıma,arka cam yıkama,silecek standartmı?yoksa opsiyonelmi...
eğer kullanıcı böyle bir siparişte bulunursa...bedeli ödenerek böyle bir makine getirtilir.ama gelen makinelerin hepsi böyle istendi..bunda kutlucan suçlanamaz...bmw,mersedes.audi,veya diğerleri böyle değilmi??? selamlar...

alet çantasının mühürünü bile müşterimizin yanında teslim anında açarız..bizim prensibimiz böyle....

su andakılerde full gelıyo bıde arka sılecek yok abı bu lambalarda 2 ampulmu var ya bı anlatırmısın

ben aslında kutlucan a demek ıstemedım zaten alı rıza bey hacı bey sırket polıtıkası olarak boyle yapcak bı fırma degıl kutlucan ama demekkı opsıyon olarak sunuluyormus lamba teyıp vs vs ama burda yıne kutlucan kutlamak gerekır getırdıgı traktorlerı butun opsıyonları ıle getırıyor helal olsun bu arada amazone nın satıs sorumlulluk ve haklarınıda kutlucan aldı tam fendt e yakısır bı ekıpman markası amazone

salih link=topic=5275.msg54378#msg54378 date=1214944102' Alıntı:
su andakılerde full gelıyo bıde arka sılecek yok abı bu lambalarda 2 ampulmu var ya bı anlatırmısın

ben aslında kutlucan a demek ıstemedım zaten alı rıza bey hacı bey sırket polıtıkası olarak boyle yapcak bı fırma degıl kutlucan ama demekkı opsıyon olarak sunuluyormus lamba teyıp vs vs ama burda yıne kutlucan kutlamak gerekır getırdıgı traktorlerı butun opsıyonları ıle getırıyor helal olsun bu arada amazone nın satıs sorumlulluk ve haklarınıda kutlucan aldı tam fendt e yakısır bı ekıpman markası amazone
salih kardeş kutlucanın resmi sitesi ne zaman hizmete girecek bi bilgin var mı teşekkürler...

gaggoş link=topic=5275.msg54384#msg54384 date=1214944305' Alıntı:
salih kardeş kutlucanın resmi sitesi ne zaman hizmete girecek bi bilgin var mı teşekkürler...

sorunuz salih ' e ama yetkilisi olarak ben cevaplıyayım..aksilik olmazsa perşembe günü açılacak.yapım aşamasında.daha detaylı bilgiler içericek bir site hazırlanmakta..selamlar