arıon 430 yakıt bilgilendirme

selam arkadaşlar yüklemiş olduğum videoları seyretmişsinizdir.ciguli(sap parçalayıcı) önde 22 li gomble arkada 140 dl. yer hazırladım ve 120 litre mazot aldım böldüğümde 850 gr. çıkıyor yani 1 dl. yerde 850 gr. bana uygun geldi sizce

Ynt: arıon 430 yakıt bilgilendirme

Murat abi arkandaki goble traktöre çok ufak. Eğer arkandaki ekipmanı büyütürsen yakıtı dahada düşecektir. Ufak ekipman ile biraz boşa kürek çekmek gibi oluyor. Mesela senin traktöre 32 ' li bir disk tiller olsa o zaman yakıtında çok daha az olacaktır. Goble ' de minimum 28 ' li olması lâzım. Biz 24 ' lü takıyorduk. Zaten arkasını kapatmıyordu. Senin traktöründe daha büyük tekerlek var. Seninkini o goble hiç kapatmaz. Normalde gobleyide 30 veya 32 ' lik taksan çok daha uygun olacak. Bizde en sonunda 3 metre disk tiller aldık. Gerçi oda ufak geliyor. Ama desteklemeye başvurduğumuz için mecburen beygir gücüne göre 3 metrelik almamız gerekiyordu. Gerçi destekleme çıkmadı. Keşke 28 ' li alsaymışık. 24 ' lü gene traktöre biraz ufak geliyor. 3.5 Metre olsa tam olacak...;) Hız olarakta 9 Km/h çift ekipman ile normal bir hız. Zaten ciguli öndeyken daha hızlı gitmek problem yaratabilir. Ciguliyi dağıtmamak lâzım...:D