Erkunt diferansiyel sesi

Herkese selam
87 model masseyimizi verip erkun 80.3S 4wd kabinli modelini aldık.Aldıktan sonra E modeliyle S modelini karşılaştırma şansım oldu.S modelinin difransiyelinden vıyyyyy diye tabir ettiğim bir ses geliyor ama E modelinide kullandım onda öyle bişi yok sadece motor sesi var.acaba bu ses normalmidir?Birde Erkunt kullanıcıları kullanımı hakkında püf noktaları nelerdir,bilgi verirlerse sevinirim.Yeni olduğundanmıdır bilinmez yolda fazla mazot yakıyor massey 265 ' e göre.tabi daha acemisiyiz.traktör açıldıktan sonra düşermi yakıt?teşekkürler :S

Ynt: Erkunt diferansil sesi

bendede 80.4 var yolda günde 9 saat kemre çektim git gel 55 litre mazot yaktı.gelelim o sese bendede bi kazıntı vardı o en alttaki takviye kendi kenidine kaplumbagaya zorlatıyomuş ondan ses geliyomuş servise dedim yarın gelip civata sıkacak.

salkom link=topic=46632.msg443222#msg443222 date=1315856585' Alıntı:
Herkese selam
87 model masseyimizi verip erkun 80.3S 4wd kabinli modelini aldık.Aldıktan sonra E modeliyle S modelini karşılaştırma şansım oldu.S modelinin difransiyelinden vıyyyyy diye tabir ettiğim bir ses geliyor ama E modelinide kullandım onda öyle bişi yok sadece motor sesi var.acaba bu ses normalmidir?Birde Erkunt kullanıcıları kullanımı hakkında püf noktaları nelerdir,bilgi verirlerse sevinirim.Yeni olduğundanmıdır bilinmez yolda fazla mazot yakıyor massey 265 ' e göre.tabi daha acemisiyiz.traktör açıldıktan sonra düşermi yakıt?teşekkürler :S

Öncelikle hoşgeldin, yeni traktörün de hayırlı olsun.Ben Erkunt kullanıcısı falan değilim ama bence o ses normal. S modeliyle E modelinin şanzumanları farklı. S modelinde zf şanzuman olduğundan dolayı dişli sayısı fazla, o ses de dişlilerden gelen ses,başka birşey değil. :)

Arkadaşlar çok teşekkür ederim.Umarım eskiyi aratmaz.
şimdilik daha tarlada pullukta vs deneme şansımız olmadı.yanlızca ayçiçek biçtirirken yolda gidişini test edebildik,5 tonluk 3 tane römork ayçiçek dolu şekilde boştayken nasıl gidiyorsa hiç zorlanmadan çekiyor.hiç duymuyor desem yeridir ama bide yolda fazla yakmasa...
tarlada sürerken çekilen videolarını izledim dekara 1.5 litre yakıyor ama dediğim gibi yolda tam mazot düşmanı kesiliyor slk-*-s

Şimdi abi 265 liğe göre yakar. Neden yakar dersen bu makina 75 bg ve çifçeker. 265 ferguson onun çektiği yükü çekemez. yaptığı işi yapamaz. Gelelim o ses olayına. E serisi erkunt S serisi erkunttan daha yavaştır. Ve dikkat edersen tüm süratli motorlarda o ses gelir.

hayırlı olsun bende erkunt kullanıcısıyım 70 modelinin çift çekeri yakıt konusunda 265 den boşta yakar fakat düz yolda 15 gazı geçmemeni tavsiye ederim yakıta faydası olacaktır. ve o ses şanzuman sesi zf şanzuman dan geliyo bi zararı falan da yoktur. ancak danperli ramork falan taktıysan yag attırdıysan motorun şanzuman yagını arada kontrol etmeni tavsiye ederim arada üzerine şanzuman yagı ilave ettir. tabikide erkunt servisine sor uygun yagı kat. normal şanzuman yagları ile aynı diildir erkuntun şanzuman yağı.

Daha damperli kullanmadık,zaten alalı 10 gün oldu.Sanırım dediğiniz gibi zf şanzımanın orijinal sesi.
Birazda piyasada yanlış bilgilendirme var,%40 daha az yakıyor falan diye.Tabiki alan adamın beklentileri artıyor haliyle neyse ben traktörümden yinede memnunum herkese teşekkür

kardeşim ilk başta biraz çok yakar motorun 300 saate yaklaşınca o zaman gör sen erkuntun ne oldugu yakıtıta düşer çekişide artar bende ilk aldıgımda kafam karısıyordu ama şimdi rahatım ve çok memnunum sese gelice arkadaşların dedigi gibi zf şanzıman oldugu için merak etme yani rahat ol

salkom link=topic=46632.msg443463#msg443463 date=1315930065' Alıntı:
Daha damperli kullanmadık,zaten alalı 10 gün oldu.Sanırım dediğiniz gibi zf şanzımanın orijinal sesi.
Birazda piyasada yanlış bilgilendirme var,%40 daha az yakıyor falan diye.Tabiki alan adamın beklentileri artıyor haliyle neyse ben traktörümden yinede memnunum herkese teşekkür
sesi falan dert etme döküm olarakta en sağlam motorlardan birisidir yağ falan kaçırmaz sağından solundan. memnun kalırsın yakıt konusundada hiç bi motor bayinin dedigi yakıt a uymaz fabrikanın dedigi yakıta uymaz. ama erkunta yaktırmamak istiyosan ne yaparsan yap agır viteste 14 15 gaz ile işle o zaman yakıtı da çok makuldur :) mesela sürgü tırmık gibi şeyleri çekiyo die h2 de zorlar çekersen yada 15 16 gazda çekersen yine yakar h1 de çek 14 15 gazda çek daha az yakıyo seride motor yakıyo nedense :) uzun yoldada 15 gazı geçme. tabi açılana kadar biraz fazla gaz verip işlersen daha iyi açılır motorun. biraz fazla yakar ama onada katlanırsın artık.

Öncelikle hayırlı olsun.Bende erkunt kullanıcısı değilim lakin nasipse yakında olacağım.arkadaşlarımın dediğine katılıyorum erkuntun dişlileri biraz fazla bencede ordan ses geliyor olabilir.arkadaşlarında dediği gibi 400-500 saatde gelene kadar acıma mazota bas açılsın motor ondan sonra 14-15 gazla sürersin diye tavsiye ediyorum.

bende servet 80.4 lüx var 3 aydır kullanıom gayet memnunum ve yeminle söylüyorum çiftte harika onuda geç 285 gold jd 95 beygir mf 100 beygir deutz 80 beygir hepsinle takıştım mf 100 beygiri bile çekti.ha ayrıca çekiştirirken kaplumbağa ve l3ü kullanın 1600 deviride gecmeyin

çekişme hiç birşeyi göstermez yazık jd her çekişmede yenilir bu jd ' nın güçsüz olduğunu mu gösterir hayır tabiki ağır olan motor kazanır , şimdi senin erkunt güçlü ya senin erkuntun karşısına güçsüz çelimsiz bi td 65 çıkaralım lastikleri su dolu olsun hangisi çeker tabiki ağır olan çeker :D