OTLU TARLA

S.A ARKADASLAR.NADASLAR IKILEMEDEN SONRADA BAYAGI OTLANMIŞ...KETEN DİKENİ DENEN OT SARMIŞ BIRDE KÖKÜ KALIN OTLARDAN VAR MUBAREK AGAÇ GİBİ...ÜÇLEDİM ÇEKİLİ V TIPI DİSKARO CEKTİM OTLARIIN% 90 INI SÖKTÜ.BAZILARINI PARÇALADI .TARLA BUYUK OLDUGU ICIN OTLARIN TOPLANMASI GÜÇ..EKMEDEN ÖNCE NE YAPIYIM SIZCE?KURUDUKTAN SONRA BİRDAHA DİSKARO ÇEKSEM OTLAR PARÇALANIRMI ? YOKSA MEBZERE DOKUNUR MU ?TECRUBELİ ARKADASLARIN GORUSLERINI BEKLIYORUM.

Ynt: OTLU TARLA

kardeş bizim 120 dönüm bi yer var tarla görünmüyodu otlar acayip büyüktü bizim yeğenle gittik kazayağı ile birimiz sürdük diğeri dönüm başlarında temizledi ama otlar çok büyük olduğu için sıyrılıp gitmiyodu çok uğraştık ama değdi nasıl istersen kuruyunca diskaro çeksende bi sorun olmaz ama iyice kurusun ozaman sürünce paramparça olur zaten kolay gelsin :8

AYNI BIZIMKIDE 120 DONUM 240 DEKAR...AMA BEN KAZAGI CEKSEM VEYA TIRMIK CEKSEM DONUM BASINA VARAMAM CUNKİ ARKA DOLAR 100 MT DE BIR BIRIKTIRMEM LAZIM.:( NEYSE HAVALAR SICAK INSALLAH KURUR BİRDE RUZGAR ÇIKARSA YARIYA INER HERALDE...

Abdullahh link=topic=46669.msg444005#msg444005 date=1316077793' Alıntı:
tırmıkla yıgın yıgın yap sonra yak

yapılacak tek şey bu..
büyük ihtimal çoğunun kökü hala topraktadır..tırmıkla veya kazayağıyla toplayabildiğin kadar topla sonra yak ..dirgen ve eldiven götürmeyi unutma mümkünse bi kaç kişi..çok zalim olur keten dikeni ...yakarkende alt üst etmeyi unutma yoksa yaktım diye tarlayı terkedersen üstü yanar toprak yığınıyla beraber altı öbek olarak kalır...((tabi bu sıcakta yanınca yanında durmakta zor))allah kolaylık versin..ha tabi seneye yaktığın yerlerde ürün gayet iyi oluyor..diskaro fayda etmez..

dirgenle felan ugrasacak vaktim yok...ben toplamadan direk nasıl ekilir onun çaresini arıyorum....otların %90 ı söküldü....toprakta kalan pek yok....diskaro çekecem bidaha sonra ekmeyi deneyecem...baktım mebzere dokunuyor tıkama yapıyo o zaman iş başa düşecek....dirgenle tırmıkla yakılacak kocatarla :( rahimavcı hemşerim inşallah dediğin gibi olur:)

majeste link=topic=46669.msg444241#msg444241 date=1316109891' Alıntı:
dirgenle felan ugrasacak vaktim yok...ben toplamadan direk nasıl ekilir onun çaresini arıyorum....otların %90 ı söküldü....toprakta kalan pek yok....diskaro çekecem bidaha sonra ekmeyi deneyecem...baktım mebzere dokunuyor tıkama yapıyo o zaman iş başa düşecek....dirgenle tırmıkla yakılacak kocatarla :( rahimavcı hemşerim inşallah dediğin gibi olur:)

olur olur sen kafanı takma biz ekinceye kadar yagmur yagarsa zaten bir şeyler çekip öyle ekmek zorunda kalırız sorun etme hiç çok oynayıpta piç etme tarlayı