güçten düşme

arkadaşlar bende servet lüs var güçten çabuk düşüyo hiç patanej çekip easılmıyo bence beygirine göre fazla ağır arka ağırlıklardan bir ikisini söksek ne olur!!!!!!!!!!!!

Ynt: güçten düşme

sök abicim motor rahat nefes alsın arkasını önunu sök önde 4 tane olsun yeter :D
bunları böyle deneye deneye ögrenebiliriz bizdede war pek fazla kullanıcısıda olmadıgı için kendimize uyar şekilde yapıyoruz :D

ağırlık sökmeye gerek yok. uygun viteslerle kullanı çeker motor takviye vitesleri ile seri vitesleri birbirine karışıktır bunu ogren . ve motorun hava filtresini temizle sık sık hava filtresi tozla dolunca motor nefes alamıyo rahat çalışamıyo agır işte pullukta. ve motorun bakımlarını düzenli olmasına dikkat et fitreleri tıkalı falan olursa motor ondanda güçten düşer.

ağarlıkları sökme busefer arkadaşında dediği gbi çekişten düşer çok pati çeker mazot filtrelerine bak şişmiştir belki onları değiştir hava filtresini temizle ayrıca olmucak yerde olmucak vitesi kullanma sorununu bu slediklerimle çözebilirsin :)

benim hema 5875 de öyleydi hemen bayılıyordu asılmadan pompayı enjektörleri adanaya gönderdim simdi cok süper oldu önce 1 le zorlanarak yaptıgı işi şimdi seri 2 le cok rahat bilmeden yapıyor bana kalırsa pompayı enjektörü ayarlat derim

sbssınavı link=topic=46720.msg444823#msg444823 date=1316264062' Alıntı:
kardeş bi araştır istersen kuru hava filtresi hemen temizlenmemeli diye tavsiye ediliyor özelliğini kaybediyormuş lamba yanmasını beklemesen bile sık sık temizlenmemeliymiş
bizim servislerde sık sık temizleyin diyolar.
Dqn link=topic=46720.msg444822#msg444822 date=1316263960' Alıntı:
4.5 tonluk makinaya 3 silindir motor koyulursa olacağı odur işte.
erkunt servet çadırlı çift çeker ise 3900 kabinli ise 4100 kg gelir 4 buçuk ton değildir. kendine gore biraz agır ama uygun vitesi de çok pulluk için 4 5 vitesi var uygununu bulursan eger ve bakımlı olursa motor zor koşullarda emsallerinden daha iyi çeker agır oldugu için.

eğer traktör aynı ağırlıklarla daha önceden normal şekilde çekiyorsa ağırlık sökmeye gerek yok bu bir
ikincisi daha önceden belli bi viteste yaptığın işi şimdi yapamıyorsan, o işe göre uygun vites kullanmışsın demektir. yüksek vites kullanmakla alakası yoktur demektir.

ben ce sorun hava filtresinde falandır. b bakıma sok traktörü

ağırlıkları herkes kendine koşullarına göre ayarlaması taraftarıyım, ki ağırlıklar ayarlanabilmesi için sökülebilir yapılmaktadır. ayrıca ne kadar ağırlık o kadar hantallık, motor ve şanzuman yıpranması, mazot sarfiyatı olarak sana dönmektedir.

cazgin0020 link=topic=46720.msg444832#msg444832 date=1316266231' Alıntı:
bizim servislerde sık sık temizleyin diyolar.erkunt servet çadırlı çift çeker ise 3900 kabinli ise 4100 kg gelir 4 buçuk ton değildir. kendine gore biraz agır ama uygun vitesi de çok pulluk için 4 5 vitesi var uygununu bulursan eger ve bakımlı olursa motor zor koşullarda emsallerinden daha iyi çeker agır oldugu için.
Ek ağırlıklar dahil mi ?

Dqn link=topic=46720.msg444863#msg444863 date=1316274917' Alıntı:
Ek ağırlıklar dahil mi ?
ewet ek agırlık dahil 80 servet lux kabin 4100 kg falan geliyo bende nimet 70t var çadırlı modeli çift çeker yeni kasa 3800 kg geliyo. sitesindede bakınca 3760 kg gosteriyo çadırlı modeline yani 40 kg da mazot falan geliyo denk geliyo. yani nimet 70 in agırlıklarını soksen 600kg yük atarsın üzerinden 3200 gelir. kabinli nimet 70 ise 4 ton geliyo servetle kalıp olarak herşeyi aynı sadece servette birkaç daha + koydukları için 100 veya 150 kg fazla. yani en agır 80 lik lux kabin 4100 kg snn dedigin kadar yok. istersen çevrende varsa kantara çıkarıp ölçebilirsiniz kg ını

arkadaşlar benim servet 350 saatte şimdi. yaptığım işe göre bayağı sık temizlerim. ne bilim ben ilk defda çiftçekeri tarlada dayımın valtrayıA85 çalışırken gördüm.resmen köpek gibi deşiniyo bırakmıyo.dayım bizimkini denedi ' ' yavrum bu motorda nefes darlığı var ' ' dedi indi :))tabii 13 vites fark var arada ama yinede çabuk bırakıyo bide tekerleri birer numara düşür diyolar tekeri küçültmenin faydası olurmu.???

farmercihan link=topic=46720.msg447145#msg447145 date=1316857198' Alıntı:
arkadaşlar benim servet 350 saatte şimdi. yaptığım işe göre bayağı sık temizlerim. ne bilim ben ilk defda çiftçekeri tarlada dayımın valtrayıA85 çalışırken gördüm.resmen köpek gibi deşiniyo bırakmıyo.dayım bizimkini denedi ' ' yavrum bu motorda nefes darlığı var ' ' dedi indi :))tabii 13 vites fark var arada ama yinede çabuk bırakıyo bide tekerleri birer numara düşür diyolar tekeri küçültmenin faydası olurmu.???
Yok kardeşim napıyorsun cebinde paran mı çok motorun orijinalini bozup üstüne gidip cebinden 2 milyar masraf edeceksin de onunda garantisi yok.Git göster servisine bi ayarına filan baksınlar.Gerçi servetler çok ağır boğulma sıkıntısıda olabiliyor galiba.