pamuk toplama makinesi

slm arkadaşlar pamuk toplama makınesı almayı dusunuyoruz hangı makıneyı onerırsınız biçer tip olan mı traktorle toplanan mı bilgisi olan yardımcı olsun amele bitirdi bizi :(

Ynt: pamuk toplama makinesi

Geçen sene bir tanıdığın pamuklarını biçer tip makinayla toplamışlar.Biri JD diğeri Laverda ben görmedim ama güzel topluyormuş.Birazda kalıyormuş.Başka birisi makinayla toplatmış dönümden 500 kg civarı almış amaleye toplatsam 600 bulurdu dedi.

Amale zor iş abi bizim 55 dönüm pamuk makina 1 günde toplar.25 kişi 10 günde çıkabilirse içinden iyi.

kardeş baya kalsın yerde yıne ameleden daha iyi 2 gunde toplayıp gıtmek nerde 1 ay 30 amelenın derdını cekmek nerde
artı 28 randıman topluyo makıne 40 randıman kıloda 50 kurus fark edıyo

Önce makinayla toplatıp ardından kalanlarıda amaleye toplatmak daha mantıklı geliyor abi bana.Sabah 5 te 6 da git akşama kadar uğraş amale getir götür çok zor oluyor.

Bence bir makina bulabilirseniz önce ona toplattırın abi daha sonra beğenirseniz alırsınız.Traktöre takılanada ayrı traktör lazım galiba görmüştüm sahibinden.com da ön tekerler falan yoktu sanırım değişik bir alet olmuş.

ya kardesım zaten taksıtle alsak her yıl ameleye verdıgımız para onu öder uste parada kalır bu yıl amele en az 50 mılyar alacak ve bu para olecek makınaya yazılsaydık barı bu yıl kı taksıt odenmıs olacak tı

kırmıtlık link=topic=46739.msg445175#msg445175 date=1316350266' Alıntı:
ya kardesım zaten taksıtle alsak her yıl ameleye verdıgımız para onu öder uste parada kalır bu yıl amele en az 50 mılyar alacak ve bu para olecek makınaya yazılsaydık barı bu yıl kı taksıt odenmıs olacak tı
ameleden yana dertlisin belli :D günde kaç yevmiye çalışıyolar

Yevmiye hesabı pamukta biraz yaş.Biz kişi başı ne kadar pamuk toplarsa o kadar para ödüyoruz bu durumda herkes fazla toplamaya çalışıyor diğer türlü ne kadar toplarsam toplayayım sonuçta para elimde olucak gibi bir düşünce çıkıyor ortaya.Zarar yine sana oluyor.

Bizde almayı düşünüyoruz.Büyük ihtimalle JD alacağız.JD ' ler neredeyse hiç bırakmıyor.CASE-İH ile kıyaslamışlar demirköprüde JD daha iyi çıkmış.Aynı sonuca bizde makinelerin olduğu yerlere giderek vardık.