İRTEM SULAMA MAKİNASI

Ynt: İRTEM SULAMA MAKİNASI

fotoraf0004l.jpg
url]
fotoraf0006aj.jpg
url]
fotoraf0008h.jpg
url]
fotoraf0011vh.jpg

ben 2010 da 29.000 tl aldım ziraat bankasından 0 faiz 5 yıl ödemeli kredi kullandım. şimdi fiyatı biraz yükseldi galiba sanırım 35.000 tl olmuş
70 fiskiyelik su fazlasıyla yeter 40-50 fiskiyelik su yetiyor
90 dönüm (225 dekar) buğday suladım. tekbaşıma yorulmadan. sadece ana boruları tarlanın sulaması bitince öbür tarlaya taşımak için bir gün işçi getirdim okadar.
sonrasında işciye ameleye ihtiyaç yok.

320 metre 110 luk borusu var kanatlar 45 metre suluyor
45x320=14400metrekare 14 dekar suluyor tek seferde
şase motorlada olur. ben de öyle suluyorum. ancak kullandığın pompa kademeli olacak
ve basınç yapabilecek kademesiz pompayla basınç yaptıramadım. iki kademe pompa aldım

Çok güzel bir sistem güzel paylaşım kardeş tuzgölüne yakınmısın acaba yeriniz neresi bzim komşulardada var daha büyük bir sistem,ben çok pahalı diye biliyordum ama bu fiyatlara kurdurulabilir bence verimde etkisi oluyormu acaba

hacimmet link=topic=46751.msg445912#msg445912 date=1316537793' Alıntı:
Çok güzel bir sistem güzel paylaşım kardeş tuzgölüne yakınmısın acaba yeriniz neresi bzim komşulardada var daha büyük bir sistem,ben çok pahalı diye biliyordum ama bu fiyatlara kurdurulabilir bence verimde etkisi oluyormu acaba
cihanbeyli denim o dediğin sabit olan pivot center sistem dediğin gibi pahalı
bizimki mobil tarladan tarlaya taşımak çok kolay. 10 dakikada topllayıp taşıyabiliyorsun.
yani tarlanın içine kuracağın ana boru,tali boru,te,fiskiye,körtapa yerine bu aleti getirip kuruyorsun.
yalnız bir dezavantajı:fazla eğimli arazide su tutmuyor akıp gidiyor. belki kanat yerine büyük tabanca takılan sistem eğimli arazide etkili olabilir. ama ben şimdilik denemedim ilerde onuda deniyecem.
büyük tabancalı olan mısır ve ayçiçeği sulamasında kolaylık sağladığını öğrendim ben buğday ektiğim için şimdilik ihtiyacım yok.

simyam link=topic=46751.msg446050#msg446050 date=1316560973' Alıntı:
bu sistem durduğu yeri ne kadar süre ıslatıyor kafamı o karıştırdı, sonuçta sürekli kendine kanatları çekiyor.

makinayı ayarlayarak kanatları saatte 1 metreden saatte 100 metreye kadar hızla çekebilirsiniz.
biz duruma göre vermek istadiğimiz su miktarına göre saatte 15-25 metre çekiyoruz.
yani 20 metre çeksek 1 metre mesafeyi 3 dakikada geçiyor

merhaba,

merak ettigim birsey var.
320 metreyi ne kadar zamanda suluyor? yani tum boruyu toplamasi kac saat suruyor?

tesekkurler