Japon ailemden Ceddindeden......

Neden bu Japon hayranlığın diye soranlar vardı bana....? Biz Japonlara Ertuğrul savaş gemisini göndermişiz ki gemimiz oraya varamamış ancak her sene çiçekler içinde battığı yerde ağırlanıyor her sene Türk Şehitliğinde Türk günü kutlanıyor.......

Turkish Military March by Guitar & Mandolin

Nobuo Mitsuishi&Kyoko Mitsuishi benim Japonyadaki ailem........

Ynt: Japon ailemden Ceddindeden......

buda Yanmar traktörüm

di-C339.jpg

insertend link=topic=46790.msg445905#msg445905 date=1316536518' Alıntı:
güzel paylaşım. motor 16 hp sanırsam. Ertuğrul gemisi oradan ayrılırken batmış.
olsun ....Ertuğrul savaş gemisini ve bizleri unutmamışlar ya ne güzel bir şey Anıtkabirde Atatürk ' e hediye edilen Japon prensinin kılıcı var Türkiyeyi ilk tanıyan ve gönül bağıyla seven bir millet ......

16 bg Yanmar ancak Kubota nın daha iyi olduğunu söylüyor

mustafagursacli link=topic=46790.msg445907#msg445907 date=1316536664' Alıntı:
olsun ....Ertuğrul savaş gemisini ve bizleri unutmamışlar ya ne güzel bir şey Anıtkabirde Atatürk ' e hediye edilen Japon prensinin kılıcı var Türkiyeyi ilk tanıyan ve gönül bağıyla seven bir millet ......

16 bg Yanmar ancak Kubota nın daha iyi olduğunu söylüyor

Evet Japonlar bizi seviyor. Ayna ' da izledikten sonra bende sevmeye başladım. Orada meyve-sebze çok pahalıydı. Örnek olarak kafamda kaldığı kadarıyla 1 kilo karpuz 50 liradan pahalıydı herhalde. Türkiye ' den bir ihracat olsa oraya iyi para kazaırız.

Yanmar motor Antonio Carraro traktörlerdede kullanılıyor. Biraz inceledim nasıl motorları var diye. Beklediğim teknik detaylar yoktu.

insertend link=topic=46790.msg445910#msg445910 date=1316537319' Alıntı:
Evet Japonlar bizi seviyor. Ayna ' da izledikten sonra bende sevmeye başladım. Orada meyve-sebze çok pahalıydı. Örnek olarak kafamda kaldığı kadarıyla 1 kilo karpuz 50 liradan pahalıydı herhalde. Türkiye ' den bir ihracat olsa oraya iyi para kazaırız.

Yanmar motor Antonio Carraro traktörlerdede kullanılıyor. Biraz inceledim nasıl motorları var diye. Beklediğim teknik detaylar yoktu.
jAPON malı motorlar tüm ağır iş makinaları sektöründe kullanılmakta ...sneye küp karğuz tohumu gelecek bende onu eklecem

Bu güzel konu ve güzel paylaşım için teşekkürler.
japonlarla bizlerin ortak yönmüzün çok.
Hakikaten sanki iki ulusun yüreklerinde bir birine karşı görünmez bir sevgi yolu var gibi.
Ben Traktörü izleyemedim.

n_cebeci link=topic=46790.msg445953#msg445953 date=1316542457' Alıntı:
Bu güzel konu ve güzel paylaşım için teşekkürler.
japonlarla bizlerin ortak yönmüzün çok.
Hakikaten sanki iki ulusun yüreklerinde bir birine karşı görünmez bir sevgi yolu var gibi.
Ben Traktörü izleyemedim.
abi traktör yanmar ym 1602 googleda yazarsan çıkar karşına forum code yi kopyaladım gözükmesi lazım ama

rahimavci link=topic=46790.msg446174#msg446174 date=1316614722' Alıntı:
çok hoşuma gitti zil sesi yapacam :)
Allah razı olsun ....kardeşim
alikinaci link=topic=46790.msg446066#msg446066 date=1316589115' Alıntı:
Tesekür abi paylaşım için.Sabah sabah kulağımın pası gitti valla:)
teşekkürler Ali kardeşim