Çeltik İlaçlıyoruz.

Sabah saat 7.30.Sıcağa kalmamak için işi erken tutuyoruz.

Dedemin motoru.

Bir bostan tarlası.

Ovadan resimler.

Komşu tarlanın sahibi tarlasını ilaçlıyor.

İşte tarlaya geldik.

İşte dedemin ilaç pompası.Kendisi 5 beygir gücünde olup 1 teneke ilaçlı su alabilmektedir.Zaten daha fazlası milletin belini ağrıtır.

Karşısı da Yunanistan ' ın Sofulu kasabası.Kendimi bildim bileli oraya gidip oradan bizim köye bakmak isterdim..Geçen sene Yunanistan gezimde otobüs şoförüne o kadar ısrar ettim.Zamanımız yok dedi.Girmedik kasabaya.

Dedem ilaçlamaya başladı.

İlaçlamaya devam.Tarla yarı oldu.

Bu da büyük çeltikçilerin kullandığı bir yöntem.Uzak olduğu için zor çektim.Öndeki mavi traktör NH TS125A.Arkadaki ise MF 398.Demir tekerlekli.Çamura ancak demir tekerlekle giriliyor.Yöntem bu işte.

Yağmur geliyor Yunanistan ' dan.Eve kaçıyoruz.

Ynt: Çeltik İlaçlıyoruz.

paylasım icin saol  bostanı gorunce rahmetli dedem aklıma geldi

Oglum derdi  haylaz adamın yapcagı 3 iş vardır  *Bostan bekcisi
                                                            * Anız suyu
                                                            * Hayvan Gudmek

Eline sağlık ama demirden tekerlek fikri güzelmiş
Kardeş bişey sorcam bu çeltik tarlasında batan biçerdöverleri helikopterle çıkartıyormış doğrumu?Tarlanın tam orta tarafların vinç giremez tabi haliyle:D.Doğru mu bu hiç şahit oldun mu?

Kardeş bişey sorcam bu çeltik tarlasında batan biçerdöverleri helikopterle çıkartıyormış doğrumu?Tarlanın tam orta tarafların vinç giremez tabi haliyle:D.Doğru mu bu hiç şahit oldun mu? ben kendim keşanlıyım öle helikopter falan yok sabancı ekmiyor ya millet dizilio motorlarla tren gibi kuruya kadar çeken çekio

doganbey1 link=topic=5295.msg55726#msg55726 date=1215474542' Alıntı:
Kardeş bişey sorcam bu çeltik tarlasında batan biçerdöverleri helikopterle çıkartıyormış doğrumu?Tarlanın tam orta tarafların vinç giremez tabi haliyle:D.Doğru mu bu hiç şahit oldun mu? ben kendim keşanlıyım öle helikopter falan yok sabancı ekmiyor ya millet dizilio motorlarla tren gibi kuruya kadar çeken çekio
Kardeş tamam saol da sabancıyla ne alakası var ben biçerin sahibinden bahsetmiştim adam makinesini bırakcak hali yok ya.Belki keşanda öyledir.Ben şuan Malkaradayım bana söylenen öyleydi.Yine bilgilendirdiğin için sağol

Çeltikte kuru ilaçlamada ne ilacı kullanıyorsun kardeş? Bu yıl otla mücadelede ciddi sıkıntılar var aman dikkatli olun. Otlar iyice bağışıklık kazandı. Bir de başımıza Baraj Otu çıktı. İnşaallah tek ilaçlamayla başarılı olursunuz.