arkadaşlar fiyatlar ne böyle_?

3095 satıp new holland esdeger bir traktör almak istiyorum ama fiyatları görünce benim traktörüme kurban oluyum diyorum bana yardımcı olun ne yapalım 4wd 80 yada 90 beygir birşey önerirseniz sevinirim.

Ynt: arkadaşlar fiyatlar ne böyle_?

2. el al onlarada kredi var kışın alsan 5000 tl karın olur 2. el 70-66 fiat olur tl 90 olur(ikinciel 5 yaş geçmemiş krediye uyar) 80-66 olur jd 5625 (ikinci el 5 yaş geçmemiş krediye uyar) ne bilim abi bütçe neyse o mf alcaksan 276 g çok beğeniyorlar hepsi 4*4 lerden bahsediyorum

cemalpaşa link=topic=46822.msg446392#msg446392 date=1316684078' Alıntı:
yok mf devrini kapattım artık new holland lar çok hoşuma gidiyor onalarında fiyatları çok pahalı geldi.
pişman olma :) maddi durumun neyi gösterir bilmem ama 5435 mf alınabilir.100-105 aralığında.o paralara çıkamam dersen 2. el dersen phantom 3085 olabilir veya 6455 alabilirsin.yarın satarken mf her zaman para eder.şimdiden neye karar verirsen o hayırlı olsun *098*-

cıvıq06 link=topic=46822.msg446394#msg446394 date=1316684765' Alıntı:
pişman olma :) maddi durumun neyi gösterir bilmem ama 5435 mf alınabilir.100-105 aralığında.o paralara çıkamam dersen 2. el dersen phantom 3085 olabilir veya 6455 alabilirsin.yarın satarken mf her zaman para eder.şimdiden neye karar verirsen o hayırlı olsun *098*-

tek korkum masseyin parçaları ileride sıkıntı olabilir diye düşünüyorum yoksa bende 98 den belli massey ferguson kullanıyorum..

jd 5625 her türlü nh dı bozar buna emin ol ama piyasası nh gibi değildir dicem avrupalarının fiyatları çok düşüyor bulabilirsen alderi tl 80 90 100 serileri ideal kullananlar son derece memnun değiştirmeyi düşünmüyorlar 2 tane 90 lık 2 tane 100 1 tane 80 lik var köyde iyi memnunlar 50-60 arası bi fiyata aldılar gibi tam bilmiyorum

dediklerinden hiçbirini önermem kömüş öküzü gibi traktör zaten saydıklarım krediye giriyor kışın al td 85 kullanan arkadaş hiç memnun değil yakıt düşmanı 70 -56 var ona göre küçük işlerde çok balya makinnası gibi vs benzinlikleri var zaten yoksa çoktan saıtp 70 -66 almıştı şimdiye bi örnek vereyim beğenmediğin mf 3085 4 m lazeri(tesviye aleti) çekiyor td 85 çekemiyor td 95 de çekemez 100 lükleri öyle çekiyor işte

cemalpaşa link=topic=46822.msg446397#msg446397 date=1316684869' Alıntı:
tek korkum masseyin parçaları ileride sıkıntı olabilir diye düşünüyorum yoksa bende 98 den belli massey ferguson kullanıyorum..
her firma sana 10 yıl boyunca parça üretmek zorunda.bu bugün fendte olsa aynı valtra da olsa aynı başakda olsa aynı.benim new hollandı önermem dediğim 2 sebep var.
1.sebebi koç.yıllarca bu millete araba diye doğan -şahin-kartalı sattı.(yanlış anlaşılmasın bizde biniyoruz) ama şu bir gerçek avrupa arabalar türkiyeye gelmeseydi bugün çift hava yastıklı doğana 40 bin tl veriyo olurduk.
2. sebebi ise neredeyse tüm dünyada arka cer sistemi kullanılmıyor.veya en azından türkiyedeki hiç bir marka kullanmıyor.sadece turk traktörün ürettiklerinde cer dişlisi var.(arka jantın içinde bulunan dişli)peki avrupa new hollandlarda bu sistem yokken veya türkiyedeki başka traktörlerde bu sistem yokken neden türk traktör bu sistemi kullanmaya devam ediyor.bunun sebepleri şu olabilir.Türk traktör mühendisleri herkesten akıllı diğer mühendisler akılsız :) veya sistemi değiştirmek maliyeti artıracağı için koçun hoşuna gitmiyor ve bu sistemi millete kakalamaya devam ediyor.
Yukarıdaki tezler kendime aittir.Doğruluğu yanlışlığı beni bağlar.hiç bir marka model ürünü övmek veya yermek için yazılmamıştır.Sadece fikir beyanıdır.

cemalpaşa link=topic=46822.msg446407#msg446407 date=1316687389' Alıntı:
td 95 2007 model tenteli çift çeker 2800 saatte lastikler yeni 50000 tl nasıl _?
fiyat iyi traktör temiz ise bir düşün derim ama tenteli olması büyük sıkıntı almışken orj kabinli modellerinden al td95 ' in toz topraktan kurtulursun

ben motor kullancam zevkle iş yapcam dıyorsan hattat yenı serılerınden al incele gör fıyatını teknolojısını ama ben alırken ıkıncı elını duşünyom ılerde satarım şu bu dıyorsan nh al mf al ne alırsan al bende 6 tane motor var nh mf hattat hattatı kullanyom otekılerı şöförlere verıyom ;)

Arkadaş Türk çiftçisi olarak çok önemli bir noktaya parmak basmış.Ama birde şu var anadoluda küçük şehirlerde traktör tamircilerinin en iyi anladığı traktörler mf ve de nh ewet bahsettiğin meseleler var ama küçük şehirlerde bunların servisleri yok ve parça bulmakta zorluk yaşıyor.Babamın tabiri ile fiatın masseyin parçasını markette bile bulabilirsin :D

cıvıq06 link=topic=46822.msg446420#msg446420 date=1316689624' Alıntı:
her firma sana 10 yıl boyunca parça üretmek zorunda.bu bugün fendte olsa aynı valtra da olsa aynı başakda olsa aynı.benim new hollandı önermem dediğim 2 sebep var.
1.sebebi koç.yıllarca bu millete araba diye doğan -şahin-kartalı sattı.(yanlış anlaşılmasın bizde biniyoruz) ama şu bir gerçek avrupa arabalar türkiyeye gelmeseydi bugün çift hava yastıklı doğana 40 bin tl veriyo olurduk.
2. sebebi ise neredeyse tüm dünyada arka cer sistemi kullanılmıyor.veya en azından türkiyedeki hiç bir marka kullanmıyor.sadece turk traktörün ürettiklerinde cer dişlisi var.(arka jantın içinde bulunan dişli)peki avrupa new hollandlarda bu sistem yokken veya türkiyedeki başka traktörlerde bu sistem yokken neden türk traktör bu sistemi kullanmaya devam ediyor.bunun sebepleri şu olabilir.Türk traktör mühendisleri herkesten akıllı diğer mühendisler akılsız :) veya sistemi değiştirmek maliyeti artıracağı için koçun hoşuna gitmiyor ve bu sistemi millete kakalamaya devam ediyor.
Yukarıdaki tezler kendime aittir.Doğruluğu yanlışlığı beni bağlar.hiç bir marka model ürünü övmek veya yermek için yazılmamıştır.Sadece fikir beyanıdır.

çok güzel konuya deyindiniz.

djzeus link=topic=46822.msg446424#msg446424 date=1316689982' Alıntı:
fiyat iyi traktör temiz ise bir düşün derim ama tenteli olması büyük sıkıntı almışken orj kabinli modellerinden al td95 ' in toz topraktan kurtulursun
evet orjinal kabinli olması benimde tercihim

MustafaGeyik link=topic=46822.msg446436#msg446436 date=1316691000' Alıntı:
Arkadaş Türk çiftçisi olarak çok önemli bir noktaya parmak basmış.Ama birde şu var anadoluda küçük şehirlerde traktör tamircilerinin en iyi anladığı traktörler mf ve de nh ewet bahsettiğin meseleler var ama küçük şehirlerde bunların servisleri yok ve parça bulmakta zorluk yaşıyor.Babamın tabiri ile fiatın masseyin parçasını markette bile bulabilirsin :D

djzeus link=topic=46822.msg446424#msg446424 date=1316689982' Alıntı:

bende 98 model 265 s vardı gecen yıl sattım 3095 d aldım bu tenteli şimdi inşallah bununda kabinli olmasını istiyorum..
Allah izin verirse niyetim ondan yana

ilkönce Allah emeğini yağlı etsin kardeşim.Biz Çiftciliği yapıyorsak iyi aletlerle iş yapmamız lazım şimdi biz bundan 3 sene önce Tümocan 90.80 aldık nasıl diye soracak olursan güzel traktör yolda içiyor ama işi güzel ama parasına göre traktör 2 sefer debriyaj balatası değiştirdik denk gelse değiştireceğiz daha doğrusu (avronun düşmesini bekliyoruz)bir tümosanla bir fiat 780 liği yan yana koy aynısı biri taaa 1975 model biri 2009 model mesela bir örnek daha vereyim mf 188 likle mf 285 liği yanyana koy sadece s modellerinde bucuk vitesi var fiat 66 serisiyle td serileride aynı sadece kaporta değişik burdan lafım herkeze yanlış anlaşılmayım kötülemek yada millete laf atmak değil kandırılıyoruz kaç senelerden beri madem bir niyet almışşın git newholland bayisine ithal modellerine yada john deere daha senn torununu görür o traktörler mesela ben konyalıyım john deere bayisine gittim 5090 r seri var alman yapımı harika traktör bence acele etme biraz yağlı olur ama iyi olur deyse biz gibi zamanında 130 milyarı 6230 premıuma cok bulup gecen gittiğimize 165 milyar : ' (cektiler yani demek istediğim pişmanlık duyma.Şunuda söyleyim artık eskesi gibi parça sıkıntısı yok traktörlerde kolay kolay... anlş-*s şimdiden hayırlı uğurlu olsun