İklim değişikliği Atlas'ı değiştirdi

Kuzey Kutbu ' ndaki buzullar eriyince daha önce olmayan adalar ortaya çıktı

Uunartaq Qeqertag, dünyanın en yeni adası... Inuit dilinde anlamı 'Isınan ada'...

Daha 2002 yılında Grönland yarımadasının bir parçasıydı. Guardian gazetesinin haberine göre Kuzey Kutbu ' ndaki buzullar son hızla eriyince Uunartaq Qepertaq tek başına bir adaya dönüştü. Bilim insanları bunun tek nedeninin ise 'iklim değişikliği' olduğuna dikkat çekiyorlar. Dünyanın en yeni adası artık resmen Dünya Atlas ' ına da geçti. The Times Dünya Atlası, onu tek başına bir ada olarak gösteriyor...

Yeni Atlas ' ta 7000 ' e yakın 'yeni ülke' ve 'yeni bölge' var... Bu yeni yerlerin büyük bir kısmı kutuplarda bulunuyor

Ynt: İklim değişikliği Atlas'ı değiştirdi

ok-*-s ok-*-s köylü kardeş helal olsun sana sen bu sitede hep sradışı ve güzel konular buluyorsun..... alk-*s alk-*s alk-*s helal olsun iki motoru birbirine takıp hangisi hangini çeker muhabbetin de daha iyi bukonular... (bizim burda traktöre motor derler)

umut71 link=topic=46824.msg446615#msg446615 date=1316713257' Alıntı:
ok-*-s ok-*-s köylü kardeş helal olsun sana sen bu sitede hep sradışı ve güzel konular buluyorsun..... alk-*s alk-*s alk-*s helal olsun iki motoru birbirine takıp hangisi hangini çeker muhabbetin de daha iyi bukonular... (bizim burda traktöre motor derler)

öncelikle teşekür ediyorum.düşüncene.
evet traktörde konu olacak herşey de sonuçda bilgi sahibi olcagız.eglenecegiz muhabbet arkadaşlık dostluk olacak aramızda.bu form bu site çok faydalı akıl hocalarına emegi geçenlere sonsuz teşekürler.
ama bu formu kullanmayı beceremedik.galiba.benim görüşüm.
ben bugun tarım konusunda mexica-rusya afrika ırak gibi ülkelerle bilgi alışverişi tohum vs konuları bile internetten başardım.daha ikigün önce mexicadan nohut gönderdiler HASATLIK VE TOHUM analizi için hem ülkemize hem MEXİCA YA bu konuda uzamndım birileri yönlendirmiş hala çözemedim olayı ama adamlar göndermiş.konu yanlış anlaşılmasın. ama biz içimizde çok az kişi lerle ileri dotluk kurabildik.alımda satım da tohumda bilgide birbirimizden faydalansak süper şeyler olacak.
ikinci konu ilklim doğa hava şartları ekonomi tarım ekonomisi hayvancılık afet olayları seller kuraklık bunlar bizim çiftçinin en önemli haberleri ve kaynaklarıdır.ekerken biçerken satarken borçlanırken bunları takip edecegiz bunlar boş yazılar konular fikirler degil.böyle bilinmeli.
bugün miras kanunu gündemde kimin umrunda
bugün kış ılık geçecek metoroliji açıkladı kimin umrunda
avruypa batıyor sevinelim mi üzülelümmi kimin umrunda
akdeniz ısındı kimin umrunda
buna ben,zer yüzlerce konu olabilir başlık olbilir bunlar biz çiftçileri çok yakından ilgilendiren konulardır.
ben bilgi vermeye devem edecgim birileri kızsada
saygılar

köylü link=topic=46824.msg446724#msg446724 date=1316758751' Alıntı:
öncelikle teşekür ediyorum.düşüncene.
evet traktörde konu olacak herşey de sonuçda bilgi sahibi olcagız.eglenecegiz muhabbet arkadaşlık dostluk olacak aramızda.bu form bu site çok faydalı akıl hocalarına emegi geçenlere sonsuz teşekürler.
ama bu formu kullanmayı beceremedik.galiba.benim görüşüm.
ben bugun tarım konusunda mexica-rusya afrika ırak gibi ülkelerle bilgi alışverişi tohum vs konuları bile internetten başardım.daha ikigün önce mexicadan nohut gönderdiler HASATLIK VE TOHUM analizi için hem ülkemize hem MEXİCA YA bu konuda uzamndım birileri yönlendirmiş hala çözemedim olayı ama adamlar göndermiş.konu yanlış anlaşılmasın. ama biz içimizde çok az kişi lerle ileri dotluk kurabildik.alımda satım da tohumda bilgide birbirimizden faydalansak süper şeyler olacak.
ikinci konu ilklim doğa hava şartları ekonomi tarım ekonomisi hayvancılık afet olayları seller kuraklık bunlar bizim çiftçinin en önemli haberleri ve kaynaklarıdır.ekerken biçerken satarken borçlanırken bunları takip edecegiz bunlar boş yazılar konular fikirler degil.böyle bilinmeli.
bugün miras kanunu gündemde kimin umrunda
bugün kış ılık geçecek metoroliji açıkladı kimin umrunda
avruypa batıyor sevinelim mi üzülelümmi kimin umrunda
akdeniz ısındı kimin umrunda
buna ben,zer yüzlerce konu olabilir başlık olbilir bunlar biz çiftçileri çok yakından ilgilendiren konulardır.
ben bilgi vermeye devem edecgim birileri kızsada
saygılar
:8 :8 süpersin be kardeşim süperr...... ben de senin konularını takip etmeye devam edeceğim...