toplama traktör.....

arkadaşlar hepiniz toplama bilgisayarları bilirsiniz monitör işlemci bizim istediğimiz özellikte ve birbiriyle uyumlu parçalardan yapılır..gayette iyi ve hesaplı olur ,,herparçanında 2 yıl garantisi vardır. hiç düşündünüzmü bi firma çıksa şanzımanı istedigimiz marka motoru istediğimiz marka(perkins. iveko sasu dizel vs..) lastikleri isdediğimiz marka yapsa kaborta rengi bizim seçtiğimiz renk sizce nasıl olur ...mesala benim favorim zf şanzıman sasu dizel motor 4 silindir 16 vallf michelin lastik kırmızı renk kaborta fikriniz nedir.. bay-*s bay-*s

Ynt: toplama traktör.....

mf_ford link=topic=46844.msg446645#msg446645 date=1316716198' Alıntı:
arkadaş kendi isteğimizle demiş.yani ne istiyosa onu taktırcak
arkadaşım sür realist çalışma zaten var bende farklı bişr açıdan baktım olmayan varmı farzı misal Ls iveco motor bilmem ne ön aks şu diferansiyel ....... bence bir traktörün ana aksamı motor ...aktarma organları...diferansiyel...şanzumanı gibi parçalarının tamamı kendi üretimi olmalı .....; farı hellaya coboya yaptırsada olur kabini hisarlara yaptırsada olur

umut71 link=topic=46844.msg446647#msg446647 date=1316716332' Alıntı:
doğru toplama ama bizim istediğimiz şekliyle değil onların işine geldiği yada istediği şekliyle toplama.... duva*-*0
abi şimdi sen diyelim iveco motor dana ön şanzuman istersin farzı misal gider ls alırsın perkıns motor zf şanzuman istersin gider erkunt alırsın ....isteğine yakın bir traktör mutlaka bulursun

Arkadaşım fikrin güzelde bu rekabetçi piyasada markalarda hem rekabet edip hem para kazanmak zorunda bu iş de öyle kolay olmuyor çünkü hiçbiri tek marka değil.Bu yüzden onlarda asla tek bi traktörde istenilen tüm özellikleri ve en kaliteli malzemeyi kullanmazlar.Kullanmazlarki hem çeşitlilik oluştururlar hemde para kazanabilirler.

case jx serisine nh t5000 serisi şanzumanını taksınlar :D ve motor yine 2.9 litre hacimde olsun ama valf fazla olsun ve cr motor olsun :D ha birde hidrolik t5000deki gibi olsun :D
yada t5000 serisine 2.9 litre hacimli motor taksınlar valfi fazla olsun cr motor olsun :D 96 olmazda 90 beygir olur önemli değil :D

16 valf, vario şanzuman, iveco motor, michelin lastik, ön defransiyel kubota(manevrası güzel), kaborta kabin jd firmalarından toplanmış bordo bi traktörolsa güzel olur buda benim fikrim garip bulan arkadaşlar olabilir ama herkesin traktörümde şu olsa şahane olur dediği bişiler mutlaka vardır. hayal ama olsun düşüncesi bile güzel bence
(adamın biri ne demiş hayal kuranında kurmayanında .........)

qarizmatiqa link=topic=46844.msg446658#msg446658 date=1316717894' Alıntı:
case jx serisine nh t5000 serisi şanzumanını taksınlar :D ve motor yine 2.9 litre hacimde olsun ama valf fazla olsun ve cr motor olsun :D ha birde hidrolik t5000deki gibi olsun :D
yada t5000 serisine 2.9 litre hacimli motor taksınlar valfi fazla olsun cr motor olsun :D 96 olmazda 90 beygir olur önemli değil :D
case in 80 lik 70 lik ondan bahsediyosun herhalde 75-90-100 lerde 3,9 motor var

fatih381985 link=topic=46844.msg446697#msg446697 date=1316723996' Alıntı:
16 valf, vario şanzuman, iveco motor, michelin lastik, ön defransiyel kubota(manevrası güzel), kaborta kabin jd firmalarından toplanmış bordo bi traktörolsa güzel olur buda benim fikrim garip bulan arkadaşlar olabilir ama herkesin traktörümde şu olsa şahane olur dediği bişiler mutlaka vardır. hayal ama olsun düşüncesi bile güzel bence
(adamın biri ne demiş hayal kuranında kurmayanında .........)
ok-*-s helal on numarasın kardeş on zaten bu tür projeler önce hayal edilir sonra gerçekleşir..

vale link=topic=46844.msg446663#msg446663 date=1316719163' Alıntı:
şuna toplama değilde özel yapım desek ,,,
haklısın keşke konuyu açarken böyle başlık atsaydık... ben olayı bilgisayarla kıyasladım ona özel yapım demiyorlarda toplama diyorlar oradan esinlendim ben ama firmalardan biri (mevcut olan veya ilerde bu işe girecek herhangi bi firma) aslında seçimlerden önce yapılan anketlergibi çifçilerle anket şöyleşi gibi araştırma yapıp çifçilerin hayaline göre (en azın dan ona yakın ) bir traktör veya traktörler ürete bilirler..

umut71 link=topic=46844.msg446957#msg446957 date=1316799311' Alıntı:
haklısın keşke konuyu açarken böyle başlık atsaydık... ben olayı bilgisayarla kıyasladım ona özel yapım demiyorlarda toplama diyorlar oradan esinlendim ben ama firmalardan biri (mevcut olan veya ilerde bu işe girecek herhangi bi firma) aslında seçimlerden önce yapılan anketlergibi çifçilerle anket şöyleşi gibi araştırma yapıp çifçilerin hayaline göre (en azın dan ona yakın ) bir traktör veya traktörler ürete bilirler..
Yapabilirler ama yapmazlar kardeşim hayal kurmayalım herşeyin en iyisinden yapsalar biz alamayız zaten o traktörü..