ÇUKUROVA'DA KULLANILACAK EN İYİ TRAKTÖR HANGİSİ....????

Ynt: ÇUKUROVA'DA KULLANILACAK EN İYİ TRAKTÖR HANGİSİ....????

Kaç dönüm yer işleyeceksin? Sen yine bölgede yogun olarak kullanılan traktörlerden şaşma boşver gerisini..

hangi amaçla kullanıcağını yazarsan daha rahat yardımcı olabilirler yada hangi ekipmanı kullancaksın ne kadar yer ekip biççeksin bunları söylersen abiler arkadaşlar sana daha rahat yardımcı olabilir

Ben 500 dönüm civarı arazi işliyorum traktörle yari geliyor pulluk çekiyorum kimi zaman patlatma dediğimiz 9 bacaklı makinayı çekiyoruz yaklaşık 100 dönüm araziyi su çekerek suluyorum. bana yakıt olarakta en az yakanı lazım ve gücü max olmalı güçlü olmasını istiyorum...

tokcelikibrahim link=topic=46885.msg447134#msg447134 date=1316853384' Alıntı:
Ben 500 dönüm civarı arazi işliyorum traktörle yari geliyor pulluk çekiyorum kimi zaman patlatma dediğimiz 9 bacaklı makinayı çekiyoruz yaklaşık 100 dönüm araziyi su çekerek suluyorum. bana yakıt olarakta en az yakanı lazım ve gücü max olmalı güçlü olmasını istiyorum...
birde çeverinizdeki traktörler hangi pullukları takıyor numarası kaçlı vs bunun gibi özellikleride yazarsanız toprak yapısı hakkındada fikir oluşabilir birde daha önceki traktörünüz neydi bunları söylerseniz daha rahat yardımcı olabilirler

4 lü pulluk kullanıyorlar bizim buralar kumsal yumusuk toprak daha önce mf 285 kullanıyoruz 3 lü pullukla işliyoruz araziyi

tokcelikibrahim link=topic=46885.msg447134#msg447134 date=1316853384' Alıntı:
silindir hacmi küçük makine al ki yolda az yaksın ve 40 km şanzumanlı modellere bak
.
maipek link=topic=46885.msg447133#msg447133 date=1316853254' Alıntı:
erkunt servet 80/e

bunu neye göre söyledin merak ediyorum