fiat 540

16185.jpg

Ynt: fiat 540

1977 model orjinal italyan montaj. rotavatör ve turbo ilaçlama makinası ve kazayağından başka alet takılmadı. bana 1999 da balıkesirden geçti. çok aramıştım. çiftci ölmüş oğulları tarlaları satmış buda yatıyorken aldık .

Bunlarda special yazar italyandır menşeii bizdede var dayımda 10 dönüm bi yer işliyor sadece sanırım 80 li yıllarda birkere rektefe görmüş motoru şuan saat gibi sesi bile başka...

Yeni tümosan çift çeker bahçe tipi 5255 aldım.. güzelim 540 ı da satmaya kıyamıyorum .. sanırım elemana devredeceğim. bahçe işi olmasa 10 sene daha işimi rahat görürdü. 3*5 ağaçlara giremiyor . lastik ufalatsam oda orjinalliği gidecek en iyisi kumayı kabul etmek zorunda kalacak galiba ,yada gelin edeceğiz

Elmacı 68

arka plandaki dağ bizim akdağ ' a ne çok benziyor.

fiat 540 lar güzel motor.komşuda vardı beyaz jantlı. direksiyonun alt kısmındaki plakada ' ' made in italy ' ' yazardı.gürül gürül kendine has çalışması vardır.

şimdilerde ön jantları 19 ' ' leri söküp 16 ' ' takıyorlar.

bizim akrabalarda var iki tane 79 mu ne modeli , kaportada boya yok aynı böyle ,motor tamir görmemiş her şey fabrikadan nasıl geldiyse öyle bi ara birisine 96 model 7056 verdiler degişmedi , ben olsam degişirdim ;D hala garajda yatoyo koltukları bile orjinal koltugu