bilgi

arkadaşlar herkese slmlar-saygılar.bu hayvancılık kredisini nasıl ne şartlarda alırım..izmirde 2,5 dönüm yerim var.bu işle gerçekten uğraşmak istiyorum,bu krediyi alan yada şartlarını bilen varsa bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler. :) :)

Ynt: bilgi

büyük çapta yapacaksan hibeli kredi sona erdi bildiğim kadarıyla. 5 yıl ödemeli inek kredisi alabilirsin 1 tane inek 5500 7000 tl arası karar senin yemin tarlandan çıkmıyorsa hiç bulaşma bu işe herkes kendi işni yapsın istersen dene biz kendi ürettiğimiz halde işin içinden çıkamıyoruz gerçi ben yüklü düve almıştım sen de aynı olacaksın şimdi alacaksın 2-3 yıl sonra kazanmaya başlarsın tabi ineklerin parasını ödeyebilirsen biz vazgeçtik piyasanın ne olacağı belli değil diye ama iyi cins ineklerden kendi sermayemizle 2-3-4 tane almayı düşünüyoruz 3500-5000 tl arası kredili mallardan uygun olur her zaman paran cebinde olursa yinede kara senin noo*-*- :S zuha-*-s ayrıca yıllık dana erkek hayvanlara besi kredisi veriyorlar sağlam kefil hipotek edeceğin iyi bi tapu olması (70000 -15000 arası) lazım mal sayısı önemli değil

Hayvan başına verilen para miktarı düşürüldü eskisi gibi 6-7 milyar vemiyorlar 3-3,5 liraveriyorlar galiba ve %40 peşinat istiyor ziraat bankası ekstra krediyi alabilmek için bi dünya teminat göstermeniz gerekir

arkadaşım biz aldık senın dediğn o krediden 2 yıl olacak eger kendı arazin yoksa hıc bulaşma sırf yem saman ot almayla o iş yurumez hem banka krediyı verıyor ama yok alana sıgorta yok hayvana sıgorta yok ıpotek bedeli yok dosya parası yok eksper parası sıfır faızde hıkaye %5 faız uygulanıyor yıla varsa bıraz paran ıkı tanede olsa paranla al derım