lisede ortalama vs. (sınıfta kalmaktan nasıl kurtulurz)

ben ticaret meslek lisesi muhasebe bölümndeym.
ilk dönemn 2. dönemn karneye ne gibi yansımaları var ilk sorum bu sözlü notu vs.
2 zayıf olduğunda sorumsuz geçilebiliniyr 3 zayıf olunca sorumluluğa kalınıyo 3ünüde vermekmi gerekiyo yada 1 tanesini verip kurtuluyormuyuz ??
1.dönem 5 tane zayıf varsa 2.dönem 2 tane varsa geçilebiliyormu 1.dönemin notları 2.döneme ilgileniyomu ?
1. dönemi etkileyen tüm yansımalar nelerdr 2.dönem nasıl kurtarırız ? etklemiyosa boş boşuna ödev yapmim..?
:(
nette biraz araştırdım ama kafa basmadı heryerden bi ses çıkıyo hangisine inancam şaşırdım ..
burası en güvenlri

Ynt: lisede ortalama vs. (sınıfta kalmaktan nasıl kurtulurz)

3zayıf kalıyo 2 zayıfla sorumlu geçip okul bitene kadar vermen gerekiyo galiba yazın filan bende tam bilemicem :) ama senin durum vahim gibi :D

Bak Karrdes 1 Donem Notlari 2 Donemi Etkiler Neden Dersen Ortlamasi Aliniyo Derslerin
3 Zayif Olupta Sorumluluga Kalirsanda 1 Tanesini Verip Sinif Gecebilirsin Ama Diger Kalan 2 Taneyi Veremessen Diploma VermiyorLar Yani Sen Sen Ol Altta Ders Birakma
Bide Ogretmenlerine Sorsan Daha Net Bi Cevap Alirdin Benim Bildiklerim Bu Kadar

kardeş ben bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım ama kulaktan dolma bilgilerim var biraz... Senin sorumluluk sınavlarına kalıp kalmadığını veya geçtiğini yıl sonu notu dediğimiz ilk dönem ve ikinci dönem notunun ortalaması etkiliyor.. ve de yıl sonu notunda en fazla 2 tane zayıf olabilir 3. olursa sorumluluk sınavına girmen gerekli ve de 1 tanesini versen yeterli olur.. Ancak üniversite okumak istiyorsan Ygs ve Lys sınavlarında okul puanı da etki edecek bence derslere biraz sıkı çalışmalısın... sen kaçıncı sınıftasın?.. Sana derslerinde başarılar dilerim...[size=36pt] Benim gibi sınava hazırlanan tüm arkadaşlarıma YGS ve LYS de BAŞARILAR DİLERİM....[/size]

nh_fıat link=topic=46969.msg448426#msg448426 date=1317147057' Alıntı:
ilk dönemn 2. dönemn karneye ne gibi yansımaları var ilk sorum bu sözlü notu vs.
2 zayıf olduğunda sorumsuz geçilebiliniyr 3 zayıf olunca sorumluluğa kalınıyo 3ünüde vermekmi gerekiyo yada 1 tanesini verip kurtuluyormuyuz ??
1.dönem 5 tane zayıf varsa 2.dönem 2 tane varsa geçilebiliyormu 1.dönemin notları 2.döneme ilgileniyomu ?
1. dönemi etkileyen tüm yansımalar nelerdr 2.dönem nasıl kurtarırız ? etklemiyosa boş boşuna ödev yapmim..?
nette biraz araştırdım ama kafa basmadı heryerden bi ses çıkıyo hangisine inancam şaşırdım ..
burası en güvenlri

1.dönemin 2. döneme şu gibi yansıması olur mesela ilk dönm 1 ikinci dnm 2 1+2=3 3:2=1,5 yani 2 bu dersten geçersin, 2 ) eğer 3 zayıfın varsa en az birini wermen gerekir birini werdiğin takdirde geçersin ama kalan 2 tanesini de çalışıp vermeni öneririm çünkü mezun olurken diploma alamazsın

anayurtlu 3105d link=topic=46969.msg448432#msg448432 date=1317147412' Alıntı:
3zayıf kalıyo 2 zayıfla sorumlu geçip okul bitene kadar vermen gerekiyo galiba yazın filan bende tam bilemicem :) ama senin durum vahim gibi :D
yok yaw o zmn bzm arkdşların hepsi klmıştı :D
ahmt77 link=topic=46969.msg448435#msg448435 date=1317147545' Alıntı:
Bak Karrdes 1 Donem Notlari 2 Donemi Etkiler Neden Dersen Ortlamasi Aliniyo Derslerin
3 Zayif Olupta Sorumluluga Kalirsanda 1 Tanesini Verip Sinif Gecebilirsin Ama Diger Kalan 2 Taneyi Veremessen Diploma VermiyorLar Yani Sen Sen Ol Altta Ders Birakma
Bide Ogretmenlerine Sorsan Daha Net Bi Cevap Alirdin Benim Bildiklerim Bu Kadar
hmm peki mesela 1.dönem 4 tane 1 var 2. dönem 3 tane var bi tanesini verip kurtulablrmyz yada 1.dönemdekleri flnda vermek lazmmı malesef acemym ilköretmde okulu takmıyoduk kalma yoktu okulun yarısıına gidip yarısını gitmiyoduk ama karnede devamsızlık 1 gün die geçiyodu hocalarla kavga edyoduk vs. :D
hocalara bölebi soru sorsak zaten drek etkler der yok böle yok şöle ataralar dururlar. ıh-*-s
birde diplomayı nasıl vermezler yaw yakarım o okulu 4 sene okuduktan sonra diploma vermedkten sonra ne anlamı var ?
şyt-*-sa
Aykut Güler link=topic=46969.msg448436#msg448436 date=1317147671' Alıntı:
kardeş ben bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım ama kulaktan dolma bilgilerim var biraz... Senin sorumluluk sınavlarına kalıp kalmadığını veya geçtiğini yıl sonu notu dediğimiz ilk dönem ve ikinci dönem notunun ortalaması etkiliyor.. ve de yıl sonu notunda en fazla 2 tane zayıf olabilir 3. olursa sorumluluk sınavına girmen gerekli ve de 1 tanesini versen yeterli olur.. Ancak üniversite okumak istiyorsan Ygs ve Lys sınavlarında okul puanı da etki edecek bence derslere biraz sıkı çalışmalısın... sen kaçıncı sınıftasın?.. Sana derslerinde başarılar dilerim...[size=36pt] Benim gibi sınava hazırlanan tüm arkadaşlarıma YGS ve LYS de BAŞARILAR DİLERİM....[/size]
yok ben liseyi bitireym yeter üniverstye gerek yok bide duyduma göre ticarette üniversteyi 2senelk okuyablyomşz hertürlü.. ama sadece duydum emn deilm
cnr42 link=topic=46969.msg448440#msg448440 date=1317147880' Alıntı:
1.dönemin 2. döneme şu gibi yansıması olur mesela ilk dönm 1 ikinci dnm 2 1+2=3 3:2=1,5 yani 2 bu dersten geçersin, 2 ) eğer 3 zayıfın varsa en az birini wermen gerekir birini werdiğin takdirde geçersin ama kalan 2 tanesini de çalışıp vermeni öneririm çünkü mezun olurken diploma alamazsın
1 ikinci dnm 2 1+2=3 3:2=1,5 yani 2 -- sözlü notumu bu ?
mustafagursacli link=topic=46969.msg448438#msg448438 date=1317147751' Alıntı:
Allah yardımcınız olsun okumak zor zanaat...................................................
slk-*-s ??*-s :S

gözüm o yazdığın mesajı çocukluğuna veriyorum yaptığın ayıptır en az senden 8-9 yaş büyüğüm ve Allahtan yardım diledim hak ettiğim bumu slk-*-s ayıp ayıp

sana sadece sunu soleyeyim yıl sonu ortlamasi 2,50 uzerinde olursa gecersin mesela benim bu sene solemesi ayip ilk donem 7 tane 1 vardi 2 donem hiç yoktu ortlama 2,55 geldi gerisini sen dusun :D ben bu kadar biliyorum

nh_fıat link=topic=46969.msg448426#msg448426 date=1317147057' Alıntı:
burası en güvenlri

öncelikle kaçıncı sınıftasın 9. sınıf farklıdır diğerleri farklıdır. 1. dönem karnende 0 olan notları en az 3 yapman lazım yoksa o dersten kalmış oluyosun. ve 1 olan notlar da en az 2 olmalı. sorumlu 9. sınıfta 3 dersten ilerki sınıflarda 2 dersten geçme hakkına sahipsin tabi ortalaman tutuyosa. ortalama düz lise için 2 anadolu için 2.5 fen lisesi için 3.5 dur.

Ben kredili sistem kurbanlarindanim. Ilk sene mecburi dersler vardi. 3. dönem turiz, spor, spor 2, spor3.))) Bunlar hem derse girildigi sürece gecilmesi garanti hemde kredisi bol derslerdi. Ama yinede 6 dönem yetmedi bana. Üstüne yaz okulu sonra bi dönem daha anca kurtardi. Simdi her okudugum aklimda kalirken acaba o zaman niye öyle idim cözemiyom.))) Simdiki kafam olaydi öttürürdüm ben o kitaplari.....

ahmt77 link=topic=46969.msg448464#msg448464 date=1317149550' Alıntı:
sana sadece sunu soleyeyim yıl sonu ortlamasi 2,50 uzerinde olursa gecersin mesela benim bu sene solemesi ayip ilk donem 7 tane 1 vardi 2 donem hiç yoktu ortlama 2,55 geldi gerisini sen dusun :D ben bu kadar biliyorum
aynen usta ortalaman 2,50 i geçsin isterse 10 tane olsun hepsinden geçmiş sayılırsın.Benm 3 tane vardı bu sene ortalama 3,00 olunca sıkıntısız geçtim ;)

satocan58 link=topic=46969.msg448471#msg448471 date=1317149887' Alıntı:
Ben kredili sistem kurbanlarindanim. Ilk sene mecburi dersler vardi. 3. dönem turiz, spor, spor 2, spor3.))) Bunlar hem derse girildigi sürece gecilmesi garanti hemde kredisi bol derslerdi. Ama yinede 6 dönem yetmedi bana. Üstüne yaz okulu sonra bi dönem daha anca kurtardi. Simdi her okudugum aklimda kalirken acaba o zaman niye öyle idim cözemiyom.))) Simdiki kafam olaydi öttürürdüm ben o kitaplari.....
Satılmış abi......hocam bana dediki kulakları çınlasın ingilizceyi sen öğrenemessin dedi 3 sene sonra 2 tane jopanla çayını içmeye gittim tabi hoca çevikliği dedi ben sana kızmasaydım dedi öğrenemezdin dedi ne alakaysa

cnr42 link=topic=46969.msg448453#msg448453 date=1317149016' Alıntı:
hayır sözlü notu değil karne notu
hm tm anladm sağolasn. ama tek kafamda karışan şu 1. dönemden kalan 1 leri diploma için deilde sınıfı geçmek için vermemiz gerekrmi mesela 1.dönem 4 tane 1 - 2. dönemde 4 tane 1 o zmn sadece 2 tanemi vermemiz lazm yoksa 6 tanemi :D
mustafagursacli link=topic=46969.msg448461#msg448461 date=1317149457' Alıntı:
gözüm o yazdığın mesajı çocukluğuna veriyorum yaptığın ayıptır en az senden 8-9 yaş büyüğüm ve Allahtan yardım diledim hak ettiğim bumu slk-*-s ayıp ayıp
nlış anladın beni. ölebi saygısızlık sana karşı yapmam.
Allah yardımcınız olsun okumak zor zanaat. böle diyince sanki bana okumak çok zor sanki gibi bişe yazdın gibime geldi bana kızarcasına gibi gelince onu yaptım sonra soru işareti koydum . alaycı bir yorummu yaptın yada içtenmi dedin onu sormak istedim işlh anlatablmşmdir derdimi :(---özelde hallettk zaten
ahmt77 link=topic=46969.msg448464#msg448464 date=1317149550' Alıntı:
iyi başarmışın 7 den 0 a düşmeyi ok-*-s alk-*s
satocan58 link=topic=46969.msg448471#msg448471 date=1317149887' Alıntı:
cçr-*-s

nh_fıat link=topic=46969.msg448497#msg448497 date=1317151084' Alıntı:
hm tm anladm sağolasn. ama tek kafamda karışan şu 1. dönemden kalan 1 leri diploma için deilde sınıfı geçmek için vermemiz gerekrmi mesela 1.dönem 4 tane 1 - 2. dönemde 4 tane 1 o zmn sadece 2 tanemi vermemiz lazm yoksa 6 tanemi :D nlış anladın beni. ölebi saygısızlık sana karşı yapmam.
Allah yardımcınız olsun okumak zor zanaat. böle diyince sanki bana okumak çok zor sanki gibi bişe yazdın gibime geldi bana kızarcasına gibi gelince onu yaptım sonra soru işareti koydum . alaycı bir yorummu yaptın yada içtenmi dedin onu sormak istedim işlh anlatablmşmdir derdimi :(---özelde hallettk zaten iyi başarmışın 7 den 0 a düşmeyi ok-*-s alk-*s cçr-*-s
eyvallah kardeşim .....

çalışsanda genede zor olmalı temel olmayınca hiç bişe olmaz bence mesela ben engilish dersine hiç önem vermezdim 4 de 5 de şuan 4. sınıfların bildiklerinini bile bilmiyorm. malesf ne kadar bksamda anlamıyorm şuan :(

Okuldaki öğretmenlere sorupta bu konuda sağlıklı bir bilgi alsan daha verimli olur bence. Ama kısaca anlatmak gerekirse lise 1 de 3 dersten sorumlu geçebilirsin ya da ortalaman 2.50 nin üzerinde olursa Dil ve Anlatım dersi hariç diğer derslerden ortalama ile geçersin. Lise 2 ve 3 te ise en çok 2 dersten sorumlu geçersin yani lise 1 den 3 ders + lise 2 ve 3 ten toplam 2 derse kadar sorumlu geçersin, 3 + 2 toplam 5 dersten sorumlu geçme var.