2005 MODEL TD65 D 4X4 EL KİTABI LAZIM, DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM.

Ynt: 2005 MODEL TD65 D 4X4 EL KİTABI LAZIM, DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM.

eminim çok tecrübeli arkadaşlar vardır ok-*-s , ama makine ekipman kullanımı kişiden kişiye ve kullanım alanına göre değişiklik gösterir, kısacası çok fazla değişken var, optimum verimlilik için el kitabı gerekli teşekkür ederim.

üsük link=topic=46998.msg449133#msg449133 date=1317328974' Alıntı:
eminim çok tecrübeli arkadaşlar vardır ok-*-s , ama makine ekipman kullanımı kişiden kişiye ve kullanım alanına göre değişiklik gösterir, kısacası çok fazla değişken var, optimum verimlilik için el kitabı gerekli teşekkür ederim.
O kitabı yazan mühendisten daha fazla traktör kullanan adamlara sor sen ekipman kullanımını.Verimlilik öyle çok da değişken birşey değil 250 bg bi traktör değil sonuçta yapacagı iş belli.

arkadaşım önerin için teşekkür ederim, ' ' 12 yıldır otomotiv sektöründe çalışıyorum ' ' iş güvenliği denilen bir kavram var operatörler çok basit hatalar nedeniyle ciddi şekilde yaralanıyorlar; ama operatör kulladığı ekipmanın donanım ve limitlerini iyi anlar ve uygulama alanına bunları yansıtırsa güven içerisinde çalışmış olur. benim derdim 5 pulluk çeksin, az mazot yaksın değil, güvenli çalışma ortamı oluşturmak. bunun içinde el kitabı şart, ayrıca traktörün bir iş makinesi olduğunu asla unutmamak ve kullanıcının da becerisinin kullandığı makinelerinin kapasitesi ile sınırlı olduğunu asla aklından çıkartmaması gerekli. buda ancak el kitabından ve teknik uygulamalar sayfalarından öğrenebiliriz. tabi ki daha önce bu ve benzeri makineleri kullananların tecrübeleri yabana atılmamalı. saygılarımla.