traktöre araç giydirme

arkadaşlar benim traktöre kaplama yaptırmak istiyorum ,şu taksicilerin falan yaptırdıklarından.biliyorsunuz son zamanlarda yaygınlaştı..hem boyanın korunması için hemde değişiklik amaclı bir deneme yapayım diyorum işler bitince.acaba çıkartıken sıkıntı oluyormu.renginide siyah beyaz kırmızı arasında düşünüyorum sizce nasıl olur

Ynt: traktöre araç giydirme

qarizmatiqa link=topic=47000.msg448815#msg448815 date=1317241207' Alıntı:
bildiğin ağaç mı muşamba gibi mi anlamadım ki
bir nevi boya gibi birşey . mesela taksiciler sarıya boyatmak yerine komple sarıya kaplatıyorlar.satacağı zaman kaplamayı söküp orjinal rengiyle satıyor
Ağır Abi link=topic=47000.msg448820#msg448820 date=1317241449' Alıntı:
galiba şeçim esnasında yapılan araç giydirmelerinden bahsediyor sayın abim :)
aynen öyle muhtarım ama bu düz renk
omerfarukkoc link=topic=47000.msg448817#msg448817 date=1317241292' Alıntı:
cekirdek ekiyosan yaptırman iyi olur...
ama arasına ufak tas, toz vs girerse kaportayı çizme ihtimali var...
taş toz girme şansı yok kaportaya yapışıyor

Bu kaplama işi çok popüler. Kaplama için kullanılan malzeme folyo. Yurt dışından geliyor. 3M marka olanı çok kaliteli. Bir arabanın kaplama maliyeti 1500-2000 TL arasında değişiyor. Sökülürken boyaya zarar vemediğini söylüyorlar, Boya kaplama yapıldığı tarihteki gibi kalıyor. Ankara'da Balgatta 'foliotech' yapıyor. web siteleri var, www.foliotech.net google da foliotech ankara yazınca videolu uygulamalarda çıkıyor.

Ally TOKMAKCI link=topic=47000.msg448833#msg448833 date=1317242291' Alıntı:
İyi olur aslında aycan abi kaplatmak güzel ce yapıldımı.ama zamanla iyice yapışacak sökecek olursa Boyaya zarar verirmi ?
valla onu tam olarak bilmiyorum ali seçim döneminde kaplatıp tekrar söküyorlar birşey olmuyo.herhalde olmaz .biliyorsun kırmızı çabuk soluyor .güneştende korumuş olacak renkte kararsız kaldım ben

vale link=topic=47000.msg448838#msg448838 date=1317242664' Alıntı:
valla onu tam olarak bilmiyorum ali seçim döneminde kaplatıp tekrar söküyorlar birşey olmuyo.herhalde olmaz .biliyorsun kırmızı çabuk soluyor .güneştende korumuş olacak renkte kararsız kaldım ben
beyaz yaptır hem sıcağı çekmez hem değişiklik olur valla :D

vale link=topic=47000.msg448838#msg448838 date=1317242664' Alıntı:
koyu renkte kaliteli folyalar var.Benim arkadaşlar çalıştığından biliyorum seçim döneminde Bi mercedese kaplamışlardı bi partinin ama mercedese heba oldu çizildi üstüne düzlemek için bi şey çekiyorlar çiziyor.Düzgün yaparsa birşey olmaz.

vale link=topic=47000.msg448846#msg448846 date=1317243214' Alıntı:
beyaz iyi olur ama kabinin kapı, cam lastikleri sırıtacak gibi geliyo belkide siyah yaptırmalıyım :D
sırıtırmı yaa beyaz fendtler filan var negüzel duruyor sen beyaz yap siyah yaparsan sıcaktan elini değemezsin kaportaya :D

Ally TOKMAKCI link=topic=47000.msg448848#msg448848 date=1317243408' Alıntı:
koyu renkte kaliteli folyalar var.Benim arkadaşlar çalıştığından biliyorum seçim döneminde Bi mercedese kaplamışlardı bi partinin ama mercedese heba oldu çizildi üstüne düzlemek için bi şey çekiyorlar çiziyor.Düzgün yaparsa birşey olmaz.
adamım en iyi yapan yere yaptırırız artık.abim eskiden tabelacıydı onun tanıdığı vardır ,yav bazı arabalara yaptırıyorlar hiç kaplama olduğu belli olmuyor çok düzgün yapıyorlar,

Boyaya zarar vermemek için,ısıta ısıta,yapışkanı yumşatıp,giydirmeyi söküyorsun.Aksi halde,kuru kuruya,direk giydirmeyi sökmeye kakarsan,boya üstünde kalabilir.Gözümün önüde oldu;ısuzu seçim otobüsünün giydirmesini sökerken,kimi yerde boya giydirmenin üstünde kaldı.Sonra giydirme yapan yere götürdüler.Adam saç kurutma makinasına benzeyen bir ısıtıcıyla yumşatıp söktü.