sattılık kırmızı kapya biber salçalık gözlemelik

Ynt: sattılık kırmızı kapya biber salçalık gözlemelik

bu sene biberler çok güzel ama pazar sıkıntısı var geçen yıl olan pazar bu yıl yok fiyatlar baştan çok yüksek açıldı 90kr para peşindi şimdilerde ise 75 80 kr kilo birde vadeli ne zaman gelir belli değil. yöresinde biber pazarı olanlar bilgi yazarlarsa memnun olurum
teşekkürler

bizde tam tersiydi geçen yıl 300-400 zor satıyoduk piyasada biber olmadığı halde bu sene peşin 800 -1200 arası gitti peşin sayılır ayrıca sa......... an.......... böyle tarım politikasının bafra bölgesi

kardeş güzel de çok pahlı veriyorsunuz köylere geliyorlar çanakkaleliler market bile çok ucuz.aldıgın salçayı kaynatınca %50 vire veriyor niye alayım hazır daha ucuz.

bu memlekette çiftcinin ürettiği mal mındar oluyor süt üretirsin sudan ucuza satarsın et üretirsin maliyetinden aşağı satarsın sebze üretirsin masraflarını çıkaramasın ama sanayi malına gelince hep ikiye katlargeçen yıl 58 aldığım traktör bu yıl 70 bin olmuş bu tarım bakanı ne iş yapar ne işe yarar köylünün emeğini karşılığını kim verecek istikrarlı tarım politası ne zaman uygulanacak ürettikçe dahada batıyoruz maliyetlerin altından kalkamıyoruz

olabilir bilmiyorum kalitesini bizde herkes kendi salçasını kendi yapar satın almayız burcunun ödemeleride zayıf zaten malı verirsin seneye mayıs haziran anca parasını öderler ondan mecbur kalmadıkca burcuya kimse mal vermek istemez

fabrikaların iyi mal ürettiği nerde görülmüş bi çok şeyde öyle salçanın nasıl yapıldığını görseniz bi daha ağzınıza koymassınız en kalitelisininde yediğimiz bi çok gıda da böyle zaten kendi gıdanı doğal yolla üretebiliyor musun en güzeli o

mustafa abi ben de biber üretimi yapıyorum .bizim pazar çok dar ama ben biberi çok yapmayı planlıyorum bana tohum konusunda yardımcı olurmusun. birde biberlerin fotoğraflarını paylaşabilirsen sevinirim