213 koyunu boğarak öldürdü!

Kars'ın Arpaçay İlçesi'nde sürüye saldıran 8 kurt, 213 koyunu boğarak öldürdü, yaklaşık 80'ini de yaraladı.

Arpaçay ilçesindeki Melik yaylasından Iğdır'a dönmek üzere yola çıkan koyun sürüsüne kurtlar saldırdı. Yaklaşık bin 200 başlık küçükbaş hayvan sürüsünü ikiye bölen 8 kurt, 213 koyunu boğarak öldürdü, yaklaşık 80'ini de yaraladı.

Kars Havalimanı yakınında bulunan Halefoğlu köyünde yaşanan olayı gören köylüler, av tüfekleri ile ateş ederek kurtları sürüden uzaklaştırdı.

Iğdır'ın Hoşhaber Beldesinde hayvancılık yapan H. Mendo Çiçek, Ahmet Çiçek, İsa Çiçek'e ait yaralı hayvanlar, köydeki kasaplar tarafından kesildi. Kurt saldırısından kurtarılan koyunlar, kamyonlara yüklenerek Hoşhaber beldesine götürüldü.
i4Tgqbag.jpg

Ynt: 213 koyunu boğarak öldürdü!

Acayip güzel yorum volkan...200 baslik bir sürüye 2 erkek 1 disi önerilir. Demekki bu adamin en az 10 kangala ihtiyaci var. Iki ihtimal var. Bu amcamin köpekleri tilkiden bile korkan cinstendi, kurtlari hissedince ilk ucakla istanbula geldi..(alana yakinmis zaten) Diger ihtimalde amcam bayaa cimri, 10 tane köpegin yiyecegini hesapladi, tuttu 2 3 tane birakti. Köpekleri hangi birine yetisecem derken olan oldu.

ben hasan dagında güdüyorum olede sarp bi dag olugunu düsünmüyom 1000 koyuna 2 kopek veya 3 yetiyor ben sahit olamadım o zamnlara ama dedem 1400 yoz davar gudermıs 1 kopekle köpekden kopege deişir ama suda bi gercek kı o kadar kurt saldırıyosa kopek fayda etmez bi kopek bı kurdu teke tek asla yenemez kurtda öd olsun yeter ki demekki bu olaydakı kurtlar devlet bırakıyor 3-4 yıl oncede adamdan kopekden korkmayan kurt cokdu burdu şükür geberdiler avcılar sayesinde...

kurtlar aç kaldımı öldürür....0lsada bizim 0rmanda şu d0muzları parçalasalar...bıtık artık d0muzlardan...sürü işi geziy0rlar...geçende adamın birisi d0muz sürüsüne çarpmış,adamın nissan pikabı haşat 0ldu...d0muzlar ,anay0ldan bitarafı geçerken 0luy0r kazalar