turplar tarlada kaldı

Ynt: turplar tarlada kaldı

ne yerinde kalmadı ki abi domates kaldı 30 krş geç karpuzlar kaldı 15 krş ama bu fiyatada alan yok şeftali desen bu sene içler acısıydı 50 krş 80 krş arası oda satabilirsen sonumuz kötüye gidiyo bakalım ne kadar daha dayanabilcez ben bu seneyi atlattım borcum olmadığı için...

Sağlık olsun abi. Bizim ülkemiz şartları böyle. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Bir ürünün pazarının miktarını belirlemiyorlar. Fiyatlara önlem almıyorlar. Ondan sonra tarlalarda kalıyorlar. Yurt dışında bölge bölge bildiğim kadarıyla hangi ürünün ne kadar ekileceği belirleniyor. Ondan sonra pazarlamada sıkıntı olmuyor...

Sağlık olsun Allah kimseye emek zayiatı vermesin.Bende çekirdeği sattım şu anda piyasa oturdu.soğanın 30 tonunu sattım.(Allaha şükür masrafını kurtardık.) kalan 30 tonu depoya koyduk.piyasa doydu.

Bitki gelişimini durduran bir ilaç var.hasattan 15 gün önce atılıyor.ruhsatında Turp yazmıyor ama 300-500 metrekarelik dar bir alanda denemekten ne çıkar.ben bu yıl soğana atacaktım.Nasip olmadı.Araya araya polatlı pancar koop ta buldum.gidip getirmedim.

http://www.hektas.com.tr/DesktopDefault.aspx?TabId=316&IlacId=4921&DListTip=1

Tabi bir ziraat mühendisine sormak lazım

hemen icara tutarım buğday ekeyim kaşınhanında bi rekor kıralım :D ortak ekelim tohum gübre su vs atım işlerini ben itina ile ayarlarım tarlada ekipman senden ? gecmiş olsun abi ne diyelim

alipasalierkan link=topic=47021.msg449283#msg449283 date=1317400848' Alıntı:
Sağlık olsun abi. Bizim ülkemiz şartları böyle. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Bir ürünün pazarının miktarını belirlemiyorlar. Fiyatlara önlem almıyorlar. Ondan sonra tarlalarda kalıyorlar. Yurt dışında bölge bölge bildiğim kadarıyla hangi ürünün ne kadar ekileceği belirleniyor. Ondan sonra pazarlamada sıkıntı olmuyor...
saglık olsun .
evet erkan kesinlikle bi tarım politikası yapılmalı bölge bölge ne ekilecegi planlanmalı suya iklime göre ürün yetiştiriçiligine izin verilmeli. arz talep meselesi

Sağlık olsun. Bizim tarım politikamızın önünde daha alacağı çok yol var. Öncelikle alınması gereken yollardan birisi de arz ve talebe göre planlı ekim. Aksi durumda pekçok ürün için aynı risk mevcut... Büyük olasılıkla önümüzdeki sene turp ekenler para kazanacaktır. :)

Ne diyelim abi sağlık olsun gün gelir para ettiğide olur,abi bu tür pazarda sıkıntı yaratabilecek ürünleri ekmeden pazarlamak lazım bence birde bu turpu hayvan yemi olarak kullansanız olmuyormu sılajı yada küspesi yapılabilir belki.

yorumlar için teşekkürler arkadaşlar
çiftcinin işi belli olmuyor her sene sürmüyoruz zaten böylede olması gerekiyor neyin para edeceğini bilsek çabuk zengin oluruz
mevlam ayarlıyor piyasayı her sene para etse milletin hakkından gelinmez daha çok ekilir illaki fazlası kalacak tarlada