Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu
23 sonuçtan 1 ile 20 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  The Economist uyardı: Korkun  The Economıst dergisi dünya ekonomisinin geleceğiyle ilgili oldukça karamsar. Dergiye göre, ekonominin gidişatı nedeniyle 'korkmamız' gerekiyor

  The Economıst dergisi, dünya ekonomisinin bir kara deliğe doğru ilerlediğini iddia etti.

  Derginin 'korkun' başlığı taşıyan makalesinde, politikacıların daha cesur adımlar atmaması halinde, felaketin kaçınılmaz olduğu belirtiliyor.

  Economist'e göre bu kadar karamsar ve umutsuz olmak için üç neden var. İlki, Avrupalı liderlerin Euro'yu kurtarmak için varmaları gereken anlaşmadan çok uzak olmaları. İkinci neden, zengin ülkelerdeki kemer sıkma ve gelişen ekonomilerdeki yavaşlama nedeniyle dünya ekonomisi için beklentilerin kötümserleşmesi. Son neden ise, Amerikalı politikacıların mali konulardaki sorumsuzluğu ve riskli adımlarının iyileşmeyi tehdit etmesi.

  Dergiye göre, bu karamsar tablonun en büyük sorumlusu Euro Bölgesi liderleri. Avrupalı politika belirleyiciler şu an krizi aşmak için daha fazlasının yapılması gerektiğini bilseler de, bunu nasıl yapacakları konusunda büyük bir fikir ayrılığı içindeler.

  Yunanistan'ın borcunun yeniden yapılandırılması ve İtalya'nın etrafına koruyucu bir bariyer örülmesi gibi en acil konuların çözümü Merkel ve Sarkozy'nin şu ana kadar sergilediği siyasi cesaretin çok daha fazlasını gerektiriyor. ABD'de ise mali politika ekonomide durgunluk riski yaratıyor.

  ABD halen 2012'de büyük ekonomiler arasındaki en katı mali sıkılaştırma yolunda ilerliyor. Ancak eğer kongre mantıklı davranarak Obama'nın istihdam planını onaylar ve Kasım'a kadar orta vadeli bir bütçe kısıntısı planı üzerinde anlaşabilirse, durum değişebilir.

  Diğer yandan, gelişen ekonomiler olması gerektiği gibi yavaşlıyor. Ancak bu durum gelişen ekonomilerin dünya ekonomisine sağladığı desteğin azalmasına yol açıyor.(CNBC-e) 2. #2

  Üyelik Tarihi
  08 Mayıs 2009
  Şehir
  Kütahya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  3,295
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  yolunda gimeyen bişeler var zaten formdan bi çok arkadaşımız mahsullerini tarlada kaldığından şikayetçi, biraz önce bi esnafla konuştum işler birden bıçak gibi kesildi diyor.

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  25 Şubat 2011
  Şehir
  çankırı
  Yaş
  23
  Mesajlar
  2,277
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Alıntı keykubat link=topic=47027.msg449220#msg449220 date=1317383350 Nickli Üyeden Alıntı
  yolunda gimeyen bişeler var zaten formdan bi çok arkadaşımız mahsullerini tarlada kaldığından şikayetçi, biraz önce bi esnafla konuştum işler birden bıçak gibi kesildi diyor.
  aynen öyle oldu kavunlar tarlada kaldı kepaze olduk buğdayda olmasa batmıştık

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  22 Kasım 2008
  Şehir
  Eskişehir-Bursa
  Yaş
  48
  Mesajlar
  726
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  the tayyibist korkunun ecele faydası yok, maçaları sıkın yola devam dedi.

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  08 Mayıs 2009
  Şehir
  Kütahya
  Yaş
  45
  Mesajlar
  3,295
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Alıntı mete26 link=topic=47027.msg449225#msg449225 date=1317385527 Nickli Üyeden Alıntı
  the tayyibist korkunun ecele faydası yok, maçaları sıkın yola devam dedi.
  teyet geçer kimseye dokunmaz.

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Merkez Bankası korkuttu: Fırtına geliyor
  Başçı: Kemerleri çıkarmayın, fırtına geliyor
  Bankası Başkanı Doç. Dr. Erdem Başçı, Türkiye ile gelişen ülkeler arasındaki ekonomik farkı uçağa benzeterek “Bazı gelişen ülkeler hala havada biz ise piste inmiş durumdayız. Fakat kemer ikaz ışıkları henüz sönmedi. Yumuşak iniş gerçekleşti diyebiliriz. Fırtına da arkadan geliyor” dedi.


  Merkez Bankası Başkanı Doç. Dr. Erdem Başçı, Edirne Ticaret Borsası tarafından düzenlenen ‘Para Politikaları’ isimli konferansa katılmak üzere eşi Sıkıda Başçı ile birlikte Edirne’ye geldi. Edirne Valisi Gökhan Sözer’i makamında ziyaret eden Başçı daha sonra konferansın yapılacağı Ticaret Borsası Konferans Salonu’na geçti. Burada Türkiye’deki para politikalarını ve ülkeler arası gelişmeleri de değerlendiren Başçı, yıl sonunda enflasyonun artmasını beklediğini belirterek ekonomik olarak fırtınanın yakında olduğunu ifade etti.

  2009’daki ekonomik krizi hatırlatan Başçı, “Dünyada, 2009 yılında çok derin bir kriz yaşandı. İstisnasız bütün ülkelerde büyüme yavaşladı. Gelişmiş ülkelerde büyüme eksi seviyelere düştü. Gelişmekte olan ülkelerde ciddi bir yavaşlama gözlendi. Bunun iş gücü ve emek piyasası üzerinde ciddi olumsuz yansımaları oldu. Artan işsizlik oranları farklı düzeyde kaldı, özellikle gelişmiş ülkelerde” diye konuştu.

  “PİSTE İNDİK AMA KEMELERİ ÇIKARMAYIN”

  Türkiye’deki ekonomik durumu ‘yumuşak iniş gerçekleşti’ olarak tanımlayan Merkez Bankası Başkanı Doç. Dr. Erdem Başçı, Türkiye ile gelişen ülkeler arasındaki ekonomik farkı uçağa benzeterek şunları söyledi: “Türkiye’de yumuşak iniş gerekleşti. Yani uçağın tekerlekleri yere değdi. Şuanda pistte hareket etmeye devam ediyoruz yavaşlıyoruz. Fakat kemer ikaz ışıkları henüz sönmedi. Lütfen kemerlerinizi sökmeyiniz yerlerinizden kalkmayınız. Uçak henüz park etmedi ama işin zor kısmını geçtik ve yumuşak iniş gerçekleşti diyebiliriz. Fırtına da arkadan geliyor. Resmimiz şuanda böyle. Enflasyon hedefimiz bu yıl için yüzde 5.5 gelecek yıl için de yüzde 5. önümüzdeki 12 ay ve 24 ay için beklentilerimize baktığımızda yüzde 6 civarında beklentiler var. Enflasyon beklentilerini yüzde 5’e kadar çekmemiz halinde gelişmekte olan bize benzer ülkelerin altına düşeceğiz ortalamada. O zaman başarılı olduğumuzu ifade edebileceğiz. Şuanda o konuda biraz çalışmamız gerekiyor. Bu yıl enflasyon hedefi yüzde 5.5’in üzerinde kapatacağız yılı. Fakat gelecek yılki yüzde 5’lik hedefi tutturtma ihtimalimiz her geçen gün kuvvetleniyor. Gelişmelere bağlı olarak yeni bir küresel daralma söz konusun olursa belki altında kalma durumumuz bile ortaya çıkabilir. Ama erken konuşmayalım. Şimdilik biz yüzde 5 ile uyumu görüyoruz gelecek yılı”

  “ENFLASYON YIL SONU ARTACAK”

  Yaptıkları araştırmalara göre bu ay enflasyon rakamlarının piyasanın beklentileri ile paralel olacağını anlatan Başçı, yıl sonunda bir artış beklediklerini kaydetti ve şunları söyledi: “Kendi yaptığımız araştırmalara bakarak bu ay enflasyonun piyasa beklentileriyle uyumlu bir şekilde düşeceğini varsayıyoruz. Yakında açıklanacak biliyorsunuz bu. Fakat bu düşüşün baz etkisinden kaynaklı ve geçici bir düşüş olduğunu düşünüyoruz. Tekrar enflasyon yıl sonuna doğru hafif bir artış gösterecek ve hedefin üzerinde kapatacağız bu ay hedefe yaklaşsak bile” Konuşmasının ardından salondan gelen soruları yanıtlayan Merkez Bankası Başkanı Doç. Dr. Erdem Başçı’ya Edirne Valisi Gökhan Sözer tarafından Edirne’ye özgü mis sabunu, aynalı süpürge ve plaket verildi.


 7. #7

  Üyelik Tarihi
  22 Kasım 2008
  Şehir
  Eskişehir-Bursa
  Yaş
  48
  Mesajlar
  726
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  bende durumu şöyle izah edeyim. var ama yok. hadi somali de kuraklık var. anlıyorum.
  türkiye de var ama alamıyoruz. yiyemiyoruz. kalite avrupaya gidiyor. elek altı bize kalıyor.
  onuda alıp yiyemiyoruz. hangi avrupa ülkesinde etin kilosu 35 tl.. başınızı ağrıttım. kusura
  bakmayın. devlet yetkilileri lafontenden masallar anlatıyor. bizim pist çok kaygan.
  kemerleri hiç çıkarmadık ki....

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  süpersin arkdaş milimetrik doğru yazmışız tebrikler...

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  01 Haziran 2010
  Şehir
  Sivas
  Yaş
  36
  Mesajlar
  2,628
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  valla cözüm belli. mustafa alinin yasam stilini örnek alacaz. evde bol bol tavuk bulunduracaz, yazin bahcemize bol bol domates biber patlican ekip konserve yapacaz, kisin onlari ucuza ve daha saglikli olarak yiycez. ekmegi evde yapacaz. süt ürünleri sorunumuz olmadigi icin onlari daha cok yemeye özen gösterip hem ekonomimize katki sagliycaz hemde kalsiyum acigimizi kapatacaz. dagda bayirda receli tursusu olan bi sürü nimet var. kusburnu, cördük armut, ceviz, findik ne varsa toplayip istifliycez, lüx sayilan giderlerden uzak duracaz. yoksa bunlara kalsak topu atarizki hemde nasil......

 10. #10

  Üyelik Tarihi
  15 Eylül 2010
  Şehir
  Çorum
  Yaş
  30
  Mesajlar
  6,908
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Alıntı şarklılı18 link=topic=47027.msg449221#msg449221 date=1317383751 Nickli Üyeden Alıntı
  aynen öyle oldu kavunlar tarlada kaldı kepaze olduk buğdayda olmasa batmıştık
  olum ılgazda 1 liradan kavun alıyoz be

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  15 Eylül 2010
  Şehir
  Çorum
  Yaş
  30
  Mesajlar
  6,908
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Alıntı satocan58 link=topic=47027.msg449975#msg449975 date=1317586697 Nickli Üyeden Alıntı
  valla cözüm belli. mustafa alinin yasam stilini örnek alacaz. evde bol bol tavuk bulunduracaz, yazin bahcemize bol bol domates biber patlican ekip konserve yapacaz, kisin onlari ucuza ve daha saglikli olarak yiycez. ekmegi evde yapacaz. süt ürünleri sorunumuz olmadigi icin onlari daha cok yemeye özen gösterip hem ekonomimize katki sagliycaz hemde kalsiyum acigimizi kapatacaz. dagda bayirda receli tursusu olan bi sürü nimet var. kusburnu, cördük armut, ceviz, findik ne varsa toplayip istifliycez, lüx sayilan giderlerden uzak duracaz. yoksa bunlara kalsak topu atarizki hemde nasil......
  vallaha abi o nesil annelerimizin nesli hanımlar analarımız gibi olsa şimdi Amerikaya kredi verirdik bu bollukta

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  03 Ağustos 2008
  Şehir
  Konya
  Yaş
  35
  Mesajlar
  3,040
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Alıntı mustafagursacli link=topic=47027.msg450004#msg450004 date=1317589245 Nickli Üyeden Alıntı
  olum ılgazda 1 liradan kavun alıyoz be
  1 liraya kavunmu olur be gardaşım valla tarlarada dolu yemeye adam lazım şimdi

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  03 Ağustos 2008
  Şehir
  Konya
  Yaş
  35
  Mesajlar
  3,040
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Alıntı satocan58 link=topic=47027.msg449975#msg449975 date=1317586697 Nickli Üyeden Alıntı
  valla cözüm belli. mustafa alinin yasam stilini örnek alacaz. evde bol bol tavuk bulunduracaz, yazin bahcemize bol bol domates biber patlican ekip konserve yapacaz, kisin onlari ucuza ve daha saglikli olarak yiycez. ekmegi evde yapacaz. süt ürünleri sorunumuz olmadigi icin onlari daha cok yemeye özen gösterip hem ekonomimize katki sagliycaz hemde kalsiyum acigimizi kapatacaz. dagda bayirda receli tursusu olan bi sürü nimet var. kusburnu, cördük armut, ceviz, findik ne varsa toplayip istifliycez, lüx sayilan giderlerden uzak duracaz. yoksa bunlara kalsak topu atarizki hemde nasil......
  satılmış dayı gdo su degişmemiş tavuk veya dometes bibier sebze tohumu varmıki onlarda organik degil hepsi F1 evde ekmek bende yapıyor un uda kendi bugdayımdam ögütüyorum sulama gübreleme mikro besin elemetlerini vermesem ne özü oluyor nede lezzeti çünkü eski bugdaylar yok hepsi gdo lu yani suya gübreye yüksek tepki verecek şekilde genleriyle oynamışlar şimdi evde yaptıgım ekmek poğaca ekmegi gibi tandır ekmegi yiyorum eski bugdaylardan cok verimli hemde lezzetli süt demişin şimdi slaj zamanı gdo mısır ları yiyim sütünü iciyoruz bunlar hep zincirlemedir hayvan ne yerse onun şifasını veya zehirini verir

 14. #14

  Üyelik Tarihi
  07 Ocak 2011
  Şehir
  Tekirdağ
  Yaş
  51
  Mesajlar
  3,472
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Son zamanlarda sıklıkla dünya ekonomilerinden bahsediliyor ya, bu konuyla ilgili olarak aklıma bir kızıldereli atasözü geldi. ' Beyaz adamlar birgün paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacaktır'... Acaba söylenen o gün yaklaşıyormu???

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  15 Eylül 2010
  Şehir
  Çorum
  Yaş
  30
  Mesajlar
  6,908
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Alıntı dolcevita link=topic=47027.msg450008#msg450008 date=1317589396 Nickli Üyeden Alıntı
  1 liraya kavunmu olur be gardaşım valla tarlarada dolu yemeye adam lazım şimdi
  abi yemek sıkıntı değilde 50 yerde mola veririz Çoruma gelene kadar

 16. #16

  Üyelik Tarihi
  23 Kasım 2010
  Şehir
  adana çukurova
  Yaş
  35
  Mesajlar
  2,742
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Alıntı mustafagursacli link=topic=47027.msg450006#msg450006 date=1317589319 Nickli Üyeden Alıntı
  vallaha abi o nesil annelerimizin nesli hanımlar analarımız gibi olsa şimdi Amerikaya kredi verirdik bu bollukta
  aman mustafam yenge duymasın krediyi boş ver evede gidemezsin

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  15 Eylül 2010
  Şehir
  Çorum
  Yaş
  30
  Mesajlar
  6,908
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Alıntı gezegen link=topic=47027.msg450027#msg450027 date=1317591179 Nickli Üyeden Alıntı
  aman mustafam yenge duymasın krediyi boş ver evede gidemezsin

 18. #18

  Üyelik Tarihi
  23 Kasım 2010
  Şehir
  adana çukurova
  Yaş
  35
  Mesajlar
  2,742
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Alıntı mustafagursacli link=topic=47027.msg450028#msg450028 date=1317591353 Nickli Üyeden Alıntı
  19 ekimde başlıyomuş ben 19unda fuarda olacam kısmetse geliyomusun sen onu söyle

 19. #19

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  avrupa şuan canlı bomba olmuş nerede ptlayacagı belli degil......

 20. #20

  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2009
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  39
  Mesajlar
  6,623
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: The Economist uyardı: Korkun  Devletler Euro ' ya geçtiler.para basamıyorlar.Biz onlara söyledik kapıları açın Genç Türkler gelsin çalışıp sigorta ödesinler.Emekli maaşlarını finanse edin dedik.dinlemediler.Hep iyi yaşayıp tatile gidiyorlar.Lüks arabalara binip ucuz perolle hayatlarını yaşıyorlar.Bizim gibi yüksek askeri harcamaları yok.

Sayfa 1/2 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Meteoroloji uyardı
  Konu Sahibi Hermiyas Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 2
  Son Mesaj : 17.Ağustos.2013, 22:11
 2. TZOB çiftçiyi uyardı...
  Konu Sahibi Hermiyas Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 26.Mart.2013, 19:00
 3. EPDK uyardı
  Konu Sahibi qarizmatiqa Forum Muhabbet - Geyik
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 27.Ekim.2011, 08:32
 4. Tarım Kredi Çiftçileri Uyardı
  Konu Sahibi Ağır Abi Forum Tarım ve Hayvancılık Haberleri
  Cevap: 1
  Son Mesaj : 20.Mart.2009, 17:07
 5. korkun benden dalllar :)
  Konu Sahibi Ağır Abi Forum Fotoğraflar (Alıntılar)
  Cevap: 10
  Son Mesaj : 14.Mart.2009, 22:59

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status