yardımm bahçe traktörü

slmm arkadaşlar aranıza yeni katildımm ilk traktörümü alıcamm inşallah ama fazla bütçem yok 5-7bin tl arası bahçe traktörü arıyorumm başak 17 uygun geldi bana ama 3lü pulluk çekermi tekmi çift çekermii yedek parça sıkıntısı varmıı lütfenn yardıma ihtiyacım var yada sizlerin önerebileceği başka modelll acılll lütfenn yardımm

Ynt: yardımm bahçe traktörü

sana bir hikaye anlatayım başakla ilgili ama modelini hatırlamıyorum ...bizim köyde ali bey de vardı başak ,komşusu anlatmıştı; birgün bahçeye çıkmış bakmış ali bey bağını sürüyor traktör olduğu yerde patinaj yapmaya başlamış ileri geri filan yapmış yok gene aynı yere gelince patinaja başlıyormuş sonra inmiş traktörden bakmış bir ot ,eliyle asılmış otu koparmış sonra devam etmiş sürmeye... sonra bir gün birisi gelmiş demiş sende başak traktör varmış satacaksan ben alacağım. alibey: arkadaş ben başıma belayı aldım sen alma vazgeç demiş ,adam yok demiş benim 2 dönüm yerim var bana lazım ben alacağım demiş. Ali bey de sen bilirsin ama bana sonra birsey söyleme demiş, parasını vermiş adam götürmüş.Birkaç ay sonra Çal pazarında ali beyle karşılaşmışlar, adam :arkadaş sen peygambermiş sin bilemedik ya sana inanmadım yandım demiş

arkadaşım ben eski bir başak 17 kullanıcısıyım.6 ay önce sattım traktörü.traktör yaklaşık 12-13 yıldır bizdeydi 2.el almıştık yedek parça bana hiç lazım olmadı sadece 1 sefer tarlada aks kesti yeni aks ın gelmesi 4 gün sürmedi.3 lü pullukla 7 dönüm bahçe 4 dönüm üzüm bagı ve yine 7 dönüm tarlada bana cok cok yetiyordu.yani kendi işimizi fazlasıyla yapıyordu.sen öyle hikayeye falan fazla inanma bilgisayarda videoları vardı silmediysem eklerim bakabilirsin
teknik detaylara gelirsek tek çeker 4 ileri 1 geri vites pulluk kaldırma hidrolik ilaçlama yapmak için kuyruk mili mevcut başkada bişey yok zaten.

ama sana bi tavsiyem var sakın başak 17 diye başak 12 yi almaya kalkışma başak 12 de tüm sistem kayış üzerine kurulu.gücü kayıştan alıyor.

Bi keresinde çiftlikte bi Başak broşürü gördüm dedeme dedim başak mı alıcaz diye tövbe billah almam dedi en fazla işi olduğu zaman tarlada sürek yapıyomuş(o zamanlar tek traktörmüş)tarlanın ortasında motor yere inmiş ;D zuha-*-s

yorumlarınız için teşekür ederim arkadaşlar birde başak 2017 var one dir anlamadımm sanki başak 17 ile aynı motor varmış gibi duruyorr pancar olanımı yoksa lombardini motorlu su sizceedaha kullanışlıı sessizz yorumlarınıza ihtiyacım varr şimdidenn hepinize teşekürlerrr aşağıdaki link çok dikkatimi çektii ve başağınn videolarını izledimmm 3 lü pulluk çekiyor ama yüzeysel gibi geldii http://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&cd=3&ved=0CCUQtwIwAg&url=http%3A%2F%2Fwww.izlesene.com%2Fvideo%2Fbasak17-kubota-4x4-cekismesi%2F2964089&ei=mUuHTsCiNsmp8QPvwahf&usg=AFQjCNF0wHP4B--Ka-on48LOolAQWTu9ww

vectra link=topic=47041.msg449540#msg449540 date=1317489476' Alıntı:
yorumlarınız için teşekür ederim arkadaşlar birde başak 2017 var one dir anlamadımm sanki başak 17 ile aynı motor varmış gibi duruyorr pancar olanımı yoksa lombardini motorlu su sizceedaha kullanışlıı sessizz yorumlarınıza ihtiyacım varr şimdidenn hepinize teşekürlerrr
Valla bizde çok aradık dayım için, kendisi emlakcı 2 dekar hoby bahçesi var, kabinli 240 s ile bi kaç kez sürdüm, haliyle zor oldu.. Çıktık Adapazarı, Bilecik v.s. aradık bulamadık temiz Başak 17. 12 bine bahçe tipi 240 lar pahalı geldi, 10-11 bin arası 135 MF leri pahalı buldu, gitti 16 bine Kubota 1610 aldı.:D 1500 e Alplere 3 lü pulluk ve kazayağı yaptırdık, 3 lüyü çekememiş, şu an birini söktü, buna 400 Tl ye sürgü yani tapan yaptırdık falan derken bu sene bahçeyide ot götürmüş..:) İyi düşün derim 135 den gerisi yalan, hatta hikaye..

başak 17 pancar olanımı lombardini motorlusumudaha verimlii birdee başak 2017 var onedirrr arkadaşlar

valla başagın bahçe traktörünü bilmemde ben 2073 den çok memnun kaldım.milletin saglam degil filan dedigine bakma.hararetine dikat ettikten sonra önünde gidecek motor yok.

bende bağ bahçe işi yapıyorum işini görmez başak ama bu konuyu bi 10 gün önce açsaydın bizim köyden biri 88 model bi şteyr sattı 8043 yani 43 beygir muhteşem bi motordu galeri hemde 10 liraya tuttu çokta temizdi traktör ama sen o paralara bi 2000 lik veya 3000lik ford al bence yedek parça konusunda hiç bi zaman sıkıntı yaşamazsın ve çok ucuz yedek parçaları aynı zamanda çokta kuvvetli...