Erkunt 80.3E ile 80.3S arasındaki fark

Erkunt 80.3E ile 80.3S arasındaki fark

selam
sorum şu:Erkunt 80.3e ile 80.3s arasında 4500 tl fiyat farkı var.şanzuman dışında hiçbir fark göremiyorum hatta E serisi modeli site broşüründe hidrolik kaldırma kapasitesi 200 kg daha fazla gösteriyor ucuz olmasına rağmen.Ha birde şu abartılan gürültülü çalışan zf şanzuman var E serisinde carraro tık ses yok şıkır şıkır çalışıyor.sormak istediğim bir bilen varsa;bu 4500 tl ne için???? duva*-*0 sop-*-sa

Ynt: Erkunt 80.3E ile 80.3S arasındaki fark

zf şanzuman pahalı bi şanzuman oldugu için ve erkuntun lux serisine bakmışsındır yani kompresor ek piston gibi olan modeline e serisi ekonomi serisi oldugu için oyle kompresor ek piston gibi şeyler koymuyolar bazı özellikleri s serisine gore az bende fark ettim yeni s lerin kaldırma kapasitesi düşük bende 2010 erkun var onların kaldırma kapasitesi 2900 yeniler daha az kaldırıyo nedense :S ben e serisini tavsiye ederim alacaksan hafif şanzuman oldugu için ramork ta yumusak toprakta pullukta yakıtta daha iyi zf ye gore ve levyeli :) zf şanzumanın ileri geri vitesi çok saçma oyle motora o vites yakışmamış yani :)

Bende 80.3S var yeni 2011 modelden.Alırken 3450 kg kaldırma kapasitesi,16+8 vites diye aldık.tam bir fiyask oldu.biz aldıktan sonra Erkunt broşürdeki kaldırma kapasitesini 3450 yi 2400 olarak değiştirdi.Ne olduda bu traktörün kaldırma kapasitesi düştü?16+8 vites olsun diye E modelinden 4.500 tl fazla verdik ama oda vıy vıy ses yapıyo yolda, çok kafama takılıyor doğrusu neyse oldu artık. kız-*sw

salkom link=topic=47051.msg449622#msg449622 date=1317543717' Alıntı:
Bende 80.3S var yeni 2011 modelden.Alırken 3450 kg kaldırma kapasitesi,16+8 vites diye aldık.tam bir fiyask oldu.biz aldıktan sonra Erkunt broşürdeki kaldırma kapasitesini 3450 yi 2400 olarak değiştirdi.Ne olduda bu traktörün kaldırma kapasitesi düştü?16+8 vites olsun diye E modelinden 4.500 tl fazla verdik ama oda vıy vıy ses yapıyo yolda, çok kafama takılıyor doğrusu neyse oldu artık. kız-*sw
erkunt lux serisinin 80 liklerinin kaldırma kapasitesi 3200 kg dır . siz ek pistonsuz modelini falanmı aldınız lux olmayan? ve erkuntun e serisinde şanzuman sesi gelmez zf serisinde şanzumana yük binince ses gelir. oda o şanzumana ozgun bi sestir zararı yoktur.

E serisi 33 km hız yapıyor vites sayısı az makinada fln yeterli gelmiyor
Zfde daha fazla vites bi vites daha attıgında motor 40 km yapıyor ve makinada fln bol vites daha iyi olur
zfde durupda değiştirmen gerekiyor vitesi
S serisi daha kalplı büyük olyurodu snaırım ve S serilerde lüx model war ek kaldıması fln kompresrü fln

s benim bildigim dar olanlar.gelelim zf nin özelliklerine.ne kadar gürültülü çalışsada saglam büyük ve kulanışlı bi şanzuman.her şeyden önce alman patentli ve 16+8 vites.bide levye olsa şu şanzumanda.tadından yenmez.