Anguslar kamyondan yola düştü!

Tekirdağ ' da seyir halindeki kamyonun kasasının kapağının açılmasıyla yola düşen 21 angus, trafikte büyük tehlike yarattı. Yoldaki anguslardan birine çarpan kamyonetteki 2 kişi yaralandı. Kamyonette sıkışan 2 kişiyi ekipler kurtarırken, angusların düştüğünü fark etmeyen kamyon sürücüsü ise 35 kilometre sonra polis tarafından durduruldu.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Uruguay ' dan Tekirdağ ' daki Akport Limanı ' na gemiyle getirilen anguslar, buradan kamyonlarla çiftliklere sevk edilmeye başlandı. Sabaha karşı saat 05.00 sıralarında ise Şenol Yaşar 59 DC 473 plakalı kamyonuna 21 angusu kamyonuna yükledi ve Çorlu ' ya bağlı Şahbaz Beldesi ' ne doğru yola çıktı. Ancak seyir halindeki kamyonun arka kapağı açılınca içindeki 21 angus açılan kapıdan yola düştü. Sürücü Şenol Yaşar ise angusların düştüğünü fark etmedi.

Düşen anguslardan birine ise Tekirdağ yönüne giden 30 yaşındaki Erol Engin yönetimindeki 59 ET 705 plakalı kamyonet çarptı. Kazada Erol Engin ile yanındaki arkadaşı 37 yaşındaki Mesut Özbilen kamyonetin içinde sıkıştı. Çevredekilerin haber vermesiyle gelen itfaiye, polis ve sağlık ekipleri, sıkışan 2 yaralıyı kurtardıktan sonra ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi ' ne kaldırdı. Kazaya neden olan angus ise telef oldu.

ANGUSLARIN DÜŞTÜĞÜNÜ FARK ETMEDİ

Trafikte tehlike yaratan angusları polis ekipleri kontrol altına almaya çalışırken, angusların düştüğünden habersiz olan kamyon sürücüsü Şenol Yaşar, 35 kilometre sonra polis tarafnıdan durduru. Angusların düştüğünü öğrenen Yaşar, kaza yerine geldi ve bulduğu 18 angusunu topladı. 2 angus ise bulunamadı.

Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumunu iyi olduğu öğrenilirken, kamyonun sürücüsü Yaşar ifadesi alınmak üzere jandarmaya götürüldü. Soruşturma sürüyor.

Ynt: Anguslar kamyondan yola düştü!

bu anguslar çok sakat hayvanlar. normal hayvan gibi değil boşta bıraktıgında ip baglamak istediginde insana hucum ediyo bizim burda avusturalyadan getirttiler adamın besanesinin bütün demirlerini kırdılar adama illallah ettirdiler :)

Arkadaslar bizim burada da komsu köyde birisi aldi 20 tane Angus düve 16 tanesi kamyonun kapagini acar acmaz kacmis .Bizim köydeki daga kactilar ne yaptiysak yakalayamadik sanki yabani domuz gibi kaciyorlardi
daha sonra 4 tanesini tüfekle vurduk 1 tanesini kurtlar yedi digerlei de 6 aydir hala dagda yabani yasiyorlar kimse yakalayamiyor.

selamlar değerli arkadaşlar.elimde suni tohumlamayla doğmuş angus melezleri var.ben bununla yetinmedim gittim 7 angus inek aldım .getirdik saldık hayvanların arasına .senmisin salan 1 hafta koştuk orman içlerinde peşinde sonunda alıştılar ama bizdede mecal kalmadı.çok yoz hayvanlar

geçenlerde de bir tanesi yolda giderken kamyondan atlamış arkadan gelen şahin arabaının önüne .şahinin önü kalmamış nerdeyse .bu anguslar çok ters bi hayvan galiba.

vale link=topic=47079.msg512824#msg512824 date=1326671044' Alıntı:
geçenlerde de bir tanesi yolda giderken kamyondan atlamış arkadan gelen şahin arabaının önüne .şahinin önü kalmamış nerdeyse .bu anguslar çok ters bi hayvan galiba.

Bizim uzaktan akraba olan bi adam geçen yıl aldı abi, epey bi paraya 300 tane angus. Biz de onların köyüne gitmişken görelim hayvanları dedik ve inanır mısın resmen yabani hayvan sürüsüyle karşılaşmış gibi oldum. Hayatımda gördüğüm en vahşi sığırlardı. Sonra baş edemediler 100 ' er 100 ' er 3 sürüye bölüp öyle otlattılar yaylada.

Anguslar kamyondan yola dustu

Desene bunlari alinca bi at da almak gerekir peslerinden gitmek icin yakalamak icin toroo neyse konumuza dunelim. Interneten arastirdigima gure guzel bi irk yanliz baglamaya gelmezmis mera hayvaniymis ilk adlari cikinca profesurler bakanlar bilmem angus irki cok iyi gelisirmis kolay et alirmis hani nerde burda besleyen oldu hayvanlar tifil kaliyolar bide diyodular ki angus eti yagsizmis oda yalan cikti ben hayatimda angus gibi yaglanan bi irk gormedim en iyisi gene bizim simental holstyn montafon sahwroller arpayi verdin mi etleri tas gibi olur ( canim kavurma cekti yaw ) muhtar ne diyodu en iyi yol bildiginiz yoldur diye bencede en dogrusu bu angusmus adinda meymenet yok kendisinde mi olucak.

Bendede var birtane angus melezi çok arsız hayvan 2 ayı geçti doğum yapalı birtürlü sağdırmıyor illallah ettik

Ağır Abi link=topic=47079.msg513077#msg513077 date=1326720364' Alıntı:
Varsa ehlileştirelim alyy:D yeni iki tane daha yetiştiriyorum her gün 5 dk volta atıyoruz üzreinde :D :D
Muhtarım işin sırrını anlatta bilelim derin hocamız var sordum 'hocam bu hayvanlara davranışlarımız nasıl olacak diye' kesinlikle sabredecen diyor kötek vurursan mahşerde tepene biner diyor :) :)