Bu buğdayları eken var mı? Aglika, milena, enola

Arkadaşlar ben buğdaylardan 2 ton almayı düşünüyorum. Büyük bir ihtimalle aldık. Belki yarım almaya gideceğiz. Bu buğdayları kendisi eken veya çevresinde eken var mı? Varsa ne kadar verim aldınız, aldılar?

Ynt: Bu buğdayları eken var mı? Aglika, milena, enola

GÜRKAN link=topic=47103.msg617362#msg617362 date=1343476098' Alıntı:
enola buğdayda bu sene başakta 80-85 dane gördük. başak boyu neredeyse bir karışa yakın, harika verimi var 700 ortalama yaptı. kuru tarımda.
bende ektim enolayı ama ne hikmetse 300 kiloyu geçmedi..kuru tarımda ama taban yüz baya bi gübre atmama ramen pek hoşuma gitmedi.sapta cıkmıyo dencek kadar az..sizinki süper verim vermiş maşallah.bölge olarak neresi sizin ekim yaptıgınız yer.

Ynt: Bu buğdayları eken var mı? Aglika, milena, enola

tümosan 8095 link=topic=47103.msg617455#msg617455 date=1343508467' Alıntı:
bende ektim enolayı ama ne hikmetse 300 kiloyu geçmedi..kuru tarımda ama taban yüz baya bi gübre atmama ramen pek hoşuma gitmedi.sapta cıkmıyo dencek kadar az..sizinki süper verim vermiş maşallah.bölge olarak neresi sizin ekim yaptıgınız yer.

kırklareli. değerleri çok iyi değil ama verimden kat kat telafi etti. ayrıca sapı da dekara 10-12 balya yaptı.
bu bugdaylar bulgaristan menşeeli. o yüzden trakya bölgesinde daha randımanlı olabilir.