CLAAS ARES 557 ATX VE ÖZDÖKEN DİSK TILLER KANOLA YERİ HAZIRLAMADA 2011...!!!

CLAAS ARES 557 ATX VE ÖZDÖKEN 3 METRE DİSK TILLER(Potinger) KANOLA YERİ HAZIRLAMADA 2011..!!!

04/10/2010

Arkadaşlar bu fotoğraflarda ve vidyoda bizim CLAAS Ares 557 Atx ve Özdöken 3 metrelik disk tillerımız ile buğday tarlasını kanola ekimi için hazırlıyorum. Harman fotoğraflarına ara verip bu taze fotoğrafları ve vidyoyu paylaşmak istedim. Biraz değişiklik olsun. Biraz az fotoğraf oldu. Tek başıma bu kadar poz çekebildim. Artık bir dahaki sefere telafi ederiz. 2 adette pulluk ile sürümden bonus fotoğrafta konuya ekledim...;)

alipasalierkan.................;)

Vidyo HD...!!!

CLAAS ARES 557 ATX IS DISCING WITH ÖZDÖKEN DISC TILLER 2011....!!!!

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX VE ÖZDÖKEN DİSK TILLER KANOLA YERİ HAZIRLAMADA 2011...!!!

Güzel paylasım.Claas tan menlmnun musnuz servis agi yakit vs nasil bi de fiyatlari nasil yüksek galiba biraz :S

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX VE ÖZDÖKEN DİSK TILLER KANOLA YERİ HAZIRLAMADA 2011...!!!

Kolay gelsin , özdöken ' den memnun musunuz ? Bizim burda bi abi bu yıl Bursa fuarından özdöken hububat mibzeri aldı araştırarak aldı yulaf ekip ekemeyeceği konusunda tereddütleri vardı irtem ' i falan arayıp sordu irtem bizim makina yulaf ekemez demiş .
Ama fuarda özdökenle konuştu adamlar % 100 garanti verdi eker diye denediler ve özdöken çok iyi bir şekilde ekti özdökenin diskarolarını falan inceledik fuarda gayet sağlam malzemeden üretildiği belliydi kaliteli olduğunu belli ediyordu ama bizim buralrda hiç yok ilk defa bir mibzer alındı işte o kadar ...

Güzel paylaşım ve video olmuş erkan abi :) Ama küçük bir detay benim de başıma çok geliyor Kodak ' ın objektif i çil çil olmuş :) Temizlemek gerek :D

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

demir45 link=topic=47146.msg450842#msg450842 date=1317822122' Alıntı:
Kolay Gelsin abi.Son iki resimde ön tekerler bir garip geldi abi bana. :)

Ne bakımdan garip geldi... :S

YCL_01 link=topic=47146.msg450849#msg450849 date=1317823438' Alıntı:
Güzel paylasım.Claas tan menlmnun musnuz servis agi yakit vs nasil bi de fiyatlari nasil yüksek galiba biraz :S

CLAAS ' tan memnunuz. Servisi ve parça bayisi bize 10 dakika uzaklıkta. 10 seneyi geçiktir CLAAS kullanıcısıyız. Gayet memnunuz. Yakıt bakımından da son derece memnunuz. Yeni serilerin fiyatları biraz yüksek. Ama kalite için biraz fazla parayı gözden çıkarmak gerekiyor...

hntr-mhmt link=topic=47146.msg450852#msg450852 date=1317824159' Alıntı:
Kolay gelsin , özdöken ' den memnun musunuz ? Bizim burda bi abi bu yıl Bursa fuarından özdöken hububat mibzeri aldı araştırarak aldı yulaf ekip ekemeyeceği konusunda tereddütleri vardı irtem ' i falan arayıp sordu irtem bizim makina yulaf ekemez demiş .
Ama fuarda özdökenle konuştu adamlar % 100 garanti verdi eker diye denediler ve özdöken çok iyi bir şekilde ekti özdökenin diskarolarını falan inceledik fuarda gayet sağlam malzemeden üretildiği belliydi kaliteli olduğunu belli ediyordu ama bizim buralrda hiç yok ilk defa bir mibzer alındı işte o kadar ...

Özdöken ' in mibzerinden bizim burada hiç yok. Biz İrtem ve Kurt mibzerler ile yulaf ekiyoruz. Yalnız sellektörden geçiyoruz. Son derece güzel ekim yapıyorlar. Çöplü yulaf için belki ekemez diye söylemiş olabilirler. Biz Özdöken ' in disk tillerından gayet memnunuz. Zaten diğer markalara göre ağır ve sağlam olduğundan dolayı tercih ettik. Çevremizde de birçok kullanıcısı var.

Ally TOKMAKCI link=topic=47146.msg450898#msg450898 date=1317832290' Alıntı:
Güzel paylaşım ve video olmuş erkan abi :) Ama küçük bir detay benim de başıma çok geliyor Kodak ' ın objektif i çil çil olmuş :) Temizlemek gerek :D

Çoktan beri kullanmıyordum. O yüzden biraz tozlanmış. Akşam güneşine karşı vidyo çekincede öyle oldu biraz...:d

demir45 link=topic=47146.msg450842#msg450842 date=1317822122' Alıntı:
Kolay Gelsin abi.Son iki resimde ön tekerler bir garip geldi abi bana. :)
O abinin fotoğrafla fazla oynamasından kaynaklanmış renk farkı yaratmış parlak çıksın diye...

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

korkmaz43 link=topic=47146.msg451103#msg451103 date=1317845535' Alıntı:
kolay gelsn aga böle büyük arzi bizde nerde ya sizinkiler baya büyük class da harika paylaşm için teşekkrler

Bizde de öyle çok büyük araziler yok. Ama idare ediyoruz...

kolay gelsin, eline sağlık on numara paylaşım olmuş, özdökenin ağır olduğu fotodan da belli oluyo arkası çökük duruyo motorun, tabi yer rampa değilse,

Yorum için teşekkürler....;)

mrram link=topic=47146.msg451198#msg451198 date=1317850028' Alıntı:
kolay gelsin, eline sağlık on numara paylaşım olmuş, özdökenin ağır olduğu fotodan da belli oluyo arkası çökük duruyo motorun, tabi yer rampa değilse,

1700 Kg civarı bir ağırlığı var. Öte beri traktörlerin önleri havaya kalkıyor zaten...:D

güzel paylaşım erkan abi disk tilleri aresin arkasında çok sık görür olduk bu tarlayada ikinciye çekiyorsun galiba birde arese kaç devir veriyorsun merak ettim bende gobrayı aşağı yukarı bu süratte çekiyorum 9.2-9.3 arası değişiyor

alipasalierkan link=topic=47146.msg450904#msg450904 date=1317832494' Alıntı:
Ne bakımdan garip geldi... :S

Sağ teker sol tekerden küçük gibi gözüküyor,alçakta olmasından kaynaklanıyor sanırım.Tekerler aynı ama fotoğrafta farklıymış gibi gözüküyor.

güzel paylaşım erkan disk tillerler kaçlı sayamadım da :) bi de bizim burda bi abide var aynısından plastik takozları kayma yapıyo yay kombinasyonu tercih ediloyo buralarda...

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

_ÖzGüR_ link=topic=47146.msg451447#msg451447 date=1317929123' Alıntı:
güzel paylaşım erkan abi disk tilleri aresin arkasında çok sık görür olduk bu tarlayada ikinciye çekiyorsun galiba birde arese kaç devir veriyorsun merak ettim bende gobrayı aşağı yukarı bu süratte çekiyorum 9.2-9.3 arası değişiyor

Disk tiller şuan için en çok çalışan ekipmanımız. Yerleri ekime onunla hazırlıyoruz. Kanola yerlerine 2 defa disk tiller çektik. Bugünde önden tırmık, sonra ekim, sonrasında da merdane ile ekimi gerçekleştirdik. Tohum yatağı hazırlamak için çok güzel bir alet. Ares ' e 1650-1750 devir arası veriyorum. Zaten ekonomik çalışması gereken devir aralığı ona denk geliyor. Normalde C3 ve C4 vitesleri ile çalışıyorum. 10-12 Km/h aralığında hız elde ediyorum. Çok güzel düz bir tarla olursa C5 ile 14-15 Km/h ' ye kadar çıktığımda oluyor. Bu vidyoyu çekerken kamera sallanmasın diye biraz yavaş kullanıyorum. Öbür türlü kamerayla uğraşırken çiziyi kaçırıyorum....:D

demir45 link=topic=47146.msg451488#msg451488 date=1317934721' Alıntı:
Sağ teker sol tekerden küçük gibi gözüküyor,alçakta olmasından kaynaklanıyor sanırım.Tekerler aynı ama fotoğrafta farklıymış gibi gözüküyor.

Pulluk çizisinde olduğundan öyle gözüküyor...

ynkgl link=topic=47146.msg451684#msg451684 date=1318003543' Alıntı:
güzel paylaşım erkan disk tillerler kaçlı sayamadım da :) bi de bizim burda bi abide var aynısından plastik takozları kayma yapıyo yay kombinasyonu tercih ediloyo buralarda...

Disk tiller 24 ' lü Ares ' e biraz ufak geliyor. Ama desteklemeye başvurunca problem çıkarsa diye 3 metrelik aldık. Ben hep 28 ' li istedim. Ama buda işimizi görüyor. Bizim civarda hep bu tarz disk tillerlar kullanılıyor. Yaylılardan daha alan olmadı. Lastik takozlulardan da kullananlardan pek problem duymadım...

erkan bu ekipman kuyruk mili ile mi çalışıyor. bizim oralarda hiç kullanılmaz, resimlerden de pek anlayamadım.

mrram link=topic=47146.msg451959#msg451959 date=1318027542' Alıntı:
erkan bu ekipman kuyruk mili ile mi çalışıyor. bizim oralarda hiç kullanılmaz, resimlerden de pek anlayamadım.

Kuyruk mili ile çalışmıyor. Bildiğimiz goble, diskaro, ızgara denilen aletlerin yeni tarzı diyebiliriz. Tüm diskler bağımısız çalışıyor...