özdöken 20 li goble - başak 2073sh

Ynt: özdöken 20 li goble - başak 2073sh

ortaam link=topic=47154.msg451058#msg451058 date=1317841239' Alıntı:
Daha izleyemedik birazdan izlicez inşallah...Bizim 65 46 yada alalım dioruz nasıl olur bilmiyorum artık..

65-46 ya goble değil de diskaro almanı tavsiye ederim.
açıkçası başak 20 li goblenin tam olarak hakkını veriyo desem yalan olur, ha iş oluyo mu oluyo ama daha süratli yapıldığında daha güzel olur bu iş.
goble 4x4 traktörün hakkı . biz bi kaç sene sonra traktörü değiştirmeyi düşündüğümüz için goble aldık yoksa diskaro alcaktık.

senol_84 link=topic=47154.msg451062#msg451062 date=1317841428' Alıntı:
65-46 ya goble değil de diskaro almanı tavsiye ederim.
açıkçası başak 20 li goblenin tam olarak hakkını veriyo desem yalan olur, ha iş oluyo mu oluyo ama daha süratli yapıldığında daha güzel olur bu iş.
goble 4x4 traktörün hakkı . biz bi kaç sene sonra traktörü değiştirmeyi düşündüğümüz için goble aldık yoksa diskaro alcaktık.
Evet bu aletlerde nekadar hızlı okadar iyi iş yapılır.Yeni sürülmüş ham yerde epey zorlar bizi diskaro goble farkı nedir tam acıklayabilirmisiniz?

ortam hiç bi fark yok gibi dicem ama var müthiş fiyat farkı var yarı yarıya diskaro ucuz ayrıca 2073 başak 9 lü çekmedi gobleyi adım attıramadı adım .ortak 9 lü goble almıştık bikomşumla adam dediki bu ufak bizim başağa bu sene idare edelimde seneye değiştiririz dedi ana bi girdik tarlaya kaldır doğru sahibine geri verdik 2. el almıştık diskaroya ağırlık attımı oluyo gobil. 12 li diskaroyu rahat çeker başak 9 lü dar ağır meret gömüldü tarlada o yüzden hem ucuz hem sağlam özel yaptırıyoruz bafra bölgesinde 13 lü sü 5000 tl civarı bıçak araları geniş sağlam normal ızgara tipi v olması lazım normal 15-16 diskaroya bedel çamur oluyor ekin ekme zamanı burda ot dolmasın çamur sıvamasın diye araları açık oluyor

EFE YUSUF link=topic=47154.msg451074#msg451074 date=1317843680' Alıntı:
ortam hiç bi fark yok gibi dicem ama var müthiş fiyat farkı var yarı yarıya diskaro ucuz ayrıca 2073 başak 9 lü çekmedi gobleyi adım attıramadı adım .ortak 9 lü goble almıştık bikomşumla adam dediki bu ufak bizim başağa bu sene idare edelimde seneye değiştiririz dedi ana bi girdik tarlaya kaldır doğru sahibine geri verdik 2. el almıştık diskaroya ağırlık attımı oluyo gobil. 12 li diskaroyu rahat çeker başak 9 lü dar ağır meret gömüldü tarlada o yüzden hem ucuz hem sağlam özel yaptırıyoruz bafra bölgesinde 13 lü sü 5000 tl civarı bıçak araları geniş sağlam normal ızgara tipi v olması lazım normal 15-16 diskaroya bedel çamur oluyor ekin ekme zamanı burda ot dolmasın çamur sıvamasın diye araları açık oluyor
Bizde okadar çamur olmazda tarlayı yeni sürünce üzerinde nasıl gider onu bilmem biyeri çıkar artık...

ortaam link=topic=47154.msg451067#msg451067 date=1317842739' Alıntı:
Evet bu aletlerde nekadar hızlı okadar iyi iş yapılır.Yeni sürülmüş ham yerde epey zorlar bizi diskaro goble farkı nedir tam acıklayabilirmisiniz?

goble ile diskaro arasındaki fark ;

walla kaba ve tavlı toprakta diskaro daha güzel çalışıyo ama sert ve alakuru toprakta goble ağır olduğu için daha iyi sonuç veriyo. ama gobleye çift çeker şart

güzel paylaşım topram başak yırtıyo kendini :D şaka bi yana tek çeker motora gable olmuyor çaprazı biraz daha versen yerinden kıpırdayamaz :D ben tla ile tam çapraz denedim bi keresinde yengeç gibi gidiyor yan yan :D başak ne yapsın...

bence ızgara daha verımlı ve uzun ömurlu olur bu gble nın dönüşlrde rulmanları cabuk eskır dagılır sıkışır dönuşler cok yuk bıner asılarak cekıldıgı ıçınde motor tam tutunamıyor ızgarada arka tekerlere bellı bı agırlık bınıyor agır işlerde motorunun ön tüm agırlıklarını tak sankı zorlyınca önu kalkcak gıbı cekişe cok fayda eder

Goble motoru acayip zorluyor,bence alacak olanlar motorun hakkından bir küçüğünü alsınlar.Hirkte falan çekmek isteyenler hiç düşünmesin bence,gereksiz yere çok zor iş yaparlar mazot da çok gider.Dızgara daha uygun hirkler için,ama çekirdek yeri falan oldu mu goble de canavar gibi yapıyor...

_ÖzGüR_ link=topic=47154.msg451107#msg451107 date=1317845686' Alıntı:
güzel paylaşım topram başak yırtıyo kendini :D şaka bi yana tek çeker motora gable olmuyor çaprazı biraz daha versen yerinden kıpırdayamaz :D ben tla ile tam çapraz denedim bi keresinde yengeç gibi gidiyor yan yan :D başak ne yapsın...

özgür walla çok zorluyo . başak resmen ağladı :D . iş oluyor ama zor yani tek çeker traktörle. neyse ki bayır tarla yok ve saplar ciguliyle kıyılmıştı. yoksa hiç yürümez.

yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

netice de bir makine alınıca zaman gerçekten biraz traktörün gücüne göre biraz daha ufağı alınmalı. böyle zoru zoruna iş iyi olmuyor,
başak bi günde çatlıycaktı nerdeyse :D