65 veya 75 beygir gücünde traktör almayı düşünüyorum ne almalıyım.

Arkadaşlar forumun yeni üyesiyim. Son derece zengin bilgi paylaşımı olan foruma katkısı olan tüm kardeşlerimize teşekkürler.
Benim Balıkesir de 30 dönüm kadar parçalı çoğu sulanabilir tarlam var ama çiftçilik yapmıyorum. Koyun beslemek istiyorum. Bu yüzden bu tarlalara mısır, yonca, fiğ, korunga, buğday, arpa gibi yem bitkileri ekmek istiyorum.
Fuarda gördüğüm ekipmanları çalıştırabilmek için en azından 65-70 beygir gücünde bir traktör almak gerektiğini anlıyorum.

Ancak piyasada o kadar çok seçenek var ki birini seçmek bir acemi için çok zor. Seçim konusunda en çok nelere dikkat etmem gerektiği konusunda tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim.
Katkı veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Ürünlerinizin bereketini görün.

Ynt: 65 veya 75 beygir gücünde traktör almayı düşünüyorum ne almalıyım.

new holland td65d, td65s, td75s,john deere 5075e alabilirsin. bunların motorları turbo intercooler ve de yakıtları çok düşük.

Senin traktörle yapacağın işleri falan tam olarak söylersen ve de sıfır mı 2. el mi almayı düşünüyorsun onları da söylersen daha net cevaplar alırsın.

hayvancılık girişiminde bulunmanız güzel ama öncelikli olarak şunu sormak istiyorum, daha önce hiç koyun beslediniz mi, koyun inek bakmak gibi değildir daha çok itina ister, buna karar verdikten sonra traktör vs almalısınız, alacağınız traktörün fiyat aralığı modeli belli mi ona daha doğru öneriler verebiliriz, ben 640 kullanıyorum, bir çok işin üstesinden geliyor, modelli traktör kullanmadığım için sadece böyle bir önerim oldu. ama daha modelli traktör kullanan arkadaşlar var onlar daha iyi yardımcı olur.

abi 30 dönüm tarlayı at arabasıylada sürersin bizim siteye bakarsan fendt nh yada jd alırsı bitomar para değmez bence senin için en uygun tek çeker 55-56 fiat 8050 yada 8073 stery (ki ben tavsiye etmiyorum ama yakıt işi) değeri ölmeyen kulanışlı traktör diğerleride var ama senin işine gelmez satarken zarar etmessin bunlardan

Bende 55 56 var ve çok ta memnunum 35 dönüm yer işliyoruz yetiyor şimdilik bize.Ama değeri pek düşmeyen bir traktör bunu da göz önünde bulundur senin memleketinde genel olarak en çok hangi traktörler kullanılıyor bunları da araştır eğer ileride değiştirmek veya satmak istersen değer pek değer kaybetmeden satarsın.

hıdrolık fren olsun vıtes secenegı bol olsun arkada 4 cıkış olsun kaldırma kuvvetı hıdrolıgın en az2200 kg olsun vıteslerı tam sekromeç olsun yol hızı 40 km saat olsun en az hıdrolık dıreksıyon olsun cıft kuyruk devrı olsun turbo ınterkol olsun levye olsun kasa kaldırdıgın yag ayrı olsun şanzımana karışmasın motoru perkıns olsun şanzımanı valtra olsun 1400 de 285 tork olsun mısırı sılaj rahat yaparsın 12x12 olsun 68 bg olsun kılosu agır olmasın 2400 kg agırlıksız gövde yukseklıgı tum motorlardan üstün olsun olu olmaz yerde batmassın önler 7.50 arkalar 12.36 olsun her yere rahat gırer tay gıbı olsun kısrak gıbı olsun tarlada kişnesın işin özeti yeni hattat a65 12x 12 olsun *098*-

Bugün fuarda tümosan 4050 ye 28 000 4055 e 32 milyar dedi bayii ama fuara özel indirim de olacak daha net belli değil dedi sizce fiyatları nasıl tümosandan pek anlamıyorum da.?

senin fiatın gibi olmayacağı kesin idda etmiyorum yerli modelleri fiat gibi hırpalayın onun gibi sağlam değeri piyasası ölmeyen parçası bulunan 2. bi traktör yok şu anda 0 alanlarıda görüyoruz

EFE YUSUF link=topic=47157.msg451151#msg451151 date=1317848018' Alıntı:
senin fiatın gibi olmayacağı kesin idda etmiyorum yerli modelleri fiat gibi hırpalayın onun gibi sağlam değeri piyasası ölmeyen parçası bulunan 2. bi traktör yok şu anda 0 alanlarıda görüyoruz

Evet kardeş haklısın zaten 55 56 yı çok beğeniyorum ara işlerde falan da çok güzel yakıtı da güzel hızı da güzel çok pratik bir motor.

sana ön kepçeli bi kubota M7040 yakışır hidrolik shutle sayesinde baskı balata sorunun olmaz hayvancılık yapcaksan kepçe şart ve kepçeyi kullanırken debriyajın büyük rolü var normal balatalı traktörlerde çabuk aşınma yaptırıyor. servbiz parça sıkıntın pek olmaz işlerin ağır değil çünki.her iştede kullanabilirsin traktör seçerkende bol hidrolik çıkışlı en azından 4çıkışlı olması gerekir modern ekipmanları kullanabilmen açısından..kepçeyle işim yok diyorsan zaten 3-5 marka var piyasaya sahip olan hiçbiride sıkıntı yaratmaz bütçene göre seç derim..

kardeş yeni kuracağın işinde başarılar dilerim. 54c veya 55-56 al ikiside işini görür bizde 55-56 vardı 150 dönüm yer işliyorduk kepçe taktık biraz zorlandı ama yinede işimizi gördü kimi zaman 4 pulluk taktık bayıla bayıla halletti biraz arazi aldık arazi çoğalınca az gelmeye başladı92 model traktörü 22.000 tl ye sattık çok güzel ikinci eli var, yok biraz daha kullanışlı güçlü dersen td65 4x4 al arkana bile bakma her işi rahatlıkla görür.

erkunt nimet 70t - new holland 70 66 - new holland td75s - new holland tn 75- kubota m7040 - deutz agrolux 320 dt özellikle slaj makinası gibi makinalar kullanacaksan deutz ve- 70 66 yı tavsiyemdir. 4 piston oldugu için

cazgin0020 link=topic=47157.msg451235#msg451235 date=1317880509' Alıntı:
erkunt nimet 70t - new holland 70 66 - new holland td75s - new holland tn 75- kubota m7040 - deutz agrolux 320 dt özellikle slaj makinası gibi makinalar kullanacaksan deutz ve- 70 66 yı tavsiyemdir. 4 piston oldugu için
ok-*-s anlş-*s

arkadaş ben senin yerinde olsam 30 dönüm yer için makineye bu kadar para vermezdim...koyunculuk yapıcam diyorsun ortada koyun yokken aletten ekipmandan traktörden bahsediyorsun... slk-*-s sana tavsiyem ağılını yap içini koyunla doldur bi para kazanmaya başla ondan sonra traktör alet edavat işlerine gir.30 dönümü emanet motorla da halledebilirsin...sana tavsiyem bi kürek, bi el arabası ,iyisinden bir de tırpan al,cebine de bi biley taşı koy; ağılı çevirmene yeter.