Gübretaş Ekin Gübresi

Kullanan deneyen var mı arkadaşlar abiler,bizim burda bu sene niyeyse çok yayıldı,heralde millet birbirinden göre göre bir de dapdan ucuz olunca hücum etti bizim çevrede :)

Ynt: Gübretaş Ekin Gübresi

çağrı bizde ondan aldık talep yoğun olduğundan olsa gerek daha elimize geçmedi kooperatif boyna sallıyor bakalım hayırlısı :) 3-4 sene önce bi atmıştık mibzerin gözünde öğüneöğüne un gibi olup hertarafı tıkıyordu öldük osene tornavidayla karıştırakarıştıra ektik :D babamada busene tavsiye etmişler koppteki ziraatçılar babamda aynı şekildeyse almam demiş onlarda değişti demişler ne derece doğrudur gelince görcez.. :)

anayurtlu 3105d link=topic=47159.msg451207#msg451207 date=1317851659' Alıntı:
çağrı bizde ondan aldık talep yoğun olduğundan olsa gerek daha elimize geçmedi kooperatif boyna sallıyor bakalım hayırlısı :) 3-4 sene önce bi atmıştık mibzerin gözünde öğüneöğüne un gibi olup hertarafı tıkıyordu öldük osene tornavidayla karıştırakarıştıra ektik :D babamada busene tavsiye etmişler koppteki ziraatçılar babamda aynı şekildeyse almam demiş onlarda değişti demişler ne derece doğrudur gelince görcez.. :)
valla bizde aldık getirdik ama bu sene de romokta balyoz taşımak gerekecek gibi :D

anayurtlu 3105d link=topic=47159.msg451221#msg451221 date=1317853963' Alıntı:
yok yaaa tehh duva*-*0 :D açıp baksaydın kireçgibi bişeymi ufalanıyomu :D
valla açıkçası hiç içimden gelmedi,romokta güzel güzel duruyolar,nasıl olsa çare yok o gübre atılacak onun için bir kere sövelim bari ;D

nailyetek link=topic=47159.msg451272#msg451272 date=1317897566' Alıntı:
En iyisi 20.20 galiba, hem hesaplı hem ekonomik, balyoz darbesi de istemiyo..:D Sizin gübreler ergenekoncu galiba.:S
Şuan gübreler yine iyi ya eskiden damdan çıkartırken her torbayı balyozlardık 2 3 hafta beklemesin hemen taş olurdu gübreler..

ben kullandım fayda etmedi.degişik bir verim olmadı.mübzer atmıyor gölerini tıukıyor dişlileri beton gibi tıkıyor.özelliği yok.şikayet ettim sonuç 25-30 kğ 1000m2 atcakmışız.vırt zırt

Çağrı link=topic=47159.msg451180#msg451180 date=1317849079' Alıntı:
Kullanan deneyen var mı arkadaşlar abiler,bizim burda bu sene niyeyse çok yayıldı,heralde millet birbirinden göre göre bir de dapdan ucuz olunca hücum etti bizim çevrede :)
evet ben kullandım 10,25,5+5+15 bayiden almadan önce bir kaba az bişey koymuşlar görüntüsü kötü taşa benzeyen maddeler falan vardı ağzıma aldım ısırdım yumuşaktı taş olmadığını anlayınca almaya karar verdim ve aldım buğdayda kullandım diger tarla komşularım da 20,20 kullandılar çok yağmur yağdığı için pek bişey anlayamadık verim 20,20 ile aynıydı ben almadan önce formülünü internetten incelediğim için benim tarlalarda kireç oranı yöksek için de kükütr falan da var o yüz den aldım 25 kilo kadar uyguladım mibzerden kolay akıyordu tıkanma toz falan yoktu bitkinin ihtiyacı olan azot fosfor potasyum +kalsiyum kükürt harmanlanmış gübre oldugu için değerler biraz düşük kalıyor en az 20 25 kilo uygulayacaksınki azot ve fosfor bitkinin ihtiyacı olan değere denk gelsin ama 20,20 minimun 15 dap minimun 12 ,13 kilo uygulansa kafi geliyor yani hesap yapınca bu gübre pahalıya geliyor kireçli topraklar ın ıslahı için ilave kükürt yapmaya kalsan daha maliyetli olurtoprağınızda kireç sorunu yoksa buğdaydan önce topraktan potasyum alan bitki ekmediyseniz bugübreden 25 kilo kullanacağına aynı vazifeyi daptan 15 kilo20,20 den 15 atınca da yapar o yüzden cuvallarla hamallık yapmaya gerek yok...

:8 bu arada konu gübrelerden açılmişken hiç tahlile gübre göndereniniz varmı çuvalların üzerinde beyan edilen değerlri gerçekten bulunduruyormu yoksa bosa dolgu maddesine paramı ödüyoruzzzzzzz.... :S :S

: ' ( yav ben ağlamayım da kim ağlasın aradan 2 gün ğeçmiş kimse bi şey yazmamış konuyu açan arkadaş bile tektar konuya bakmamış cçr-*-s : ' ( cçr-*-s : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( : ' ( cçr-*-s : ' ( : ' ( : ' (

bils-*- vallabulsak bizde kullanacaz hayvan gübresi ama bulamıyoruz artık bu kireç harç vb karışımlara para vermekten birilerini zengin etmekten bıktık alternatif arayış içerisindeyiz oyüzden sordum tahlil yaptıran varmı avrupada netür gübreler kullanılıyor diye ??*-s ??*-s

yaw millet hep bu gübreden almış galib. gübre gelmedi bizde dapa çevirdik sonra az bişey gelmiş hemen kapışmışlar 1tonda bundan aldık dışarıdan güzel gibi ama :D

anayurtlu 3105d link=topic=47159.msg452574#msg452574 date=1318190588' Alıntı:
yaw millet hep bu gübreden almış galib. gübre gelmedi bizde dapa çevirdik sonra az bişey gelmiş hemen kapışmışlar 1tonda bundan aldık dışarıdan güzel gibi ama :D
La Volkan, bak havalarda serinledi..:D Makina atmazsa bu gübreyi sonra çok dersiniz,
La hacı, ver şu tornavidayıda 2 de ben karıştıram..:D diye.:D