Bir zamanlar anadoluda...

Ynt: Bir zamanlar anadoluda...

umut71 link=topic=47205.msg452153#msg452153 date=1318102287' Alıntı:
ok-*-s yokmu buralardan olan demişsin kerdeş ben kırıkkale keskinliyim film bizim keskinde ve köylerin de çekildi.... anlş-*s
Adam öyle anlatmışki insan hem orada olmak hemde hiç olmamak istiyor...Merak ettim oralar cidden böylemidir

valla kardeş televizyonda farklı gözüküyo ben de baktım yav ne güzel çıkmış bizim buralar dedimmm o ilk fragmandaki ekinlerin arasından giden yol tmo nun önünden geçiyor eğer filimi hasattan sonra çekselerdi ofis kuyruğundan oradan çekim yapamazlardı

umut71 link=topic=47205.msg452185#msg452185 date=1318105579' Alıntı:
valla kardeş televizyonda farklı gözüküyo ben de baktım yav ne güzel çıkmış bizim buralar dedimmm o ilk fragmandaki ekinlerin arasından giden yol tmo nun önünden geçiyor eğer filimi hasattan sonra çekselerdi ofis kuyruğundan oradan çekim yapamazlardı
filmin ilk yarısı yani bir buçuk saatlik bi kısmı yolda geçiyor zaten iyi zamana denk getirmişler..Biraz köhne duruyor filmdede dahadamı kötü yoksa ?

film bizim ilçe görev yapan doktormu savcımı burada yaşanan bir olaydan etkilenip onu yazdığı bir kitapta anıların da anlatmış o yüzden film burda çekilmiş olayın yaşan dığı orjinal yerde film eskiyi anlattığıiçin hep köhne mekanları seçtiler birtane lastik tamircisi var dükkanı ana yolun yanın da sağda yarı uçuk pis bir bina yönetmen orayı çok beğenmiş orada birkaç sahne çektiler bir köpek falan vurdular 1 hafta uğraştılar ...lastikçinim karşısında moil benzinlik var lokantalı falan lüks oaraları falan çekmemişler hep eski köhne mekanları aramışlar...

umut71 link=topic=47205.msg452191#msg452191 date=1318106396' Alıntı:
film bizim ilçe görev yapan doktormu savcımı burada yaşanan bir olaydan etkilenip onu yazdığı bir kitapta anıların da anlatmış o yüzden film burda çekilmiş olayın yaşan dığı orjinal yerde film eskiyi anlattığıiçin hep köhne mekanları seçtiler birtane lastik tamircisi var dükkanı ana yolun yanın da sağda yarı uçuk pis bir bina yönetmen orayı çok beğenmiş orada birkaç sahne çektiler bir köpek falan vurdular 1 hafta uğraştılar ...lastikçinim karşısında moil benzinlik var lokantalı falan lüks oaraları falan çekmemişler hep eski köhne mekanları aramışlar...
Eski bi reno 12 bulup dolaşmak istedim oraları...

:S bu arada ben filmi hala izlemedin senin koyduğun linkleredeki fragmana baktım sade ce film çok güzele benziyo sener şenin eşkıya filmi aklıma geldi fragmana bakınca oda kaliteli bi filmmm nuri bilge ceylan iyi bir yönetmennn

ortaam link=topic=47205.msg452193#msg452193 date=1318106550' Alıntı:
Eski bi reno 12 bulup dolaşmak istedim oraları...
kardeş reno burda bir sürü 3 veya 4 bine satılıyor ben keskine girişte sağda atakul petrolde çalışıyorum çalışmadığım bir güne denk gelirse seni bir arkadaşın renosuna gaz doldurup gezdirrriz mesele değil ama film deki gibi hoşuna gidermi bilmemm

umut71 link=topic=47205.msg452201#msg452201 date=1318107356' Alıntı:
kardeş reno burda bir sürü 3 veya 4 bine satılıyor ben keskine girişte sağda atakul petrolde çalışıyorum çalışmadığım bir güne denk gelirse seni bir arkadaşın renosuna gaz doldurup gezdirrriz mesele değil ama film deki gibi hoşuna gidermi bilmemm
çok saol abi hoşuna gitme gitmeme meselesi değil zaten merak diyelim bi nevi...Ben seni ve çalıştıgın yeri unutmam gelirsem birgün uğrarım yanına :)

umut71 link=topic=47205.msg452185#msg452185 date=1318105579' Alıntı:
ofise giden yoldan tanıdım ben de sen diyince abi,çocukken gidiyoduk kamyoncularla bizim mahsülleri götürürken,yıldırımlarda da yemek yerdik niyeyse çok cazip gelirdi kamyonla gitmek :D

Çağrı link=topic=47205.msg452662#msg452662 date=1318228078' Alıntı:
ofise giden yoldan tanıdım ben de sen diyince abi,çocukken gidiyoduk kamyoncularla bizim mahsülleri götürürken,yıldırımlarda da yemek yerdik niyeyse çok cazip gelirdi kamyonla gitmek :D
yıldırımlar meşhur lar çok süper işleri var yemekler çok ucuz çay ayran beleşş adamlar keskinli ama lokantaları kırıkkalenin ırmak kasabasında sistemi otutturmuşlar .....paraya para demiyorlarr( tabbii bir okdar da sorummlulukları var)

fimi çeken ekip yakıtı bizim ordan alıyordu (zeyno filmcilik) internette siteler var patronları da bir kadın ismi zeynep .. filmi çeken ekip kırıkkaleden kırşehir istakametine giderken hasandede kasabasın da dem otel var orda kaldı çekimler boyun ca yalnız bu sanatçılar televizyonda görün düğü gibi değiller yılmaz erdoğan ekiptekilere sürekli kapris yapıp kahvaltıda ki peynirleri falan beğenmezmiş biraz godoş sizin anlayacagınız..yakıtı alanaraçlarda ki şöförler işçiler sadece çay içip giderlerddi sanatçılardadan biri gelirse sürekli beleş bir şeyler isterdi bize kök söktürür lerdi buzenginler heryerde aynıı .... sop-*-sa sop-*-sa