KUTLUCANLAR

Firmanın kurucusu Hacı N. Kutlucan 1963 yılında Ankara’da tarım alet ve makineleri alım-satım işine başlamıştır. İşletmemiz 1992 yılında şirketleşerek Kutlucan Biçerdöver ve Traktör San. Tic. Ltd. Şti. unvanı ile ticaret hayatına devam etmiştir.

Şirketimiz 1993–2005 döneminde Türkiye pazarında biçerdöver satış rakamlarıyla en üst sıralarda yer almıştır.

Başta mısır tablası olmak üzere biçerdöver tablası üretiminde de dünyanın bir numarası olan Alman Geringhoff şirketi ile 2005 yılında distribütörlük anlaşması imzalamıştır.

Almanya’nın önde gelen kuruluşlarından dünyanın bir numaralı Traktör üreticisi olan Fendt ile 2006 yılında distribütörlük anlaşması yapılmıştır.

Yine Almanya menşeili toprak işleme, ilaçlama, gübreleme ve ekim konusunda dünyanın bir numaralı şirketlerinden olan ekipman üreticisi Amazone ile 2008 yılında distribütörlük anlaşması yapmıştır.

Şu anda Kutlucan; Fendt, Amazone ve Geringhoff şirketlerinin
Türkiye Genel Distribütörlüğünü yapmaktadır.

Şirketin misyonu Türk çiftçisine dünyanın en modern teknolojisini tanıtmak ve bunları Türk çiftçisinin hizmetine sunmaktır.

Ynt: KUTLUCANLAR

atilla link=topic=5346.msg55121#msg55121 date=1215200848' Alıntı:

Fendt yeni geliştirilen 400 Serisi ile her türlü çalışma alanına uygun bir traktör üretmiştir.
400 Serisi hafif, kompakt yapısı, yüksek hareket kabiliyeti ve ödül kazanmış olan Vario kademesiz şanzımanı ile 115 – 155 beygir gücünde orta sınıf traktörler arasında azami başarı sağlayan eşsiz bir traktörü temsil etmektedir. Şimdiye kadar sadece üst sınıf büyük traktörlerde kullanılan donanım ve teknoloji bu orta sınıfa kullanılmıştır.

KUTLUCANLARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ İNSOMNİA KARDEŞ. FEND ' İ KÖYÜMÜZDE VE DİĞER KÖYLERDE HERKEZ KONUŞUYOR, AMA KİMSE GİDİPTE TRAKTÖR ALACAĞI ZAMAN CESARET EDİPTE ALAMIYOR. KÖYLÜLERE PAZARLAMA KONUSUNDA BİR PROPLEM VAR ZANNEDİYORUM VEYA ÖYLE TAHMİN EDİYORUM,BİR TABU VAR KİMSE KIRAMIYOR. İNSANLAR ALACAĞI TRAKTÖRÜ İZLEMEK İSTİYORLAR. PULLUK TAKILI TRAKTÖRÜ TARLA SÜRERKEN GÖRMEDEN KÖYLÜ TRAKTÖR ALAMIYOR CESARET EDEMİYOR ZANNEDİYORUM, ÇİFTÇİYE GÖRSEL ANLATIM DAHA FARKLI OLUYOR GİBİ GELİYOR.DÜŞÜNCELERİM YANLIŞTA OLABİLİR. PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER.

gökoğlu link=topic=5346.msg55270#msg55270 date=1215257238' Alıntı:
KUTLUCANLARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ İNSOMNİA KARDEŞ. FEND ' İ KÖYÜMÜZDE VE DİĞER KÖYLERDE HERKEZ KONUŞUYOR, AMA KİMSE GİDİPTE TRAKTÖR ALACAĞI ZAMAN CESARET EDİPTE ALAMIYOR. KÖYLÜLERE PAZARLAMA KONUSUNDA BİR PROPLEM VAR ZANNEDİYORUM VEYA ÖYLE TAHMİN EDİYORUM,BİR TABU VAR KİMSE KIRAMIYOR. İNSANLAR ALACAĞI TRAKTÖRÜ İZLEMEK İSTİYORLAR. PULLUK TAKILI TRAKTÖRÜ TARLA SÜRERKEN GÖRMEDEN KÖYLÜ TRAKTÖR ALAMIYOR CESARET EDEMİYOR ZANNEDİYORUM, ÇİFTÇİYE GÖRSEL ANLATIM DAHA FARKLI OLUYOR GİBİ GELİYOR.DÜŞÜNCELERİM YANLIŞTA OLABİLİR. PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER.

teşekkürler gökoğlu size katılıyorum bizler ön yargıya ve kulaktan duymalara biraz bağımlıyız bu meseleyi en iyi bence tanıtım birebir canlı deneyim ve sunumlar çözebilir FENDT 2006 dan buyana burada bizde ise 35 senesini doldurmak üzere basamakları adım adım çıkacak herzaman söylerim çiftçimizin durumu bir adım daha iyi olsa tüm piyasa daha renkli olabilir aslında

huseyın abı dogru soyluyosun ama abı suan ankara ve polatlı tarafına 412 olmak uzere baya fendt alan oldu golbasında velımetlı orencık falan buralarda bazı koylerde 3-4 fendt olan koyler var ama tabıkı ınsanlar konustukları super teklonoıjıde olsa bazı yonlerde bunun dezavantaj olcagını ozellıkle orta yas ustu cıfcılerın arızadan dolayı cok tedırın oldugunu fakat bunların cocuklarınında cogunun fendt hastası oldugunu ve ozendıklerını bılıyorum
resımdekı hacı kutlucan ın ta kendısıdır kendısıde bır ankara lıdır

salih link=topic=5346.msg55434#msg55434 date=1215352305' Alıntı:
huseyın abı dogru soyluyosun ama abı suan ankara ve polatlı tarafına 412 olmak uzere baya fendt alan oldu golbasında velımetlı orencık falan buralarda bazı koylerde 3-4 fendt olan koyler var ama tabıkı ınsanlar konustukları super teklonoıjıde olsa bazı yonlerde bunun dezavantaj olcagını ozellıkle orta yas ustu cıfcılerın arızadan dolayı cok tedırın oldugunu fakat bunların cocuklarınında cogunun fendt hastası oldugunu ve ozendıklerını bılıyorum
resımdekı hacı kutlucan ın ta kendısıdır kendısıde bır ankara lıdır
trakyada yaygınlaşmaya başlıyor salih kardeşim...2006 nın ortalarında gelmiş makina ., kaliteli olduğu için fiyatı biraz pahalı ...daha önce 70 li yıllarda ülkemize gelmişti fendt...

koraytm165 link=topic=5346.msg59432#msg59432 date=1216968673' Alıntı:
izmire gelmesini bekliorum 820 vario yu çok merak ediorum beni tatmin ederse alıcam
Yusuf link=topic=5346.msg59491#msg59491 date=1216990615' Alıntı:
İnegöle gelmesini de beklitoruz

2006 senesinde kutlucanlar tarafından türk çiftçisine sunuldu inanıyorumki türkiyenin her bölgesinde olacak zaman herşeyin ilacıdır

bılgılerınız için tesekur edrım ben bu fendt 412vario suyla 700 dönüm yer sürdüm ve mükemmel bı makıne kusursuz yalnız bunların fıyatları hakkında bızlerı bılgılendırirsenız cok sevınırım ve ödeme kolaylıkları bunlarda kredı sıstemı uygulanıyormu ilginize şimdiden teşekkür ederım